solana

قیمت سولانا Solana

Solana (sol) 10

سولانا

قیمت لحظه ای سولانا Solana

21.25$ 0.66%
1,096,883 تومان معادل تومانی با تتر 51,618 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
0.66%
هفته اخیر
8.41%
یک ماه اخیر
-2.65%
یک سال اخیر
-44.13%
مارکت کپ
$8,426,755,256
حجم روزانه
$41,519,597 0.5%
کمترین قیمت
$21.06
بیشترین قیمت
$21.34

درباره ی سولانا

سولانا با نام اختصاری sol در حال حاضر در رتبه 10 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 21.25 دلار که با نرخ تتر 51,618 تومان معادل 1,096,883 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 0.66 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 259.96 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 91.83 درصد کاهش داشته است


سولانا (SOL) چیست؟

سولانا یک پروژه ی متن باز و بسیار کاربردی است. این پروژه در بستر بدون نیاز به مجوزِ فناوری بلاکچین قرار می گیرد تا راه حل هایی مالی در قالب غیرمتمرکز (DeFi) فراهم آورد. ایده و کار اولیه بر روی این پروژه از سال 2017 آغاز شد. اما سولانا به طور رسمی در مارس 2020 توسط مؤسسه ی سولانا راه اندازی شد. دفتر مرکزی آن در ژنو سوئیس قرار دارد.

حتی برخی از زنجیره های بلوکی و پروتکل های بزرگ کنونی همچون اتریوم نیز از مشکلات پردازش پایین تراکنش ها و فرآیندهای مالی رنج می برند. آنها نمی توانند جایگزین امور مالی رایج بانکی شوند. اما سولانا تلاش می کند تا با پشتیبانی از بستر بلاکچین و به لطف مشخصه های خاص خود این مشکلات جهانی را حل کند.

این پروتکل برای تسهیل ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DApp) طراحی شده است. هدف آن بهبود مقیاس پذیری با معرفی توافق عام بر پایه ی گواه اثبات زمان (PoH) همراه با توافق عام بر پایه ی گواه اثبات سهام (PoS) در زنجیره ی بلوکی است.

به دلیل مدل توافق عام ترکیبی و نوآورانه، سولانا از هردوی سرمایه داران موقت و تاجرین بزرگ شرکت ها بهره می برد. تمرکز اصلی بنیاد سولانا بر دسترس قرار دادن امور مالی غیرمتمرکز در مقیاسی بزرگتر است.

بنیانگذاران سولانا چه کسانی هستند؟

آناتولی یاکووُنکو (Anatoly Yakovenko) مهمترین فرد در این پروژه است. دوران حرفه­ای او از کوالکام (Qualcomm) آغاز شد. جایی که او به سرعت پله های ترقی را گذراند و در سال 2015 سرپرست مهندسی آن شد. بعدها، مسیر حرفه ای او تغییر کرد. یاکوونکو سِمت جدیدی را به عنوان مهندس نرم افزار در دراپ باکس (Dropbox) اخذ کرد.

در سال 2017 ، یاکوونکو کار بر روی پروژه ای را شروع کرد که بعدها سولانا نام گرفت. وی با گرگ فیتزجرالد (Greg Fitzgerald) در کوالکام همراه شد، و آنها پروژه ای را با نام سولانا لَبز (Solana Labs) کلید زدند. با جذب چندین همکار سابق دیگر از کوالکام، پروتکل سولانا و توکِن SOL در سال 2020 نزد عموم اعلام شد.

چه چیزی سولانا را منحصر به فرد می کند؟

یکی از نوآوری های اساسی که سولانا در خود دارد، راهکارِ اجماع از طریق گواه اثبات زمان (PoH) است که توسط آناتولی یاکوونکو توسعه یافت. این مفهوم مقیاس پذیری بیشتری را برای این پروتکل به ارمغان می آورد. این امر باعث می شود تا به نوبه خود کاربردی بودنِ آن نیز افزایش یابد.

