monero

قیمت مونرو Monero

Monero (xmr) 25

مونرو

قیمت لحظه ای مونرو Monero

141.65$ -4.74%
7,348,802 تومان معادل تومانی با تتر 51,880 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
-4.74%
هفته اخیر
-8.04%
یک ماه اخیر
-9.45%
یک سال اخیر
-25.02%
مارکت کپ
$2,568,386,405
حجم روزانه
$-129,625,970 -4.8%
کمترین قیمت
$139
بیشترین قیمت
$148.7

درباره ی مونرو

مونرو با نام اختصاری xmr در حال حاضر در رتبه 25 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 141.65 دلار که با نرخ تتر 51,880 تومان معادل 7,348,802 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر -4.74 درصد کاهش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 542.33 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 73.94 درصد کاهش داشته است


 

مونرو (XMR) چیست؟

امروزه تعداد کاربران پول الکترونیکی روز به روز بیشتر میشود. قابلیت های خوبی مثل کارمزد کم، ناشناس بودن ،انتشار غیرمتمرکز و از قبل پیشبینی شده این سیستم باعث شده تا کاربران مجذوبش شوند. آنان ثابت کرده اند که پول نقد الکترونیکی میتواند به سادگی پول کاغذی و به معتبری کارت اعتباری باشد. مونرو یکی از این ارزهای دیجیتال امن است. مونِرو در سال 2014 راه اندازی شد، و هدف ساده ای داشت: تا اجازه دهد که معاملات به صورت خصوصی و بدون هویت انجام پذیرند. حتی بااینکه معمولاً تصور می شود که بیت کوین می تواند هویت اشخاص را پنهان سازد، اغلب ردیابی پرداخت ها به منبع اصلی آنان آسان است. این از آن بابت است که بلاکچین ها شفاف هستند. از طرف دیگر ، توکن XMR طراحی شد تا با استفاده از رمزنگاری پیشرفته به طور یکسان فرستندگان و گیرندگان را پنهان سازد. تیم پشتیبان مونرو می گویند که حفظ حریم خصوصی و امنیت بزرگترین اولویت های آنان است. این درحالی است که سهولت استفاده و کارایی در وهله ی دوم جای دارند. هدف این کار محافظت از همه ی کاربران است. این اولویت بندی صرف نظر از میزان صلاحیت فنی آنان است. به طور کلی ، هدف XMR آن است که پرداخت سریع و ارزان و بدون ترس از افشا را مقدور سازد.  

بنیانگذاران این شبکه چه کسانی هستند؟

در ابتدا هفت توسعه دهنده در ایجاد مونرو مشارکت داشتند- پنج نفر از آنها تصمیم گرفتند ناشناس بمانند. شایعاتی وجود داشته است که اختراع XMR نیز توسط ساتوشی ناکاموتو، مخترع مجهول الحالِ بیت کوین، انجام شده است. مبدأ XMR را می توان در بایت کوین (Bytecoin) جستجو کرد، که ارزی رمزپایه متمرکز بر حریم خصوصی و غیرمتمرکز بود که در سال 2012 راه اندازی شد. دو سال بعد، یکی از اعضای اتاق گفتگوی اینترنتی به نام " Bitcointalk "، پایگاه رمزی بایت کوین (BCN) را تجزیه کرد و مونرو از آن متولد شد. او "تغییرات بحث برانگیزی" در ارز دیجیتال بایت کوین پیشنهاد کرده بود كه دیگران در آن گروه گفتگو با آن مخالف بودند و تصمیم گرفتند امور را به دست خودشان بگیرند. اعتقاد بر این است که صدها نفر طی سالهای گذشته در توسعه ی XMR همراهی داشته اند.  

