نقشه ی بازار ارزهای دیجیتال

نقشه ارزهای دیجیتال | نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال | فکت کوینز

با استفاده از نقشه ارزهای دیجیتال که در این صفحه برای شما فراهم شده ،به راحتی و در هر زمان که مایل باشید میتوانید به یک نمای کلی از وضعیت بازار ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنید. در این هیت مپ کریپتو اطلاعات جامع و کاملی همچون نماد رمزارز، درصد افزایش یا کاهش قیمت در 24 ساعت گذشته و قیمت فعلی آن نمایش داده میشود. همانطور که طرح بالا میبینید در این جدول به هر کدام از رمزارزها فضای مشخصی اختصاص داده شده. بسته به حجم بازار، حجم معاملات و سرمایه ی در گردش یک ارز دیجیتال ،فضای بزرگتری برای آن در نظر گرفته شده است. برای مثال به بیت کوین که از نظر حجم معاملات و سرمایه ی در گردش، ارز پیشرو بازار ارزهای دیجیتال  به حساب می آید بیشترین فضا اختصاص داده شده است. پس از آن اتریوم  و بایننس کوین به ترتیب برترین ارزهای دیجیتال در این نقشه کریپتو هستند.  اگر حتی مدت کمی باشد که در بازار ارزهای دیجیتال به فعالیت مشغولید، حتماً عبارت نقشه گرمایی ارز دیجیتال یا هیت مپ کریپتو به گوشتان خورده، پس بهتر است توضیح کوتاهی در باب این عبارات به شما ارائه دهیم. 

نقشه گرمایی ارز دیجیتال چیست؟

نقشه گرمایی ارز دیجیتال اصطلاحیست که برای این طرح از نمای کلی وضعیت بازار رمزارزها استفاده میشود. به اصلاح هر چه قدر رنگ بلوک اختصاصی یک رمزارز، سبز تر باشد یعنی قیمت آن افزایش بیشتری را در 24 ساعت گذشته تجربه کرده . و بر عکس هر چه قدر قرمزتر به معنای کاهش قیمت آن رمزارز در آن دوره ی زمانی مشخص میباشد. با کلیک بر روی هر کدام از ارزهای موجود در این طرح از نقشه ارزهای دیجیتال  به سمت صفحه ای هدایت میشوید که میتوانید اطلاعات بسیار کامل تری را مشاهده نمایید . این اطلاعات عبارتند از وبسایت رسمی کوین مورد نظر ، حجم معاملات ، مقدار سرمایه ی در گردش و هم چنین صرافی هایی که آن کوین را در پلتفرم خود لیست کرده اند. علاوه بر این ،چارت تحلیلی آن رمزارز در آن صفحه موجود است و میتوانید روند حرکتی کوین در بازه های زمانی متفاوت را مقایسه کنید.

اطلاعات موجود در نقشه ارزهای دیجیتال 

اگر کمی دقیق تر به بلوک مختص به پادشاه بازار کریپتو یعنی بیت کوین نگاه کنید ، در پایین بلوک داده ای به نام دامیننس (Dominance ) بیت کوین موجود است. خوب این دامیننس یا سلطه  بیت کوین چیست؟همانطور که در ابتدای مقاله هم به این نکته اشاره کردیم بیت کوین ارز پیشرو بازار ارزهای دیجیتال است. این مطلب بدین معناست که سهم بیت کوین از بازار ،نسبت به دیگر آلت کوین ها بیشتر است. به نوعی میتوان گفت که بیت کوین لیدر یا هدایت کننده ی این بازار است. بنابراین توجه به دامیننس آن یعنی سهم آن در بازار از نکات مهم و کلیدی برای ارزیابی و پیش بینی روند خودش و دیگر آلتکوین ها میباشد.
این عدد از 100 محاسبه میشود. تریدرها یا حتی سرمایه گذاران بلند مدت و میان مدت  هم برای خرید آلتکوین ها قطعاً نیم نگاهی به سلطه بیت کوین و روند آن خواهند داشت. پس پیشنهاد میکنیم شما هم اگر قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارید ، علاوه بر اینکه نمای کلی بازار کریپتو را دنبال میکنید، حواستان به دامیننس بیت کوین هم باشد. 

از دیگر اطلاعاتی که در این نقشه ارزهای دیجیتال فراهم شده میتوان به دسته بندی هایی اشاره کرد که بر اساس بلاک چینی که توکن ها بر آن مبتنی هستتند، الگوریتم اجماع (گواه اثبات سهام یا گواه اثبات کار) ، نوع شبکه  ، نوع توکن و این قبیل ویژگی ها مشخص شده اند. به عنوان مثال در بالای بلوک بیت کوین عبارت SHA256 ذکر شده که به الگوریتم SHA-256 اشاره دارد.در دنیای رمزارزها یا بهتر است بگوییم کلاً در دنیای رمزنگاری الگوریتم های هشینگ متفاوت و متنوعی وجود دارند . هرکدام از آنها برای کاربرد خاصی استفاده می‌شوند. یک نوع از آن ها هم که در اینجا به توضیح آن میپردازیم، الگوریتم SHA (مخفف Secure Hashing Algorithm)  نام دارد.SHA  داده‌های اولیه را ، به یک هش یا کلید 256 بیتی تبدیل می‌کند. 

