استخراج رمزارزها در چین ممنوع شد
0

استخراج رمزارزها در چین ممنوع شد

بازدید : 1839

گزیده خبر:

نگرانی های حاصل از افزایش اثر کربن، باعث شده کشور چین به بخش استخراج فضای کریپو توجه بیشتری نشان دهد.

مصرف انرژی برای استخراج، به ویژه بیتکوین، سبب شده عملیات استخراج رمزارزها در چین تحت نظارت سخت تری قرار گیرد.

نظارت سخت بر عملیات استخراج

پکن، 27 آوریل “اعلامیه اضطراری” مبنی بر بررسی پایگاههای داده فعال در صنعت استخراج  ارزهای دیجیتال ارسال کرد. این اعلامیه باعث وحشت کاربران در چین شد.

با این حال مقاله نویس چینی کالین وو یا وو بلاکچین خیلی سریع، تاثیر این اتفاق بر ماینرهای چینی بیتکوین را کاهش داد و خاطرنشان کرد:

“این باعث ایجاد وحشت در چین شد. درحالی که دولت چین ادعا میکند که یک عملیات تحقیقاتی است. استفاده از مراکز داده برای استخراج بیتکوین دشوار است و از این مراکز عمدتا برای استخراج ETH و  Filecoin استفاده میشود.”

PengPai رسانه دولتی چین گفت، این تحقیقات روندی معمول برای اداره اقتصاد و فناوری اطلاعات شهرداری پکن است. این اداره در نظر دارد تصویر واضح تری از میزان مصرف انرژی در پایگاه های داده پکن، بدست آورد. هنوز مشخص نشده است که آیا بررسی ها در مقیاس ملی انجام می شوند یا خیر؟  عواقب این اتفاق در آینده چه خواهد بود؟ طبق گفته PengPai ، یو جیانینگ ، رئیس موقت کمیته بلاکچین انجمن صنعت ارتباطات چین، اینها نشانه ای از اتفاقات آینده است. او معتقد است :

“بخاطر افزایش ردپای کربن ، در آینده استخراج بلاکچین تخت نظارت دقیق تری خواهد بود.”

پس از اینکه چین برای کاهش ردپای کربن ، استخراج در منطقه را ممنوع کرد، به ماینرها تا پایان ماه آوریل مهلت داده شد تا فعالیت های خود را متوقف کنند.

ممنوعیت در استان های دیگر

چهاردهمین برنامه پنج ساله چین مجموعه ای از اهداف مبنی بر کاهش 18٪ برای “شدت CO2” و کاهش 13.5٪ “شدت انرژی” از 2021 تا 2025 را در بر دارد.

جدول میانگین ماهانه نرخ هش

بخاطر بالا بودن هزینه های برق، پکن به عنوان مرکز استخراج ارزهای دیجیتال شناخته نمیشود، این ممکن است به این معنی باشد که مراکز دیگری مانند سین کیانگ و سیچوان در آینده هدف قرار می گیرند. داده های حاصل از شاخص مصرف انرژی بیتکوین کمبریج (CBECI) تخمین می زند که استان سین کیانگ، تقریبا 23% از هش ریت جهان و 35٪ از قدرت هش بیتکوین چین در آوریل را تشکیل میدهد.

شرایط سختگیرانه ماینینگ میتواند تأثیرات جهانی داشته باشد. به اعتقاد برخی سقوط شدید بیتکوین به 50 هزار دلار در اوایل همین ماه تا حدی ناشی از افت هش ریت در استان سین کیانگ بود.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x