مدیرعامل بایننس: کسی قادر به توقف بیت کوین نیست
0

مدیرعامل بایننس: کسی قادر به توقف بیت کوین نیست

بازدید : 2037

گزیده خبر:

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس بزرگ‌ترین صرافی دیجیتال جهان معتقد است که نابود کردن و توقف بیت کوین و فناوری پشت پرده آن برای یک نهاد غیرممکن است لذا دولت‌ها باید با آغوش باز این فناوری را پذیرا باشند.

توقف بیت کوین غیرممکن است

مدیرعامل بزرگ‌ترین صرافی دیجیتال جهان معتقد است که بیت کوین را دیگر نمی‌توان متوقف کرد. چانگ پنگ ژائو در مصاحبه‌ای از پیش ضبط‌شده با کوین دسک در رابطه با توقف بیت کوین گفت:

تصور نمی‌کنم که کسی بتواند دیگر بیت کوین را متوقف کند. این فناوری اکنون در ذهن 500 میلیون انسان وجود دارد بنابراین نمی‌توانید به راحتی آن را پاک ‌کنید.

به گفته ژائو، تلاش برای توقف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال همانند امتناع از پذیرش مدل کسب‌وکار اینترنتی آمازون در اوایل دهه 90 است. ژائو معتقد است که ارزهای دیجیتال در تضاد با ارزهای فیات نیستند و برای نابودی آنها به وجود نیامده‌اند. در مقابل این ارزهای برای آزادی پولی بیشتر به میدان آمده‌اند.

ژائو در این باره گفت:

رمزارزها ابزار جدیدی برای افزایش آزادی پولی و مالی در سراسر جهان هستند و به‌هیچ‌عنوان رقیبی برای قانون‌گذاران به شمار نمی‌روند. راه‌هایی وجود دارد که این دو جبهه می‌توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

قانون‌گذاران باید با این حوزه همکاری کنند

صحبت‌های ژائو در حالی مطرح می‌شود که بایننس، بزرگ‌ترین صرافی دیجیتال جهان با افزایش نظارت قانون‌گذاران مواجه شده است. علاوه بر این، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پس از جذب محبوبیت زیاد بیش از هر زمان دیگری با موانع نظارتی خاص خود روبه‌رو هستند.

مخالفت‌ها و سخت‌گیری‌ها تنها به قانون‌گذاران آمریکایی ختم نمی‌شود؛ نهادهای دولتی در سراسر جهان در رابطه با کسب‌وکار بایننس، صرافی که مدعی است هیچ مرکزی در کشور یا منطقه خاصی ندارد سؤالات زیادی مطرح کرده‌اند.

چانگ پنگ ژائو در این مصاحبه ضمن اشاره به این نکته که شرکت وی قصد مقابله با هیچ دولت و یا کشوری را ندارد اظهار داشت که شک و تردیدها در رابطه با نحوه کار بایننس، احتمالاً به علت عدم وجود شفافیت قانونی است.

وی افزود:

ما با دولت‌ها مخالف نیستیم. لحظاتی وجود دارند که قانون‌گذاران یا قوانین کاملاً واضح نیستند. قانون‌گذاری در رابطه با این حوزه در اکثر مناطق جهان در فاز ابتدایی هستند و در تازه در حال شکل‌گیری‌اند. به همین خاطر ابهامات زیادی در این حوزه وجود دارد. ما باید با یکدیگر همکاری کنیم تا این موانع را کنار بگذاریم.

راه بایننس

به نظر نمی‌رسد که مدیرعامل بایننس با وجود شرکت این صرافی در تمامی شاخه‌های حوزه کریپتو مانند دیفای یا توکن های غیرقابل‌معاوضه استراتژی مشخصی برای شرکت خود داشته باشد.

ژائو در این رابطه گفت:

من به‌اندازه کافی باهوش نیستم که پیش‌بینی کنم چه اتفاقی خواهد افتاد یا چه چیزهایی محبوبیت پیدا خواهند کرد و کدام پروژه به تأیید کاربران خواهد رسید. سازمان‌دهی بایننس به نحوی است که آزمایشات زیادی انجام می‌دهیم.

وی در رابطه با بایننس اسمارت چین که رقیب اصلی اتریوم محسوب می‌شود گفت:

ایده بایننس اسمارت چین از من نبود و ناگهانی وارد بازار شد.

به نظر می‌رسد که اظهارنظر ژائو در رابطه با بایننس اسمارت چین، به دلیل افزایش حملات مخرب و فعالیت هکرها در پروتکل‌های مبتنی بر این بلاک چین باشد. در ماه‌های اخیر، شاهد حملات زیادی در این شبکه بوده‌ایم که برخی از آنها در میان بزرگ‌ترین هک‌های تاریخ دیفای قرار می‌گیرند. ازآنجایی‌که بایننس اسمارت چین با صرافی بایننس در ارتباط است، بسیاری این صرافی را مسئول این حملات دانسته‌اند.

ژائو در رابطه با هک‌های اخیر در بستر بلاک چین این صرافی گفت:

بایننس اسمارت چین بلاک چینی مستقل است و ما نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم. پروژه‌های این بلاک چین نیز به‌صورت مستقل به کار خود ادامه خواهند داد.

بااین‌حال، ژائو تأکید کرد که موفقیت بلاک چین بایننس به صرافی بایننس سود می‌رساند چراکه BNB به‌عنوان توکن اصلی این بلاک چین عمل می‌کند. علاوه بر این، بایننس و ژائو بزرگترین دارندگان توکن های BNB به شمار می‌روند.

برخلاف اتریوم، بلاکچین بایننس از سازوکار اجماع PoSA استفاده می‌کند. این سازوکار بدین شکل است که 21 نود منتخب، کنترل شبکه را بر عهده دارند. برخی از تحلیلگران معتدند که اعتبارسنج‌های بلاک چین بایننس به نوعی با این صرافی در ارتباط هستند.

مدیرعامل بایننس پیش‌تر گفته بود که بلاک چین این صرافی مجبور شده تا تمرکززدایی را فدای رسیدن به مقیاس‌پذیری کند. مشکلی که رقیب آن اتریوم با آن اکنون دست‌وپنجه نرم می‌کند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x