ethereum

قیمت اتریوم Ethereum

Ethereum (eth) 2

اتریوم

قیمت لحظه ای اتریوم Ethereum

1594.31$ -0.79%
71,610,028 تومان معادل تومانی با تتر 44,916 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
-0.79%
هفته اخیر
2.83%
یک ماه اخیر
31.56%
یک سال اخیر
-35.46%
مارکت کپ
$192,205,066,322
حجم روزانه
$-969,657,983 -0.5%
کمترین قیمت
$1563.06
بیشترین قیمت
$1618.82

درباره ی اتریوم

اتریوم با نام اختصاری eth در حال حاضر در رتبه 2 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 1594.31 دلار که با نرخ تتر 44,916 تومان معادل 71,610,028 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر -0.79 درصد کاهش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 4878.26 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 67.31 درصد کاهش داشته است


درباره ی اتریوم (ETH) نماد : ETH الگوریتم  : Ethash مکانیزم اجماع : POW

اتریوم (ETH) چیست؟

What is Ethereum (ETH)? Ethereum یک سیستم بلاکچین منبع باز غیرمتمرکز است .اتریوم دارای یک ارز رمزنگاری شده به نام ، اتر است. در واقع واحد پول شبکه اتریوم، Ether (ETH) نامیده می شود و مانند بیت کوین (BTC) ، می تواند به عنوان روش پرداخت مورد استفاده قرار گیرد. شباهت دیگر با بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه این است که توسط هیچ دولت یا نهاد نظارتی کنترل نمی شود. ETH به عنوان بستری برای ارزهای رمزپایه دیگر و همچنین برای اجرای قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز کار می کند. اتریوم برای اولین بار در وایت پیپر( 2013 )توسط ویتالیک بوترین توصیف شد. Buterin ، به همراه سایر بنیانگذاران ، بودجه این پروژه را در فروش جمعی آنلاین در تابستان 2014 تأمین کردند و بلاکچین را به طور رسمی در 30 ژوئیه 2015 راه اندازی کردند. هدف گفته شده Ethereum این است که به یک بستر جهانی برای برنامه های غیرمتمرکز تبدیل شود .اتریوم به کاربران از سراسر جهان اجازه می دهد تا نرم افزاری را بنویسند که در برابر سانسور ، خرابی و تقلب مقاوم باشد.

چه کسانی بنیانگذار Ethereum هستند؟

Ethereum در کل هشت بنیانگذار دارد. آنها برای اولین بار در 7 ژوئن 2014 در Zug ، سوئیس دیدار کردند. Vitalik Buterin روسی-کانادایی که در این گروه معروفتر است. وی نویسنده مقاله اصلی است که اولین بار در سال 2013 Ethereum را توصیف کرد و هنوز هم در زمینه بهبود سیستم عامل کار می کند. قبل از ETH ، بوترین یکی از بنیانگذاران وب سایت خبری مجله Bitcoin Magazine بود. برنامه نویس بریتانیایی ، گاوین وود ، دومین و مهمترین بنیانگذار ETH است . زیرا او اولین اجرای فنی Ethereum را در زبان برنامه نویسی C ++ کدگذاری کرد . زبان برنامه نویسی بومی Ethereum را با نام Solidity پیشنهاد کرد و اولین مدیر ارشد فناوری بنیاد Ethereum بود. قبل از اتریوم ، وود دانشمند تحقیقاتی در مایکروسافت بود. پس از آن ، وی به تاسیس بنیاد Web3 اقدام کرد. از دیگر بنیانگذاران Ethereum می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 •  آنتونی دی یوریو ، که پروژه را در مراحل اولیه توسعه خود تحویل گرفت.
 •  چارلز هوسکینسون ، که نقش اصلی را در تأسیس بنیاد Ethereum مستقر در سوئیس و چارچوب قانونی آن داشت. میهای آلیسی ، که در تأسیس بنیاد Ethereum کمک کرد.
 •  جوزف لوبین ، یک کارآفرین کانادایی ، که مانند دی یوریو در روزهای اولیه کمک مالی Ethereum کمک کرده است و بعداً یک دستگاه برای استارتاپ ها براساس ETH به نام ConsenSys تاسیس کرد.
 •  امیر چتریت ، که به تاسیس Ethereum کمک کرد اما در اوایل پیشرفت از آن فاصله گرفت.

