با ریزش شدید بیت کوین و ارزهای دیجیتال چه کنیم؟ +ویدئو

بازدید : 2125

علت ریزش اخیر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین در هفته گذشته دچار ریزش شدیدی شد. علاوه بر بیت کوین، سایر آلت کوین‌ها و میم کوین‌هایی مثل دوج کوین نیز این کاهش قیمت سنگین را تجربه کردند. قیمت بیت کوین در هفته گذشته کاهش قابل‌ توجهی را تجربه کرد و به 30 هزار دلار رسید. با این‌ وجود، ویلی وو تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال معتقد است که رالی بیت کوین هنوز شروع نشده و جا برای صعود همچنان باقی‌مانده است.

ممنوع شدن استخراج رمزارزها
ممنوعیت ارز دیجیتال در چین

به عقیده بسیاری این ریزش همزمان با خبر ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین بود. چین موسسات مالی و شرکتهای پیمنت را از ارائه خدمات مربوط به معاملات ارزهای دیجیتال منع کرد و به سرمایه گذاران در مورد تجارت قمار گونه کریپتو هشدار داد. در این بیانیه خطرات معاملات ارزهای دیجیتال نیز برجسته شد و گفته شد که این ارزها “با ارزش واقعی پشتیبانی نمی‌شوند” . قیمت های آنها به راحتی دستکاری می‌شود و قانون چین از معاملات آن پشتیبانی نمی‌کند. این خبر تا حد زیادی بازار ارزهای دیجیتال را در هفته اخیر و عملکرد تریدرها را تحت تاثیر قرار داده است.

برخی این ریزش را به علت توئیت‌های اخیر ایلان ماسک می‌دانند. ایلان ماسک در پاسخ به توییت یکی از تحلیل‌گران بازار مبنی بر اینکه بعد از اظهارات ماسک، قیمت بیت کوین ۲۰ درصد سقوط کرده است، اعلام کرد که تسلا هیچ یک از بیت کوین‌های خود را نفروخته است. اما شرکت تسلا به علت نگرانی‌های زیست محیطی، و مصرف بالای انرژی در ماینینگ بیت کوین، استفاده از آن را متوقف خواهد کرد.

شایعات آمادگی جو بایدن برای تصویب قانون افزایش مالیات بر سود سرمایه، نیز باعث وحشت عمومی شد. این شایعات بار دیگر باعث ریزش بازارها شد و بیتکوین را به زیر 50 هزار دلار رساند. اکثر دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری ها ریزش کردند و نمودارشان قرمز شد.

دولت بایدن و تأثیر ان روی بیت کوین . سهام
دولت بایدن و رمزارزها و سهام

با توجه به اینکه بسیاری از ارزهای بازار همچنان در حال ریزش‌ هستند؛ چه کار باید کرد؟

5 کاری که هنگام ریزش بازار ارز دیجیتال باید انجام دهید.

از ماندن در بازار می‌ترسید یا احتمال خرید ارزان شما را هیجان زده می‌کند؟

با وجود اینکه ترید کردن عملی شیرین و سودمند است، اما به علت نوسانات بالای بازار ارزهای دیجیتال، این عمل عاری از خطر نیست. معامله‌گران و سرمایه‌داران فارغ از نوع بازاری که در آن فعالیت دارند، معمولا دچار اشتباهات مشترکی می‌شوند. بهرحال در این مقاله شما را با 5 نکته آشنا می‌کنیم. رعایت این نکات تا حد زیادی به تصمیم‌گیری شما در بازار کمک خواهد کرد.

1. آرام باشید

چه بخواهید ارز دیجیتال خود را بفروشید، یا بخواهید از این فرصت برای خرید بیشتر استفاده کنید؛ باید خونسرد باشید. گرفتن تصمیم‌های احساسی، مخصوصا وقتی مشغول معامله هستید معمولا نتایج خوبی به دنبال ندارد. پس قبل از اینکه با وحشت وارد بازار شوید و تصمیم بگیرید، در وهله اول باید دلیل خود را از معامله بررسی کنید.

  • آیا ترید کردن شما به نیت بلند مدت است؟
  • یا هدف شما از معامله کردن کوتاه مدت است؟

پاسخی که به این سوالات می‌دهید تا حد زیادی در تصمیم گیری به شما کمک می‌کند. در هر حالت باید جوری رفتار کنید که شما را به هدف مد نظرتان نزدیک‌تر کند. پس اگر برنامه شما بلند مدت است یا قصد معامله کوتاه مدت را دارید تصمیمات شما باید در خدمت این هدف باشد.

ریزش قیمت بیت کوین
ریزش قیمت بیت کوین

2. شرایط را ارزیابی کنید.

آیا خبری هست که قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار دهد؟ ممکن است اخبار فاندمنتالی وجود داشته باشد که احساسات معامله‌گران بازار را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از این خبرها را در ابتدای مقاله لیست کردیم. این تغییرات گاهی تحولات زیادی در قیمت یک ارز ایجاد میکند.

اقدام چین برای افزایش محدودیت ارزهای دیجیتال و موسسات مالی یک خبر فاندمنتال جدید نبود. از آنجایی که این کشور سال 2017 این اقدام را انجام داده بود. (اگرچه چین نگهداری ارزهای دیجیتال را محدود نکرده بود.) اما بنظر می‌رسد این خبر تاثیر زیادی برروی بازار ارزهای دیجیتال داشته و تصمیمات تریدرها را تا حد زیادی تحت شعاع قرار داده است. پس اخبار ارزهای دیجیتال را بررسی کنید. سعی کنید هنگام تصمیم گیری اخبار و جو حاکم بر بازار را تحت نظر قرار دهید.

در کانال تلگرام فکت کوینز، می‌توانید اخبار روز ارزهای دیجیتال، و تاثیر آن‌ها بر بازار ارزهای دیجیتال را در دسترس داشته باشید.

3. به یاد داشته باشید این بازار همیشه درگیر نوسانات بوده است.

ذات ارزهای دیجیتال نوسان زیادی دارد. از انجایی که این بازار جریان نقدی ایجاد نمی‌کند، معامله گران باید به تغییرات احساسی بازار توجه کنند. طبیعت ارزهای دیجیتال باعث شد تا این بازار اوایل 2021 بازاری بسیار امید بخش برای تریدرها باشد. در حالی که هم اکنون همان بازار تریدرها را تا حد زیادی دچار ناامیدی و ترس کرده است.

ریزش بازار
نوسانات زیاد رزهای دیجیتال

واقعیت این است که وقتی ارزی دارید که تحت تاثیر هیجانات و احساسات قیمت آن تغییر می‌کند؛ باید متوجه باشید که احساسات تریدرهای هیجانی تا حد زیادی بر سرمایه شما تاثیر می‌گذارد. جریان نقدینگی موجود در بازار سهام که از شرکت‌های آنها ایجاد می‌شود تا حد زیادی باعث می‌شود تا بازار سهام کمتر تحت تاثیر فضای احساسی باشد. درست برخلاف بازار کریپتو!

این نوسانات دقیقاً همان چیزی است که معامله گران حرفه‌ای را به خود جلب می کند. معامله‌گرانی که معمولا در لحظه معامله می‌کنند، از این شرایط سود زیادی می‌برند. معامله گرانی که نوسانات را دوست دارند معمولا از این فرصت برای کسب درآمد استفاده می‌کنند.

4. آینده را ارزیابی کنید.

آیا تصمیم چین بر کشورهای دیگر تاثیر دارد؟ شاید. هند اخیراً اعلام کرده که قانونی برای محدودیت ارزهای دیجیتال اعمال خواهد کرد. به گفته کارشناسان، اکنون دومین کشور بزرگ جهان در حال بررسی مجدد این موقعیت است. در نتیجه این امکان وجود دارد تا هند نیز قوانینی برای محدودیت ارزهای دیجیتال ایجاد کند. و قیمت ارزهای دیجیتال دوباره تحت تاثیر قرار گیرد.

اینکه آیا سایر کشورهای بزرگ از این الگو پیروی کنند یا نه هنوز مشخص نیست. چیزی که مشخص است، تهدیدی است که متوجه ارزهای دیجیتال است. هرچه ارزهای دیجیتال جذابیت بیشتری برای کاربران پیدا کند؛ ریسک آن بیشتر شده و این فضا را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ریزش قیمت بیتکوین
ریزش قیمت بیتکوین

البته پیامدهای سیاسی تنها یک جنبه از آینده ارزهای دیجیتال است. ارزهای دیجیتال با منابع قابل توجه دیگری نیز رو به رو هستند. از مهم‌ترین آنها هزینه‌های مالی و زیست محیطی این ارزهاست.

5. استراتژی عمل خود را مشخص کنید.

بعد از اینکه استرس خود را کاهش دادید. شرایط را بررسی کردید و تاثیر آن بر آینده ارزهای دیجیتال را آموختید. لازم است استراتژی خود را مشخص کنید.

  • آیا خطرات و ریسک‌های بازار فرصت‌های نامحسوس هستند؟ اگر می‌خواهید به این دید به قضیه نگاه کنید؛ بهتر است پوزیشن خود را حفظ کنید. یا برای سرمایه‌گذاری بیشتر تا وقتی قیمت پایین است، از شرایط استفاده کرده و ارزان‌تر خرید کنید.
  • آیا ممکن است خطرات باقی بماند یا بدتر شود؟ اگر این اتفاق رخ دهد؛ ممکن است بخواهید از ضرر خود کم کنید  سرمایه خود را سیو کرده و برای مدتی از بازار خارج شوید.
  • آیا اوضاع کنونی بازار وخیم است؟ اگر اینطور باشد؛ بهتر است تصمیم‌های خود را تقسیم کنید. برای این کار‌‌، سرمایه خود را به چند بخش تقسیم کنید. بخشی از آن را امروز بفروشید. بخشی را برای فردا نگاه دارید.

نتیجه گیری

طبیعت پر نوسان ارزهای دیجیتال، باعث می‌شود تا تریدر ها اغلب ترس زیادی را تجربه کنند. سعی کنید از این فشار روانی، به عنوان زنگ هشداری برای ارزیابی مجدد استراتژی‌های خود در بازار استفاده کنید.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x