انواع ربات های معاملاتی ارزهای دیجیتال
0

انواع ربات های معاملاتی ارزهای دیجیتال

بازدید : 2881

همانطور که بازار های سنتی از طریق الگوریتم های مختلف به همگان معرفی شدند ، در بازارهای ارزهای دیجیتال هم میتوان استراتژی های معاملاتی را با استفاده از سرورهای های معاملاتی به صورت خودکار اجرا کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ربات های معاملاتی کریپتو آشنا کنیم.

این سرورها بر اساس استراتژی های خرید و فرو ش ساخته میشوند و در هر دو بازارهای ارزهای دیجیتال و سنتی به کار میروند.

  • ربات های معاملاتی روند وضع مالی
  • ربات های آربیتراژ
  • رباتهای وام دهنده
  • ربات های بازار ساز

در دنیای معاملات اتوماتیک رمزارزها، تعدادی از کمپانی های فعال در این حوزه بر سر به دست گرفتن قدرت بازار در رقابت هستند. برخی از آنها که با محبوبترین صرافی های جهان ادغام شده اند مبتنی بر ابر و قابل دانلود میباشند.

رباتهای معاملاتی رمزارزها برای گروه خاصی از افراد ساخته نشده اند بلکه برای هر دو گروه مبتدی و متخصص مناسبند.

به احتمال زیاد شما هم از تعداد زیاد اندیکاتورها ، سیگنال و ویژگی های مدیریت ریسک متناسب با استراتژی های معاملاتی ، متعجب شده اید. پس چطور میتوان استراتژی مناسب را انتخاب کرد؟

در اینجا لیستی از استراتژی های معاملاتی مرسوم که متوانند به صورت خودکار در بازارهای سنتی یا کریپتو استفاده شوند برای شما فراهم شده است.

ربات های معاملاتی روند بازار

همانطور که از نام این ربات مشخص است، ربات مزبور با در نظر گرفتن روند دارایی مد نظر و پس از تجزیه و تحلیل قیمت آن ، سفارشات خرید و فروش را اجرا میکند. اگر روند قیمتی این دارایی صعودی باشد، ربات پوزیشن خرید باز میکند. و به همین ترتیب زمانی که روند بازار نزولی باشد پوزیشن فروش باز میکند.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه عملکرد این رباتها را توضیح دهیم میتوان گفت:

چنین ربات هایی بر این اساس ساخته شده اند که یک دارایی به روند فعلی خود ادامه میدهد. و رباتها هم از این واقعیت به نفع خودشان استفاده میکنند.

این ربات ها برای تشخیص روند حرکتی یک دارایی از پرایس اکشن و اندیکاتورهای تحلیلی دیگر مثل میانگین متحرک، اندیکاتورهای حرکتی و خطوط روند و الگوها بهره میبرند.در صورت تمایل کاربران در زمان تنظیم و نصب ربات میتوانند اندیکاتورهای تحلیلی دیگری را هم به ربات اضافه کنند.

شاخص PSAR روند صعودی قیمت بیتکوین را نشان می دهد که ربات معاملاتی روند می تواند برای ثبت سفارش آن را در نظر بگیرد .

ربات های آربیتراژ

این نوع رباتها از مفهوم آربیتراژ بهره برده اند. آربیتراژ به معنای کسب سود از اختلاف قیمت در دو یا چند بازار است. زمانی که بازار کریپتو اوضاع آنچنان خوبی نداشته باشد، استفاده از این رباتها معقول به نظر می آید.با خرید و فروش یک دارایی به صورت همزمان، میتوانید از این اختلاف قیمت سود ببرید.

بنابراین میتوان نتیجه گرفت که ربات های آربیتراژ کریپتو برای دنبال کردن تفاوت قیمت کوین در بازارهای مختلف طراحی شده اند. یعنی خرید یک کوین در بازاری که قیمتش پایین است و فروش آن در بازاری با قیمت بالاتر.

این رباتهای آربیتراژ قبل از بازار صعودی سال 2017 بسیار محبوب شده بودند. اما این روزها از آنجایی که تفاوت قیمت بین بازارها آنچنان چشمگیر نیست به اندازه ی قبل مورد استفاده قرار نمیگیرند.

ربات های وام دهنده

یکی از راه های پردرآمد در حوزه کریپتو ،قرض دادن کوین به تریدرهای فعال در بازار مارجین است.این تریدرها بعداً کوین های قرض گرفته را همراه با سود پس میدهند.در برخی از صرافی ها همچون بیتفینکس و پولونیکس امکان اجرای معاملات آپشن مارجین فراهم شده است.

با این حال ، تعیین تعداد پارامترها به صورت دستی در هر زمانی که تریدر سود را پس میدهد اصلاً کار آسانی نیست. چرا که هر بار شما مجبورید وام جدیدی را تنظیم کنید.حال این ربات ها به شما در خودکار کردن این فرآیند کمک میکنند.

بنابراین دیگر نیاز نیست زمان زیادی را صرف حساب کردن نرخ سود بکنید. و به لطف این ربات میتوانید از جهش های احتمالی گزینه های وام دهی کمال استفاده را ببرید.

پس با تنظیم چنین ربات هایی به راحتی میتوانید پیکره ی استراتژی خود را شکل دهید، وام را نگه دارید تا نرخ بهره فعلی به مقدار مورد نظر برسد. به علاوه به راحتی میتوانید ارز و تاریخی را که می خواهید سکه های خود را پس بگیرید را هم انتخاب کنید.

برخی از این ربات های وام دهنده به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرند. اما برخی از آنها را می توانید در منوی بالای موجود در صرافی های ارزهای دیجیتال که بازار مارجین در آنها فراهم است بیابید.

ربات های بازار ساز

رباتهای بازارساز برای اینکه بتوانند شما را به شود برسانند از اوردر بوک گردش مالی استفاده میکنند . هرچقدر حجم معاملات یک دارایی بیشتر باشد، این گردش مالی در اوردر بوک صرافی بیشتر خواهد بود. و نتیجتاً سودی که این ربات ها به شما میرسانند هم قابل توجه تر میشود. قاعده اصلی این بازی این است که ربات بازارساز هر زمان که بتواند یک دارایی را با قیمتی بالاتر از قیمت اصلی به سرمایه گذاران میفروشد.

نحوه عملکرد این این ربات بدین گونه است که یک اوردر با قیمتی بالاتر از قیمت بازار به اوردر بوک اضافه میکند، و از این طریق بازار را میسازد. بنابراین در پی این اقدام برای مالک نرم افزار کسب درآمد میکند. این ربات ، 24 ساعته و بدون توقف به دنبال بازارهایی میگردد که گردش مالی وسیعتری دارند. پس همه جوره به تریدر سود میرساند. چراکه دیگر لزومی ندارد خود تریدر به دنبال بازار و حجم و قیمت بگردد.

جمع بندی مطلب

در نتیجه ، هنوز می توان از سایر معامله گران بازار کریپتو پیشی گرفت.شما به عنوان یک انسان، با استفاده از نرم افزارهای خودکار شانس بیشتری برای مبارزه با کل جهان و حتی پیروزی دارید.

در بازار ارزهای دیجیتال، نوع اول ربات ها یعن همان ربات هایی که پیرو روند بازار هستند، محبوبترند. ربا های آربیتراز از اختلاف قیمت یک ارز در بازارهای مختلف کسب سود میکنند. ربات های وام دهی هم شما را از شر انجام فعالیت ها ی دستی و اضافه در صرافی های رمزارز خلاص میکنند. و نوع آخر نیز از نوسانات موجود در گردش مالی به بهره میبرند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x