matic-network

Polygon (matic) 19

پالیگان / ماتیک
0.518354$ 7.45%
16,613 تومان معادل تومانی با تتر 32,050 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
7.45%
هفته اخیر
-2.61%
یک ماه اخیر
-13.1%
یک سال اخیر
-54.86%
مارکت کپ
$4,170,266,522
حجم روزانه
$323,937,204 8.42%
کمترین قیمت
$0.480854
بیشترین قیمت
$0.532896

درباره ی پالیگان / ماتیک

پالیگان / ماتیک با نام اختصاری matic در حال حاضر در رتبه 19 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 0.518354 دلار که با نرخ تتر 32,050 تومان معادل 16,613 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 7.45 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 2.92 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 82.25 درصد کاهش داشته است


ارز دیجیتال polygon چیست؟

در حقیقت، ارز دیجیتال polygon نخستین پلتفرم با ساختار بهینه و کاربرد آسان برای مقیاس بندی اتریوم و توسعه زیر ساخت آن است. هسته اصلی این پلتفرم، Polygon SDk و شبکه ای مدولار و قابل انعطاف است که از ساخت انواع برنامه ها پشتیبانی می کند. با استفاده از polygon می توان از زنجیره خوش بینانه رول آپ، دانش صفر زنجیره رول آپ، زنجیره های مستقل یا هر زیر ساخت مورد نیاز دیگر برای توسعه پلتفرم استفاده کرد. پلتفرم Polygon، پلتفرم اتریوم را به یک سیستم چند زنجیره ای تمام عیار (به نام اینترنت بلاکچین) تبدیل می کند. با افزایش امنیت و پویایی اکوسیستم پلتفرم اتریوم، این سیستم چند زنجیره ای به سیستم های دیگر از قبیل پولکادات، Cosmos و  Avalanche شبیه خواهد شد. توکن MATIC همچنان حیات خود را در بازار ارزهای دیجیتال حفظ خواهد کرد و با ارتقا امنیت و توانایی بخشی به دولت ها، مطمئنا نقش مهمی را در این بازار بر عهده خواهد داشت. Polygon ( که قبلا شبکه Matic نامیده می شد) یک راه حل مقیاس پذیر دولایه است که تحت حمایت و پشتبانی بایننس و کوین بیس قرار دارد. این پروژه در پی آن است که با حل مسئله مقیاس پذیری که در بلاک چین ها وجود دارد، استفاده انبوه از ارزهای دیجیتال را اجرایی کند. Polygon، ترکیبی از قالب پلاسما و  معماری بلاک چین اثبات سهم را ارائه می دهد. قالب پلاسمای استفاده شده در Polygon که تحت حمایتِ vitlik Buterin ،یکی از بنیانگذاران شبکه اتریوم قرار دارد، اجرای آسان قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر و مستقل را ممکن می سازد. در مورد اکوسیستم ساخته شده و موجود بر روی زنجیره Plosma-POS هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. با وجود Polygon ، ویژگی های جدیدی پیرامون تکنولوژی های کاربردیِ موجود ساخته می شود تا پاسخ نیازهای متعدد و متنوع اکوسیستم توسعه دهنده ها داده شود. Polygon قصد دارد همچنان به توسعه هسته تکنولوژی بپردازد تا بتواند به یک اکوسیستم بزرگ تبدیل شود. Poltygon بر این ویژگی خود می بالد که قادر است در هر ثانیه، در یک زنجیره یک طرفه بیش از 65000 تراکنش را انجام دهد و به علاوه زمانِ تائید بلاک، کمتر از دو ثانیه است. این قالب همچنین ایجاد برنامه های مالی غیر متمرکز موجود در سطح جهانی را بر روی یک بلاکچین اصلی ممکن می سازد. قالب پلاسما به Polygon اجازه می دهد تعداد نامحدودی از برنامه  های غیر متمرکز را در زیرساخت های خود جا دهد بدون آنکه مشکلات معمول رایج در بلاکچین های اثبات کار اتفاق بیفتد. تاکنون، Polygon توانسته است بیش از  50 برنامه غیر متمرکز را به زنجیره جانبی امن اثبات سهام اتریوم جذب کند. Matic یا همان توکن بومی Polygon یک توکن ERC-20 است که روی بلاکچین اتریوم اجرا می شود. این توکن برای خدمات پرداخت در پلتفرم Polygon و به عنوان ارزی برای تسویه حساب، میان کاربرانی که در اکوسیستم Polygon فعالیت دارند، استفاده می شود. در زنجیره های جانبی Polygon ، هزینه های تراکنش نیز با توکن های MATIC پرداخت می شود.

بنیانگذاران ارز Polygon

Polygon ( یا همان شبکه Matic سابق) در اکتبر سال 2017 رسما کار خود را شروع کرد. Polygon توسط Jaynti Kanani  و Sandeep Nailwal  که دو توسعه دهنده باتجربه بلاک چین هستند و Anurag Arjun که یک مشاور تجاری است، راه اندازی شد. تیم Polygon قبل از انتقال به شبکه خود در  سال 2019 سهم بزربگی در اکوسیستم اتریوم داشت. این تیم روی پیاده سازی Plasma MVP، پروتکل Wallet connect و موتور اعلام پیام ارز  رایج Dagger در اتریوم کار می کردند. Jaynti Kanani یکی از  بنیانگذاران ارز دیجیتال Polygon نیز در این تیم فعالیت داشت. او که یک توسعه دهنده فول استک و مهندس بلاکچین است هم اکنون به عنوان مدیر عامل Polygon فعالیت دارد. Jaynti نقش غیر قابل اکاری در اجرا و پیاده سازی Web3 ، Plasma  و پروتکل WalletConnect در پلتفرم اتریوم داشت. او پیش از مشارکت در پروژه بلاک چین به عنوان دانشمند داده در  Housing.com مشغول به کار بود. Sandeep Nailwal، دیگر بنیانگذار مدیر عملیات Polygon، یک برنامه نویس و کارآفرین حوزه بلاک چین است. او پیش از آنکه وارد پروژه Polygon (Matic  سابق) شود، مدیر عامل فنی Scopeweaver و مدیر ارشد فنی Welspun Group بود. Anurag Arjun، تنها بنیانگذار غیر برنامه نویس پلتفرم Polygon بود. او در سمت مدیر محصول، سابقه فعالیت در IRIS Business، SNL Financial، Dexter Consultancy و Cognizant Technologies را داشته است.