چه چیزی Ethereum را منحصر به فرد می کند؟

Ethereum مفهوم بستر قرارداد هوشمند بلاکچین را پیشگام کرده است. قراردادهای هوشمند برنامه های رایانه ای هستند که بطور خودکار اقدامات لازم برای تحقق توافق نامه بین طرفین را در اینترنت انجام می دهند. آنها برای کاهش نیاز به واسطه های معتمد قابل اعتماد طراحی شده اند ، بنابراین هزینه های تراکنش را کاهش می دهند و در عین حال قابلیت اطمینان تراکنش ها را افزایش می دهند. نوآوری اصلی Ethereum در حال طراحی پلتفرمی بود که به آن امکان می داد قراردادهای هوشمند را با استفاده از بلاکچین اجرا کند . که مزایای موجود در فناوری قرارداد هوشمند را بیشتر تقویت می کند. به گفته بنیانگذار Gavin Wood ، بلاکچین Ethereum به عنوان نوعی "یک رایانه جهانی" طراحی شده است ، از لحاظ نظری قادر است هر برنامه را در سطح جهانی و مقاوم در برابر سانسور و تقلب اجرا کند . علاوه بر قراردادهای هوشمند ، بلاکچین Ethereum با استفاده از استاندارد سازگاری ERC-20 خود می تواند ارزهای رمزنگاری شده دیگری به نام "توکن" را میزبانی کند. در حقیقت ، این رایج ترین کاربرد برای پلتفرم ETH بوده است: تا به امروز ، بیش از 280،000 توکن سازگار با ERC-20 راه اندازی شده است. بیش از 40 مورد از این ارزها با سرمایه بازار ، به 100 ارز رمزپایه برتر تبدیل می شوند ، مانند USDT ، LINK و BNB.

چگونه امنیت شبکه Ethereum تضمین می شود؟

از آگوست سال 2020 ، Ethereum از طریق الگوریتم اثبات کار Ethash ، متعلق به خانواده توابع هش Keccak امن می شود. اما برنامه هایی برای انتقال شبکه به الگوریتم اثبات سهام مرتبط با بروزرسانی عمده Ethereum 2.0 وجود دارد که در اواخر سال 2020 راه اندازی شد. پس از فعال شدن Ethereum 2.0 Beacon Chain (فاز 0) در ابتدای دسامبر سال 2020 ، امکان شروع به کار در شبکه Ethereum 2.0 وجود داشت.

از کجا می توانید Ethereum (ETH) بخرید؟

با توجه به این واقعیت که Ethereum پس از بیت کوین دومین ارز رمزنگاری شده است ، جفت های معاملاتی ETH تقریباً در همه صرافی های رمزنگاری عمده وجود دارند. برخی از بزرگترین صرافی ها عبارتند از:

  Binance

 Coinbase Pro

OKEx

Kraken

 Huobi Global

کدام شرکت ها از اتریوم استفاده می کنند؟

قابلیت های Ethereum برای استفاده از قراردادهای هوشمند ، ساختن آسان توکن و استقرار DApps توجه بسیاری از شرکت ها را در سراسر جهان جلب کرده است. این بدان معنی است که توسعه Ethereum به طور مستقیم یا غیرمستقیم از یک گروه بزرگ تجاری علاقه مند به توسعه فناوری خود پشتیبانی کرده است. همه این شرکت ها تماس Ethereum Enterprise Alliance (EEA) را ایجاد کرده اند که بیش از 100 عضو دارد. آنها در میان آنها برجسته هستند
 •     Accenture ، شرکتی مختص خدمات فناوری و مشاوره است.
 •     AMD ، یک شرکت پیشرو در زمینه تولید چیپست ، CPU و کارت گرافیک.
 •     BBVA ، یک بانک اسپانیایی
 •     بانک سانتاندر ، بانک اسپانیایی دیگر
 •     BP Ventures ، بازوی سرمایه گذاری شرکت نفت BP.
 •     سیسکو ، بزرگترین شرکت شبکه جهان.
 •     Delloite ، یکی از بزرگترین شرکتهای حسابرسی ، مشاوره مالی و خدمات حقوقی در جهان است.
 •     GoChain ، یکی از مهمترین شرکتها در توسعه DApps.
 •     هایپرلجر ، بزرگترین پروژه توسعه بلاکچین منبع باز و بزرگ جهان.
 •     JP Morgan ، یکی از بزرگترین شرکتهای مالی در جهان است.
 •     مایکروسافت ، بزرگترین شرکت توسعه نرم افزار و فناوری جهان و مسئول توسعه ویندوز.
 •     VMWare ، مهمترین شرکت در زمینه توسعه ماشینهای مجازی و راه حلهای یکپارچه سازی برای محیطهای مجازی.

