کالین وو: ممنوعیت استخراج در چین باعث بحران های صنعتی می شود
0

کالین وو: ممنوعیت استخراج در چین باعث بحران های صنعتی می شود

بازدید : 1527

گزیده خبر:

به گزارش U.today ،به نقل از کالین وو، روزنامه نگار چینی: فارم های جدید استخراج ایجاد شده خارج از چین نمی توانند کل ظرفیت شرکت هایی را که تجهیزات خود را به خارج از کشور منتقل میکنند، پوشش دهند.

فارم های جدید استخراج 

بیشتر فارم های جدید خارج از چین هنوز در دست ساخت هستند. در حالی که پس از ممنوعیت استخراج، 1 تا 2 میلیون دستگاه خاموش در چین وجود دارد.

در حال حاضر حداقل 1 تا 2 میلیون دستگاه استخراج بیت کوین خاموش در چین وجود دارد. فارم های استخراج در خارج از چین تنها می توانند 5 تا 10% ظرفیت این دستگاه ها را پوشش دهند. بسیاری از فارم های جدید هنوز در دست ساخت هستند.

وو همچنین یادآوری می کند که هزینه ساخت فارم ها و مراکز داده خارجی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به موازات، هزینه برق در مناطق کلیدی استخراج نیز افزایش یافته است. برخی از صاحبان فارم ها 10 درصد از کوین استخراج شده را در قبال اجاره خود طلب کرده اند.

به عقیده کالین وو، همه ی ماینرها قادر به یافتن مکان جدید در خارج از چین نیستند. این اتفاق ممکن است بحران صنعتی دیگری را ایجاد کند.

ماینرها به کلی چین را ترک می کنند

در تاریخ 10 ماه می ، وزارت صنعت، فناوری و اطلاعات استان چینگهای چین به شرکت های ماینینگ دستور داد فعالیت خود را متوقف کنند. ماینرهای تکنوپارک شاندونگ در استان سین کیانگ نیز چنین دستوری را دریافت کردند.

نهادهای نظارتی بر اجرای این دستور نظارت شدیدی دارند. به گفته آنها ماینرهایی که سعی می کنند تولید ارزهای دیجیتال را تحت عنوان مراکز پردازش داده، ابر رایانه ها یا مراکز کامپیوتر پنهان کنند، دستگیر خواهند کرد.

مقامات، هدف از این اقدامات را ارزیابی انرژی صرفه جویی شده در پروژه های سرمایه گذاری و همچنین پیروی از بخشنامه شورای دولتی چین مبنی بر حفظ ثبات مالی از طریق مبارزه با ماینینگ و تجارت BTC بیان میکنند.

به گفته دنبال کنندگان کالین وو، هنوز مکان هایی در چین برای نگهداری تجهیزات استخراج قبل از ترک این کشور وجود دارد. اما این مکان ها غیر رسمی هستند. برای اکثر شرکت ها، استخراج در چین به پایان رسیده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x