سولانا در فضای ارزهای رمزپایه به واسطه ی پردازش فوق العاده سریعی که زنجیره ی بلوکی آن میسر میسازد به شهرت رسیده است. پروتکل ترکیبی سولانا زمان اعتبار سنجی را هم برای تراکنش و هم اجرای قرارداد هوشمند به طور قابل توجهی کاهش می دهد. با زمان پردازش سریع، سولانا همچنین مورد توجه بسیاری از نهادها قرار گرفته است.

این پروتکل در نظر دارد تا خدمات خود را به صورت یکسان در اختیار کاربران بالقوه و هم مشتریان سازمانی خود قرار دهد. یکی از وعده های اصلی سولانا به مشتریان خود این است که آن ها به واسطه ی افزایش هزینه ها و کارمزدها غافلگیر نخواهند شد. این پروتکل به گونه ای طراحی شده است که هزینه معامله کمی داشته باشد در حالی که همچنان مقیاس پذیری و پردازش سریع را تضمین می کند.

چند کوین SOL در گردش وجود دارد؟

بنیاد سولانا اعلام کرده است که در مجموع 489 میلیون توکن SOL در گردش منتشر خواهد شد. در حال حاضر، حدود 260 میلیون از این تعداد وارد بازار شده است.

توزیع توکن SOL به شرح زیر است: 16.23٪ به فروش اولیه اختصاص داده شد، 12.92٪ از توکن ها به فروش بنیادی اختصاص داشت، 12.79٪ از کوین های SOL بین اعضای تیم توزیع شد، و 10.46٪ از توکن ها به بنیاد سولانا تعلق گرفت. توکن های باقیمانده پیش از این برای فروش عمومی و خصوصی انتشار یافته اند یا همچنان قرار است در بازار عرضه شوند.

آیا شبکه ی سولانا ایمن است؟

سولانا به ترکیبی منحصر به فرد از سازوکارهای اجماع گواه اثبات زمان (PoH) و اثبات سهام (PoS) متکی است.

اثبات زمان مؤلفه ی اصلی پروتکل سولانا است، زیرا مسئولیت عمده ی پردازش تراکنش ها را بر عهده دارد. این مکانیزم به ثبت عملیات موفق و زمان انجام آن ها می پردازد. بدین ترتیب ماهیتی بدون نیاز به اعتمادسازی برای این زنجیره ی بلوکی به وجود می آید. همه ی تراکنش ها و بلوک های جدید ایجاد شده در این زنجیره ی بلوکی به صورت ترتیبی و منظم برحسب زمان محلی مخصوص ثبت می گردند.

اجماع گواه اثبات سهام (PoS) به عنوان ابزاری نظارتی بر فرآیندهای PoH استفاده می شود. این مکانیزم نیز اعتبارِ هر دنباله ی بلوکی که توسطش تولید شده باشد را می سنجد. پاداش ها در این ساختارِ اجماع به افراد دارای این ارز اهدا می شود. تمامی کارمزدهای خدمات نیز می باید از طریق توکنِ SOL پرداخت گردند.

ترکیب این دو مکانیزم اجماع، سولانا را به یک پدیده ی منحصر به فرد در صنعت بلاکچین تبدیل می کند.

کجا میتوان توکن SOL را خرید؟

توکن های SOL را می توان در اکثر صرافی ها خریداری کرد. یک گزینه برای خرید و فروش سولانا در صرافی بایننس است. این صرافی دارای بالاترین حجم معاملات SOL / USDT است.

صرافی معتبر بعدی میتواند OKEx باشد. باید یادآوری کرد که سرمایه گذاری در رمزارزها با خطر همراه است. از این رو می باید اطلاعات کافی را پیش از سرمایه گذاری از فراز و نشیب های رمزارزِ موردنظر خود به دست آورید.

برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

محل تبلیغ
ramzarzy