کیف پول های اتریوم (ETH)

کیف پول های زیادی وجود دارد که از اتریوم پشتیبانی می کند.برخی از آنها مانند: Ledger Trezor Math Wallet Trust Wallet MetaMask MyCrypto Coinbase Cobo imToken Safepal Safepal Argent

استخراج اتریوم (ETH)

همانطور که می دانید استخراج فرآیند ایجاد بلاکی از تراکنش ها است که باید به بلاک چین Ethereum اضافه شود. Ethereum مانند بیت کوین در حال حاضر از سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می کند. استخراج کنندگان اتریوم با استفاده از زمان و قدرت محاسبه خود پردازش تراکنش ها و تولید بلاک ها را انجام می دهند. در سیستم های غیرمتمرکز مانند Ethereum ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که همه در مورد ترتیب تراکنش ها توافق دارند. ماینرها با حل معماهای سخت محاسباتی به منظور تولید بلاک ، به این اجماع کمک می کنند . که راهی برای ایمن سازی شبکه در برابر حملات است. شبکه Ethereum زنجیره بلوک مخصوص به خود را دارد. تمام تراکنش های انجام شده با استفاده از Ethereum باید توسط استخراج کنندگان تأیید شود. به همین دلیل مدتی طول می کشد تا Ether که می فرستید به گیرنده برسد. تراکنش باید تأیید شود و در داخل بلاکچین Ethereum قرار گیرد. این فرآیند تأیید اثبات کار نامیده می شود. وظیفه شما به عنوان یک ماینر این است که مطمئن شوید هیچ کس تقلب نمی کند. برای اطمینان از معتبر بودن تراکنش ها ، ماینرها در حال حل معادلات پیچیده ریاضی هستند. هنگامی که یک ماینر این معادله را حل می کند ، این مسئله را با استفاده از زبان رایانه ای دیگر به سایر ماینرها اعلام می کند: "سلام ، من آن را پیدا کردم! من شماره ای را پیدا کردم که در تمام این مدت به دنبال آن بودیم". سایر ماینرها بررسی می کنند که آیا این تعداد صحیح است و آیا 51٪ آنها موافق صحت آن هستند .تا بلاک جدیدی به زنجیره بلوک اضافه شود. این بلوک جدید شامل همه تراکنش های انجام شده  و در حال حاضر تأیید شده است. استخراج کننده ای که شماره را پیدا کرده است پاداش می گیرد! سپس ماینرها شروع به حل یک مسئله جدید ریاضی می کنند تا بلاک دیگری از تراکنش ها را تأیید کنند.

سه روش استخراج اتریوم (ETH)

Pool mining

استخراج Ethereum در استخر ساده ترین و سریع ترین راه برای شروع است. شما با دیگران کار می کنید. همه افرادی که در یک استخر استخراج می کنند موافقند که اگر یکی از آنها شماره نانس را پیدا کند ، پاداش ها را با همه به اشتراک می گذارند. اینکه هر چند وقت یکبار بلاک پیدا می کنید و جوایز مشترکی دارید به اندازه استخر بستگی دارد. با این حال ، همه استخرها یکسان نیستند. مواردی مثل اندازه استخر،حداقل پرداخت و هزینه استخر راباید قبل از عضویت در استخر در نظر بگیرید.