چه چیزی مونرو را منحصر به فرد می سازد؟

عوامل مختلفی در منحصر به فرد بودنِ مونرو وجود دارند. یکی از بزرگترین اهداف این پروژه دستیابی به بالاترین سطح ممکن در عدم تمرکز است. به این معنی که کاربر نیازی به اعتماد به شخص دیگری در شبکه ندارد. حریم خصوصی از طریق چند ویژگی متمایز حاصل می شود. هر بیت کوین در گردش شماره سریال خاص خود را دارد، به این معنی که می توان میزان استفاده از ارز رمزنگاری شده را کنترل کرد. این درحالی است که XMR کاملاً قابل معاوضه است. به طور پیش فرض، جزئیات مربوط به فرستندگان، گیرندگان، و میزان رمزنگاری منتقل شده پنهان باقی می ماند. طرفداران مونرو می گویند که مونرو از این جهت از رقبای حریم خصوصی خود مانند زیکَش (Zcash) جلوتر است زیرا دیگر رمزارزها "تا حدودی شفاف" عمل می کنند. این ابهام از طریق امضاهای حلقه ای حاصل می شود. در این مفهوم، نتایج معاملات گذشته از بلاکچین انتخاب می شوند و به عنوان فریب دهنده عمل می کنند. به این معنی که ناظران خارجی نمی توانند بگویند چه کسی آن ها را امضا کرده است. اگر اصغر میزانِ 200 XMR را برای صغری می فرستد، این مقدار می تواند به قسمت های تصادفی دیگری نیز تقسیم شود تا ردیابی امضاها را دشوارتر سازد. برای اطمینان از اینکه تراکنش ها به یکدیگر مرتبط شوند، آدرس هایی پنهانی برای هر معامله ای به صورت یک بار مصرف ایجاد می شود. همه ی این ویژگی های متمایز باعث شده است که XMR بجای بیت کوین برای معاملات غیرقانونی استفاده شود- خصوصاً در بازارهای سیاه آنلاین. دولت ها در سراسر جهان، به ویژه دولت آمریکا، همچنین صدها هزار دلار به هر کسی جایزه می دهد که بتواند کد مونرو را بشکند.

چند کوین XMR در گردش وجود دارد؟

مونرو کمی غیرمعمول است زیرا فروش توکنی برای XMR برگزار نشد. و هیچ توکنی نیز از پیش برای عرضه ی آن استخراج نشد. میزان XMR در گردش تاکنون در حدود 17،703،471 است. این رمزارز به گونه ای طراحی شده است تا در برابر مدارهای مجتمع برنامه محور مقاوم باشد. مدارهایی که معمولاً برای استخراج بیت کوین های جدید استفاده می شوند. از نظر تئوری، این بدان معناست که استخراج XMR با استفاده از تجهیزات محاسباتی روزمره امکان پذیر است. به طور کلی ، در نهایت 18.4 میلیون XMR در گردش وجود خواهد داشت. انتظار می رود که این سقف تا 31 مه 2022 حاصل شود. پس از آن، استخراج کنندگان با استفاده از برنامه ی "انتشارات دنباله دار" تغذیه می شوند، که در آن مقدار کمی XMR هر 60 ثانیه به عنوان پاداش وارد سیستم می شود. اعتقاد بر این است که این روش مؤثرتر از اتکا به کارمزدهای تراکنش است.

امنیت شبکه مونرو چگونه تأمین می شود؟

یکی از اهداف اصلی مونرو، تمرکززدایی است. این شبکه از مکانیزم اجماعی به نام " CryptoNight" استفاده می کند که مبتنی بر اثبات کار (PoW) است. این امر مانع تبدیل شدن مزارع بزرگ استخراج به نیروی غالب می شود.  

از کجا میتوان رمزارز XMR را خرید؟

به دلیل ماهیت امن این رمزارز، معمولاً در برخی صرافی های برجسته نام برده نمی شود. و حتی گاهی، برای مثال این رمزارز را از طرافی بایننس میتوانید بخرید، اما در مرجع کوین بِیس (coinbase) از آن نام برده نشده است. شاید بهتر باشد که پول دولتی خود را ابتدا تبدیل به بیت کوین کنید. سپس آن را در صرافی کوچک تری به این رمزارز تبدیل کنید.  
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

محل تبلیغ
ramzarzy