افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری در هنگ کنگ و انگلستان
0

افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری در هنگ کنگ و انگلستان

بازدید : 2436

فکت کوینز: به گفته پلیس هنگ کنگ، مردم بخاطر کرونا به یک هدف آسان برای کلاهبرداری های رمزنگاری تبدیل شده اند. به گزارش پلیس در شش ماه نخست امسال 496 نفر قربانی این حملات بوده اند.  نرخ کلاهبرداری های رمزنگاری تنها در هنگ کنک افزایش نیافته و انگلستان نیز هدف محبوبی برای این مجرمان بوده است.

افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری در هنگ کنک

بر اساس گزارش اخیر کریپتوپوتیتو، جنایات مربوط به ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ در شش ماهه اول سال 2021 به میزان قابل توجهی افزایش یافته و در مجموع به حدود 27 میلیون دلار رسیده است. در مقابل خسارات گزارش شده در سال گذشته کمتر از 15 میلیون دلار بوده است.

لستر ایپ چوک یو، بازرس ارشد و رئیس اداره امنیت سایبری و جرایم فناوری پلیس، توضیح داد که دلیل اصلی این موضوع همه گیری COVID-19 است. او اظهار دارد از آنجایی که مردم در خانه کار میکنند، زمان زیادی را صرف جستجو در گوگل میکنند، بنابراین هکرها راحت تر میتوانند آنها را مورد هدف قرار دهند:

مردم بیشتر در خانه می مانند و مدت زمان بیشتری را در اینترنت صرف می کنند. در نتیجه کلاهبرداران راه های بیشتری برای دسترسی به آنها دارند. به تخمین مقامات محلی کل پرونده ها در حوزه چنین جرایمی بین ژانویه و جولای 2021 رخ داده و در حدود 496 مورد بوده است.

جالب اینجاست که بیش از نیمی از 27 میلیون دلار ضرر ثبت شده متعلق به مردی 30 ساله است. او قربانی سرمایه گذاری مشکوکی بر Filecoin شد و تقریباً 16 میلیون دلار از دست داد.

بازرس چوک یو هشدار داد که بسیاری از قربانیان، ارزهای دیجیتال را درک نمی کنند یا دانش خود را دسته بالا گرفته اند. او اخطار میدهد کلاهبرداران عمدتا جوانان را هدف قرار میدهند چرا که آنها بیشتر با رمزارزها سر و کار دارند.

بیشتر بخوانید: پذیرش بیت کوین برای السالوادور چه مزایایی دارد؟ بنک آو آمریکا می‌گوید

قربانی بعدی انگلستان

کلاهبرداری های مربوط به بیت کوین ، اتریوم و سایر دارایی های دیجیتال تنها در هنگ کنگ رواج ندارد. به گفته مدیر اجرایی بانکداری در NatWest، دیوید لیندبرگ، انگلستان بهشت کلاهبرداران است. او فراتر رفت و اظهار داشت هرگز بازاری بهتر از بازار انگلستان برای کلاهبرداری ندیده است.

لیندبرگ تأکید کرد که این موضوع ممکن است پیامدهای مخربی را برای برخی افراد به دنبال داشته باشد. وی اظهار داشت دولت بریتانیا، پلیس ، بانک ها و اپراتورهای رسانه های اجتماعی باید با یکدیگر متحد شوند و با کلاهبرداران مبارزه کنند.

این بانکدار همچنین هشدار داد برخی کلاهبرداران با راه اندازی وب سایت هایی قربانیان خود را انتخاب میکنند. افراد در این وسایت ها قادرند روی بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. در این پروسه جعلی پول قربانیان به جیب کلاهبرداران می رود.

مطلب مفید: رئیس دانشگاه کمبریج از دولت‌ها خواست تا به انقلاب ارزهای دیجیتال توجه کنند

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x