Mining

استخراج به تنهایی ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. لازم نیست هیچ پاداشی به اشتراک بگذارید. شما فقط رایانه خود را روشن کرده و اجازه می دهید پول وارد شود .اما هنگامی که شما به تنهایی استخراج Ethereum را انجام می دهید ، با دیگران رقابت می کنید و فقط اگر اولین نفر باشید که معمای ریاضی را حل کنید پاداش می گیرید. از آنجا که با یک شبکه بسیار گسترده از افراد و شرکت هایی که منابع زیادی دارند رقابت می کنید ، باید خیلی خوش شانس باشید. استخراج به تنهایی تنها درصورتی سودآور است که منابع زیادی در اختیار داشته باشید.مشکلاتی مثل نهویه ،گرمایش تجهیزات،سروصدا و هزینه های برق بالا و فضای مناسب در این روش وجود دارد.

Cloud mining یا استفاده از استخراج ابری

استخراج ابری روشی ایمن برای ارائه دهندگان استخراج برای تضمین سود خود برای تجهیزات خریداری شده است. قیمت ارز رمزنگاری بر روی آنها تأثیر نمی گذارد زیرا آنها را پیش پرداخت می کنید. بنابراین ، هنگام خرید خدمات استخراج ابری ، دیگر نیازی به مقابله با مشکلی که در ساخت ریگ استخراج اتریوم (ETH) شما ایجاد می شود ، ندارید. در یک موقعیت ایده آل ، استخراج ابری سود کمتری نسبت به استخراج خودتان دارد. به جای استفاده از خدمات استخراج ابری ، می توانید فقط اتریوم بخرید.

نحوه استخراج تراکنش ها در اتریوم (ETH)

 • کاربر با کلید خصوصی حساب خود درخواست تراکنش را می نویسد و امضا می کند.
 • کاربر از طریق برخی گره ها درخواست خود را به کل شبکه اتریوم (ETH) پخش می کند.
 • با شنیدن درخواست جدید ، هر گره در شبکه Ethereum درخواست را به mempool محلی خود اضافه می کند.
 • سپس یک گره استخراج ده ها یا صد درخواست تراکنش را در یک بلاک جمع می کند. گره استخراج پس از آن:
 •    اعتبار هر درخواست تراکنش را تأیید می کند و سپس کد درخواست را اجرا می کند . وضعیت نسخه محلی آنها در EVM را تغییر می دهد. استخراج کننده هزینه تراکنش را برای هر درخواست به حساب خود اختصاص می دهد.
 • هنگامی که تمام درخواست های تراکنش در بلوک تأیید و بر روی نسخه محلی EVM اجرا می شود، فرآیند تولید "گواهی معتبر" اثبات کار برای بلاک را آغاز می کند .
 • در نهایت ، یک استخراج کننده تولید یک گواهی معتبر برای یک بلاک را به پایان می رساند. ماینر سپس بلاک تکمیل شده را پخش می کند که شامل گواهینامه و یک checksum از وضعیت جدید ادعا شده در EVM است.
 • گره های دیگر در مورد بلاک جدید چیزی می شنوند. آنها گواهی را تأیید می کنند ، تمام تراکنش های موجود در بلاک را خودشان انجام می دهند . و بررسی می کنند که پس از اجرای همه تراکنش ها ، checksum حالت جدید EVM آنها با وضعیت checksum که توسط بلوک استخراج کننده ادعا شده است مطابقت دارد . فقط در این صورت است که این گره ها این بلاک را به دنباله بلاک چین خود اضافه می کنند و وضعیت EVM جدید را به عنوان وضعیت متعارف می پذیرند.
 • هر گره تمام تراکنش های موجود در بلاک جدید را از mempool محلی خود حذف می کند.
 • گره های جدیدی که به شبکه می پیوندند ، همه بلاک ها را به ترتیب بارگیری می کنند ، از جمله بلاک حاوی تراکنشی که در مورئ آن صحبت کردیم. آنها یک نسخه محلی EVM (که به صورت EVM با حالت خالی شروع می شود) را مقداردهی اولیه می کنند و سپس مراحل اجرای هر تراکنش را در هر بلاک در نسخه محلی EVM خود طی می کنند ، و چک می کند که در هر بلاک در طول مسیر چه تعداد تراکنش انجام می شود.
 • هر تراکنش یک بار استخراج می شود ، اما توسط هر شرکت کننده در روند پیشرفت وضعیت متعارف EVM اجرا و تأیید می شود.
   
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  محل تبلیغ
  دبی
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان

  0
  نظر خود را بنویسید !x