 دلایل تمایز Polygon

پلتفرم Polygon به عنوان یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 به شمار می رود و حاکی از آنست که این پروژ  قصد ندارد به این زودی ها ارتقا لایه بلاک چین اصلی خود را انجام دهد. تمرکز اصلی پروژه روی کاهش پیچیدگی مقیاس پذیری و تراکنش های فوری بلاک چین است. پلتفرم Polygon  از نسخه سفارشی قالب پلاسما استفاده  می کند که بر روی نقاط کنترل اثبات سهام که از طریق زنجیره اصلی اتریوم کار می کنند، ساخته شده است. این تکنولوژی منحصر به فرد به هر زنجیره جانبی در بلاک چین اجازه می دهد تا حداکثر 65536 تراکنش در هر بلاک را انجام دهند.   به لحاظ تجاری، زنجیره های جانبی Polygon از نظر ساختاری به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده اند  که قابلیت پشتیبانی از انواع پروتکل های مالی غیر متمرکز موجود در اکوسیستم اتریوم را داشته باشند. در حالی که polygon تنها از زنجیره پایه اتریوم پشتیبانی می کند اما قصد دارد بر مبنای پیشنهادات و اجماع آراء، پشتیبانی از زنجیره های پایه دیگری را افزایش دهد. این موضوع باعث می شود polygon  یک پلتفرم غیر متمرکز لایه 2 بلاک چین باشد.

تعداد ارزهای Polygon موجود در چرخه بازار

توکن های MATIC به صورت ماهانه منتشر می شوند. در حاال حاضر تعداد 4,877,830,774 توکن MATIC عرضه شده است و حداکثر   10,000,000,000 توکن Matic  عرضه می شود. در اولین فروش خصوصی که در سال 2017 انجام شد، 3.8 درصد از عرضه Matic ارائه شد. در فروش فوق العاده آوریل سال 2019،  19 درصد دیگر از عرضه کل منتشر شد. قیمت تعیین شده برای هر توکن برابر با $0.00263 بود و نهایتا مبلغی به میزان 5 میلون دلار حاصل شد. توکن های Matic  باقی مانده به شرح زیر عرضه خواهند شد: توکن های تیم: 16 درصد از کل عرضه. توکن های مشاور: 4 درصد از کل عرضه توکن های عملیات شبکه: 12 درصد از کل عرضه. توکن های بنیاد: 21.86 درصد از کل عرضه توکن های اکوسیستم: 23.33 درصد از کل عرضه. طبق برنامه زمان بندی اظهار شده، تمام توکن ها تا دسامبر سال 2022 عرضه خواهند شد. امنیت پلتفرم  Polygon پلتفرم Polygon به عنوان یک راه حل لایه 2 که از شبکه تائیدکننده های اثبات سهام برای امنیت دارایی استفاده می کند، سهام گذاری را به عنوان بخش جدایی ناپذیر اکوسیستم خود دارد. تائید کننده های شبکه، توکن های MATIC خودشان را به عنوان وثیقه استیک می کنند تا به بخشی از مکانیسم اجماع اثبات سهام شبکه تبدیل شود و در ازای آن توکن های Matic  دریافت کنند. آندسته از اعضای شبکه که نمی خواهند خودشان اعتبار سنجی کنند، می توانند توکن های Matic خود را به سایر تائید کنندگان واگذار کنند اما با این حال هم می توانند در پروسه سهام گذاری باقی بمانند و پاداش سهام گذاری را کسب کنند. پلتفرم Polygon علاوه بر بررسی اثبات سهام از تولید کنندگان بلاک در لایه تولید بلاک استفاده می کند تا درجه بالاتری از تمرکز زدایی حاصل شود. تولید کننده های بلاک با استفاده از بررسی و مکانسیم پیدا کردن تقلب، زنجیره های اصلی را تائید و نهایی می کنند. از چه طریق می توان ارز Polygon خرید؟ MATIC به عنوان یکی از پروژهایی که کمک شایانی به توسعه اکوسیستم اترویم داشته است، در میان صرافی های آنلاین متمرکز بر DeFi محبوبیت فراوانی دارد. در حال حاضر صرافی هایی که می توان خرید، فروش و ترید MATIC را انجام داد، عبارتند از؛ Binance Coinbase Pro Huobi Global FTX KuCoin به منظور بررسی قیمت  ارز Polygon با ارز فیات مورد نظر خود به صورت لحظه ای، می توانید از مبدل CoinMarketCap در صفحه قیمت polygon یا از صفحه مبدل نرخ ارز استفاده کنید. جفت های قیمتی محبوب Matic عبارتند از؛ MATIC/USD, MATIC/GBP, MATIC/AUD, MATIC/EUR and MATIC/JPY. در صورتی که مبتدی هستید و به تازگی وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده اید می توانید برای خرید ارز، بررسی پروژه ها و استفاده از محتوای اموزشی از کوین مارکت کپ استفاده کنید.
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  محل تبلیغ
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان

  0
  نظر خود را بنویسید !x