دسته های  دیگری همچون Tron , Ethereum  که در هیت مپ کریپتو موجود هستند هم توکن های مبتنی بر این بلاک چین ها را نشان میدهند. گروه POS توکن هایی که از الگوریتم اثبات سهام استفاده میکنند ،هستند. و به همین منوال کوین ها براساس ویژگی های خاص از هم متمایز میشوند. نکته قابل توجه برای شما کاربران این است که با مراجعه به نقشه ی ارزهای دیجیتال میتوانید کوین‌های متعلق به دسته‌بندی مورد نظر خود و وضعیت هر یک از آنها را دنبال کنید. چرا که به مرور زمان خواهید یافت که کوین های مشخصی با یکدیگر همبستگی دارند. و افزایش یا کاهش قیمت یکی بر دیگری اثر گذار خواهد بود.بنابراین توجه به این نکته می‌تواند به آگاهی از تأثیر رشد یا ریزش کوین‌های یک دسته بر دسته بندی مورد نظر کمک کند.

نقشه ی ارزهای دیجیتال

نقشه بازار ارز دیجیتال در کوین 360 ( Coin360)

 
سایت کوین 360 ( coin360) از دیدگاه بسیاری از تحلیلگران حرفه ای و مشهور حوزه ارزهای دیجیتال به عنوان مرجعی بسیار موثق شناخته میشود. کوین 360 یک پلتفرم جمع آوری کننده داده ی زنده از صرافی های ارزهای دیجیتال است، که هدف خود را ارائه اطلاعات مهم و بسیار حیاتی بازار در قالبی جذاب و بصری اعلام کرده است. آنها معتقدند که خواه شما یک تریدر حرفه ای باشید یا تازه کار ، رسانه باشید ، یا فقط قصد تحقیق در حوزه ارزهای دیجیتال را داشته باشید ، COIN360 با ارائه ابزارهای ضروری و و نمای کلی از بازار ارزهای دیجیتال برای به روز ماندن در رابطه با کوچکترین تغییرات در روند بازار کریپتو به شما کمک خواهد کرد. 
صفحه اصلی  این سایت نشان دهنده یک نقشه بسیار رنگارنگ است که از بلوک های تعاملی تشکیل شده است. رنگ ها حرکات بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهند: سبز به معنای افزایش قیمت ، قرمز به معنای کاهش قیمت است و خاکستری به معنای تغییر نکردن قیمت میباشد. اندازه هر بلوک با سهم بازار مطابقت دارد. هرچه سرمایه بازار یک کریپتو بیشتر باشد ، بلوک بزرگتر خواهد بود. البته اطلاعات فراهم شده در هر بلوک که مختص به یک ارز دیجیتال است، داده های اساسی و مهم بازار را منعکس می کند. این اطلاعات  فراهم شده در نقشه بازار کریپتو کارنسی عبارتند از: قیمت ، حجم ، سرمایه بازار ، نمودار و نرخ ارز یک دارایی دیجیتال.
 

سؤالات متداول درباره ی نقشه ارز های دیجیتال 

1.معتبرترین سایت برای دریافت نقشه راه ارز دیجیتال کدام سایت است؟
همانطور که در خلال متن بالا هم گفتیم سایت های زیادی این نقشه را در اختیار شما قرار می دهند که معتبرترین آنها ، سایت Coin360 است. اما کاربران با مراجعه به نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال که در سایت فکت کوینز برای آنها فراهم شده دیگر نیازی به مراجعه به سایتهای متفاوت را  نخواهند داشت. چرا که همه ی اطلاعات یکجا برای آنها گرد آوری شده است.

 

2- در نقشه راه ارز دیجیتال کدام کریپتوکارنسی ها وجود دارند؟
در نقشه راه ارز دیجیتال، کلیه کوین ها و حتی توکن ها هم وجود دارند .و میتوانید براحتی اطلاعات قیمتی و دیگر داده هایی همچون حجم بازار ، سرمایه ی در گردش و غیره را مشاهده کنید.
 
3- RPCA که در دسته بندی های نقشه ارزهای دیجیتال وجود دارد چیست؟
این عبارت به الگوریتم اجماع ریپل اشاره دارد. ریپل بر خلاف بیت کوین و اتریوم بر بلاک چین مبتنی نیست و فناوری مخصوص به خود که به «الگوریتم اجماع پروتکل» (Ripple (RPCA)) معروف است را دارد.

 

محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان