fantom

قیمت ftm Fantom

Fantom (ftm) 53

ftm

قیمت لحظه ای ftm Fantom

0.322505$ 0.5%
16,647 تومان معادل تومانی با تتر 51,618 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
0.5%
هفته اخیر
-2.38%
یک ماه اخیر
-24.76%
یک سال اخیر
-8.4%
مارکت کپ
$900,097,354
حجم روزانه
$4,569,554 0.51%
کمترین قیمت
$0.319973
بیشترین قیمت
$0.325988

درباره ی ftm

ftm با نام اختصاری ftm در حال حاضر در رتبه 53 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 0.322505 دلار که با نرخ تتر 51,618 تومان معادل 16,647 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 0.5 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 3.46 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 90.67 درصد کاهش داشته است


ارز دیجیتال فانتوم (Fantom) چیست؟

ارز دیجیتال فانتوم (Fantom) یک پلتفرم قرارداد هوشمند با گراف غیرمدور جهت دار (DAG) است که خدمات امور مالی غیرمتمرکز را برای توسعه دهندگانی که از الگوریتم اجماع سفارشی شده ان استفاده می کند فراهم می آورد.

فانتوم به همراه توکن اختصاصی اش قصد دارد مشکلات مرتبط با قراردادهای هوشمند را برطرف کند، به ویژه آن دسته از مشکلاتی که با سرعت تراکنش ها مرتبط هستند. توسعه دهندگان این پلتفرم ادعا دارند که این زمان را به کمتر از دو ثانیه کاهش داده اند.

بنیاد فانتوم که بر ارائه محصولات فانتوم نظارت دارد در سال 2018 آغاز به کار کرد و شبکه اصلی فانتوم با راه اندازی OPERA در دسامبر سال 2019 شروع به کار کرد.

بنیانگذاران Fantom چه افرادی هستند؟

Dr. Ahn Byung، دانشمند حوزه کامپیوتر و اهل کره جنوبی، موسس و بنیانگذار پلتفرم فانتوم است. مدیر عاملی این پلتفرم را Michael Kong بر عهده دارد.

تیمی که مدیریت و اجرای پلتفرم فانتوم را بر عهده دارند، سابقه درخشانی در توسعه بلاکچین های فول استک دارند و هدفشان ایجاد پلتفرمی از قراردادهای هوشمند است که ویژگی های بارزی از قبیل مقیاس پذیری، تمرکز زدایی و امنیت دارد.

طبق آنچه در گزارش های رسمی وبسایت فانتوم آمده است، تیم Fantom، مجموعه ای از مهندسان متخصص، دانشمندان، محققان، طراحان و کارآفرینان را شامل می شود. افراد تیم در سرتاسر جهان مستقر هستند و با یک پلتفرم توزیع شده، کاملا مطابقت دارند.

دلایل تمایز و منحصر به فرد بودن ارز فانتوم

پلتفرم فانتوم قصد دارد از مکانیزم اجماع جدیدی برای تسهیل امور مالی غیر متمرکز یا دیفای و خدمات مرتبط با قراردادهای هوشمند استفاده کند.

مکانیزم Lachesis، بر آن است تا برای پلتفرم های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهمِ سنتی، حجم بیشتری را به وجود بیاورد، تراکنش ها  را در دو ثانیه نهایی کند و امنیت پلتفرم را افزایش دهد.

FTM یا همان توکن اثبات سهم بومی این پلتفرم، ستون اصلی تراکنش را تشکیل می دهد و هزینه تراکنش ها، فعالیت های سهام گذاری و همچنین پاداش کابران از همین طریق انجام می شود.

در فروش توکنی که در سال 2018 انجام شد، فانتوم توانست ارزشی حدود 40 میلیون دلار را به صندوق خود بیفزاید.

تعداد کوین های فانتوم (FTM) موجود در چرخه بازار

FTM یک توکن از نوع اثبات سهم است که به چند شکل وجود دارد.

سازگاری پلتفرم فانتوم با اتریوم به این معنا است که کاربران می توانند FTM استاندارد ERC-20 را خریداری کنند و بلافاصله پس از دریافت در کیف پولشان، به طور خودکار به FTM بومی تبدیل می شود. نسخه دیگر FTM، در زنجیره بایننس و با استاندارد BEP2 موجود است. در شبکه اصلی Fantom OPERA، فقط می توان از FTM بومی استفاده کرد.

تعداد کل FTM های عرضه شده برابر با 3.175 میلیارد توکن است که در حال حاضر تعداد 2,134,638,448  توکن در چرخه بازار موجود می باشد. باقی مانده توکن ها طبق برنامه تا سال 2023 عرضه خواهند شد.

استیکینگ، بخش مهمی از توکونومیک را تشکیل می دهد به گونه ای که بخشی از عرضه توکن به طور خاص برای پاداش دادن به دارندگان FTM اختصاص می یابد.

بررسی امنیت شبکه فانتوم

فانتوم به منظور تامین امنیت و خدمات شبکه اش از الگوریتم های اثبات سهام متنوعی استفاده میکند. الگوریتم Lachesis، نمونه ای از مکانیزم اجماع ناهمگام تحمل خطای بیزانس است.

فانتوم با حذف مدیریت میان مشارکت کنندگان شبکه، مانع از ریسک حمله کم هزینه می شود درحالی که استیکینگ انگیزه کاربر را برای تراکنش های امن با استفاده از نگه داری توکن های FTM بیشتر می کند.

از کدام صرافی ها می توان ارز فانتوم را خریداری کرد؟

توکن FTM فانتوم آزادانه قابل تبادل است و می توان آن را در صرافی هایی مثل بایننس، Gate.io و OKEx Korea خریداری کرد.

فانتوم در چندین پروتکل و با توکن های ERC-20، BEP2 و توکن OPERA در چرخه بازر موجود است.

برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

محل تبلیغ
ramzarzy