سقوط آزاد بیت کوین؛ آیا پادشاه رمزارزها بازخواهد گشت؟
0

سقوط آزاد بیت کوین؛ آیا پادشاه رمزارزها بازخواهد گشت؟

بازدید : 1529

گزیده خبر:

با از دست رفتن مقاومت 40 هزار دلاری، کابوس بیت کوین و سرمایه‌گذاران آن همچنان ادامه دارد. بااین‌حال، به گزارش کریپتوپوتیتو، جامعه این رمزارز نسبت به این اصلاح قیمت خوش‌بین و نسبت به بازگشت، مطمئن هستند.

در طرف دیگر بازار، سرمایه‌گذاران بزرگ در حال خرید در کف هستند. مایکرواستراتژی نیز همانند همیشه این فرصت را غنیمت شمرد و تعداد بیت کوین‌های خود را به 92079 واحد رساند.

اطمینان سرمایه‌گذاران نسبت به بازگشت بیت کوین

از اکتبر سال گذشته، بیت کوین روند صعودی خود را شروع کرد و در این مسیر موفق به ثبت رکورد 65 هزار دلاری شد. اما به‌یک‌باره همه‌چیز برای پادشاه ارزهای دیجیتال عوض شد.

ایلان ماسک، کسی که بارها از بیت کوین حمایت کرده بود در حساب توییتری خود اعلام کرد که پرداخت به‌وسیله این ارز را در تسلا متوقف خواهد کرد. علت این اقدام، اثرات زیست‌محیطی استخراج BTC اعلام شد.

در طرف دیگر داستان، چین نیز مؤسسات مالی و پرداختی را از تجارت رمزارزها منع کرد و به سرمایه‌گذاران در رابطه با تجارت قمارگونه کریپتو هشدار داد. بااین‌حال، افراد در این کشور از نگهداری از رمزارزها منع نشده‌اند.

پس‌ازاین اخبار، بزرگترین ارز دیجیتال بازار به‌شدت سقوط کرد؛ به‌طوری‌که از 58 هزار دلار به 42 هزار دلار و سپس به 39 هزار دلار سقوط کرد.

بازار خرسی

نوسانات اما باعث ایجاد آشوب گسترده‌ای در میان سرمایه‌گذاران شد به‌طوری‌که سرمایه‌گذاران خرد، فرار را بر قرار ترجیح دادند و حتی باوجود ضرر دارایی خود را به فروش رساندند.

بااین‌حال، به نظر می‌رسد که جامعه بیت کوین این اصلاح قیمت را به فال نیک گرفته باشد. پلتفرم تحلیلی ارزهای دیجیتال سنتیمنت با ارزیابی نظرات در توییتر و برداشت عمومی تحلیلگران، در رابطه با اصلاح قیمت اخیر نوشت:

بیت کوین در بالاترین سطح احساسات مثبت قرار دارد. بسیاری از تریدرها از این فرصت برای خرید استفاده می‌کنند و از این افت خوشحال هستند.

دیروز هم یوتودی از خرید 10 میلیون دلاری مایکرواستراتژی و غنیمت شمردن فرصت پیش‌آمده پرده برداشت.

به نظر می‌رسد که قوی‌دستان در حال جمع‌کردن BTC از بازار هستند.

شاخص ترس و طمع

شاخص ترس و طمع بیت کوین یکی از مهم‌ترین معیارها برای ارزیابی احساسات عمومی سرمایه‌گذاران در بازار است و از داده‌های مختلفی چون مکالمات رسانه‌های اجتماعی، نوسانات، نظرسنجی‌ها و … استفاده می‌کند.

این شاخص، از صفر (بیانگر ترس شدید) تا 100 (بیانگر حرص شدید) تغییر می‌کند و ارتباط تنگاتنگی با قیمت بیت کوین دارد.

با ریزش قیمت بیت کوین از هفته گذشته، این شاخص برای پادشاه رمزارزها در حالت ترس شدید قرار گرفته است. بااین‌حال، گذشته به ما ثابت کرده که با ورود این شاخص به هرکدام از این آستانه‌ها، قیمت به جهت دیگر خواهد رفت.

برای مثال، آخرین باری که BTC در وضعیت ترس شدید قرارگرفته بود موفق شد در عرض دو روز ده هزار دلار به قیمت خود اضافه کند.

حمایت عوامل فاندامنتال از بازگشت بیت کوین

بسیاری از کارشناسان نسبت به سقوط اخیر قیمت بدبین نیستند و در انتهای تونل چراغ روشنی می‌بینند. عوامل فاندامنتال بیت کوین تغییری نکرده و این کارشناسان معتقدند به‌محض از بین رفتن هیاهو و ترس، روند صعودی طبیعی ادامه خواهد یافت.

کارن فینرمن، مدیرعامل Metropolitan Capital، بخشی از این گروه است.

فینرمن، در جلسه‌ای با CNBC در رابطه با نظرسنجی انجام‌شده توسط بانک آمریکا و محبوبیت زیاد ترید BTC اشاره کرد. به عقیده وی، بسیاری از تریدرها بر این موج سوار می‌شوند و اکثر سرمایه‌گذاران، به دلیل عوامل فاندامنتال قوی پیرامون بیت کوین، سرمایه خود را به این ارز وارد خواهند کرد.

وی افزود:

ما قبلاً هم کاهش‌هایی به‌مراتب بزرگ‌تر از این تجربه کرده‌ایم. بااین‌حال، سؤال این است: آیا هنوز هم به تئوری بیت کوین اعتقاد دارید؟ پاسخ من بله است و مدت زیادی است که شناخته‌شده‌ام.

در این جلسه، کارشناسان استدلال کردند که حضور پررنگ سرمایه‌گذاران سازمانی و محصولات سرمایه‌گذاری جهت‌دار در دنیای مالی سنتی به بلوغ بازار کمک کرده است و به پویایی این بازار کمک خواهد کرد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x