وزارت خزانه داری آمریکا میکسر رمز ارزی Blender.io را تحریم کرد
0

وزارت خزانه داری آمریکا میکسر رمز ارزی Blender.io را تحریم کرد

بازدید : 43

فکت کوینز: دفتر کنترل سرمایه های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته اعلام کرد که Blender.io، میکسر ارزهای دیجیتال را به دلیل نقش داشتن در پولشویی مرتبط با هک شبکه رونین تحریم می‌کند. گفتنی است که هک شبکه رونین توسط گروه هکری لازاروس و وابسته به کره شمالی صورت گرفته است. معاون وزیر خزانه داری در بخش تروریسم و اطلاعات مالی در بیانیه ای اعلام کرد:

«امروز و برای اولین بار، خزانه داری آمریکا یک میکسر ارزهای دیجیتال را تحریم می‌کند. ما همواره در حال مقابله با فعالیت های غیرقانونی مالی هستیم که از سمت کره شمالی صورت می‌گیرند و هیچگونه حمایتی از پولشویی و دیگر فعالیت غیرقانونی را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت.»

بنابر تحریم های اعلام شده تمام دارایی های میکسر Blender.io در آمریکا و یا تحت مالکیت شهروندان آمریکایی مسدود می‌شود و باید به گزارش دفتر کنترل دارایی های خارجی برسد. بنابر داده های این نهاد، میکسر Blender.io 20.5 میلیون دلار از سرمایه 620 میلیونی به سرقت رفته را پردازش کرده است.

علاوه بر آن دفتر کنترل دارایی ها متوجه شده است که این میکسر در پولشویی گروه باج افزاری روسی تریک بات، کونتی، ریوک و … نیز نقش داشته است. گفتنی است که در زمان نگارش این مطلب وبسایت Blender.io آفلاین و غیرقابل دسترسی است. وزارت خزانه داری همچنین بیان داشت که 4 آدرس از کیف پول هایی که لازاروس به وسیله آنها قسمتی از سرمایه مسروقه را پولشویی کرده وابسته به افرادی بوده که در لیست سیاه این نهاد قرار داشته‌اند.

مطلب مفید: نحوه فروش NFT یا توکن‌های غیر قابل تعویض

توییت شبکه رونین

هک شبکه رونین در تاریخ 23 مارس صورت گرفت. هکرها به وسیله اسکای میویس، یکی از توسعه دهندگان اکسی اینفینیتی موفق به دسترسی به پل شبکه شدند. گفتنی است که اسکای میویس تاکنون 150 میلیون دلار سرمایه برای بازپرداخت ضرر کاربران حمله هکری جمع آوری کرده است. علاوه بر آن بایننس نیز موفق شده 5.8 میلیون دلار از سرمایه های مسروقه را بازگردانی کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x