مدیر تحقیقاتی گلدمن ساکس: بیت کوین مس دیجیتال است
0

مدیر تحقیقاتی گلدمن ساکس: بیت کوین مس دیجیتال است

بازدید : 1583

گزیده خبر:

جف کوری، مدیر جهانی بخش تحقیقات کالاها در گلدمن ساکس، نظر خود را در رابطه با جایگزین شدن طلا توسط بیت کوین به اشتراک گذاشت. به گفته وی، دارایی‌های دیجیتال جایگزین مس هستند.

از طلا تا مس

به گزارش کریپتوپوتیتو، در مصاحبه اخیر با CNBC، کوری به ریسک ارزهای دیجیتال اشاره کرد و خاطرنشان کرد که مردم نباید آنها را جایگزینی برای طلا در نظر بگیرند. به عقیده وی، مس به‌مراتب مشابه‌تر به این دارایی‌هاست.

وی افزود:

ارزهای دیجیتال جایگزین طلا نیستند. آنها می‌توانند جایگزین مس شوند. این دارایی‌ها بسیار پرریسک هستند.

کوری مدعی است به دلیل نوسانات زیاد بیت کوین و جدید بودن این دارایی نباید آن را طلا دیجیتال نامید. به عقیده وی، بیت کوین با داشتن یازده سال حضور در بازار معاملاتی، بیشتر می‌تواند جایگزین مس یا نفت شود.

بیت کوین پرچینی برای تورم دارایی‌های پرریسک است. هم تورم خوب و هم تورم بد وجود دارد. تورم خوب زمانی است که تقاضا باعث آن شود. این همان چیزی است که بیت کوین، مس و نفت را پرچین می‌کند.

موضع گلدمن ساکس در برابر کریپتو چگونه است؟

گلدمن ساکس در طول سال‌ها دیدگاه‌های بسیار بحث‌برانگیزی نسبت به ارزهای دیجیتال نشان داده است. در سال 2017، این بانک جهانی میز معاملاتی ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کرد اما تصمیم به متوقف کردن آن گرفت اما درنهایت دوباره راه‌اندازی شد.

در سال 2020، گلدمن ساکس از کاربران خود خواست تا در رمزارزها سرمایه‌گذاری نکنند و آنها را سرمایه‌گذاری بد خطاب کرد. علاوه بر این، برخی از تحلیلگران این بانک نیز مدعی شدند که بیت کوین و رمزارزها یک کلاس دارایی مستقل نیستند.

بااین‌حال، گزارش هفته گذشته گلدمن ساکس نشان می‌دهد که ممکن است اوضاع تغییر کرده باشد.

در این گزارش، ویژگی‌های اصلی هر ارز دیجیتال و مزیت‌های آن شرح داده شده است. بر اساس این گزارش از بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال، XRP به‌عنوان یک سیستم تسویه‌حساب آنی، اتریوم پلتفرم قرارداد هوشمند، BNB یک توکن یا برنامه‌ای کاربردی و پولکادات به عنوان یک بلاک چین با قابلیت همکاری یاد شده است.

علاوه بر این، این بانک دیگر ارزهای دیجیتال و بیت کوین را یک کلاس دارایی مستقل می‌داند. به گفته این بانک، ارزش بیت کوین اساساً در استفاده و پذیرش آن است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x