الگوی صلیب مرگ در آستانه ورود به نمودار بیت کوین؛ انتظار چه چیزی را باید داشت؟

الگوی صلیب مرگ در آستانه ورود به نمودار بیت کوین؛ انتظار چه چیزی را باید داشت؟
0
بازدید : 3608

گزیده خبر:

قیمت بیت کوین در حال نزدیک شدن به سطح بحرانی قرار دارد چرا که میانگین متحرک 50 روزه به میانگین متحرک 200 روزه نزدیک شده است. الگوی صلیب مرگ معمولاً منجر به نوسانات قیمتی قابل‌توجهی می‌شود. تاریخ دو سناریو احتمالی را برای این الگو نشان می‌دهد.

سناریو 1: بیت کوین به‌سختی سقوط خواهد کرد

از زمان اوج‌گیری بیت کوین و ثبت رکورد 65 هزار دلاری ماه آوریل، پادشاه رمزارزها نه‌تنها در ادامه روند صعودی خود با شکست روبه‌رو شده بلکه در کمتر از دو ماه تقریباً 50 درصد از ارزش خود را ازدست‌داده است.

با این اوصاف، میانگین متحرک کوتاه‌مدت (50 روزه) بیت کوین به‌سرعت در حال حرکت به سمت میانگین متحرک بلندمدت (200 روزه) قرارگرفته است. درصورتی‌که میانگین متحرک 50 روزه از میانگین متحرک 200 روزه پایین‌تر برود، الگوی صلیب مرگ اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش کریپتوپوتیتو، تحلیلگر معروف و خالق مدل محبوب انباشت به جریان، پلن بی در حساب توییتری خود احتمال وقوع الگوی صلیب مرگ را بررسی کرد و دو سناریو بر اساس عملکرد تاریخی بیت کوین ارائه داد.

وی در حساب توییتری خود نوشت:

نظر شما در رابطه با «صلیب مرگ» احتمالی چیست؟

1- میانگین متحرک 50 روزه همانند آنچه پس از اوج سال 2013 و 2017 رخ داد از میانگین متحرک 200 روزه عبور خواهد کرد.

2- میانگین متحرک 50 روزه مانند آنچه در زمان روند صعودی سال 2013 و 2017 رخ داد از میانگین متحرک 200 روزه بازخواهد گشت.

سناریوهای نامطلوب، حرکت بیتکوین پس از رکوردهای سال‌های 2013 و 2017 را به تصویر می‌کشند. حرکاتی که هر یک منجر به ورود بیت کوین به بازار خرسی و کاهش 50 درصدی قیمت آن شد.

جالب اینجاست که تحلیلگر مشهور دیگری با نام رکت کپیتال، سناریوی مشابهی برای بیت کوین ترسیم کرده است. بر اساس پیش‌بینی وی، در صورت نزول، بیت کوین می‌تواند به 18 هزار دلار کاهش پیدا کند.

استراتژیست‌های Oanda Corp و Evercore نیز معتقدند حمایت 20 هزار دلاری، مهم‌ترین حمایت بیت کوین است و در صورت شکسته شدن این سطح حمایتی، سقوط به‌مراتب بدتر خواهد بود.

سناریو 2: بیت کوین بازخواهد گشت

اگرچه بیشتر تحلیلگران سناریو نخست را به‌عنوان محتمل‌ترین سناریو تصور می‌کنند اما پلن بی معتقد است بیت کوین می‌تواند بازگردد. در چرخه‌های صعودی سال 2013 و 2017، میانگین متحرک 50 روزه بیت کوین به میانگین متحرک 200 روزه نزدیک شد. با این حال، دوباره به سمت بالا بازگشت و باعث ادامه چرخه صعودی آن سال شد. برای تحقق این سناریو، بیت کوین لازم است تا پایان ماه ژوئن، به‌طور چشمگیری به قیمت خود اضافه کند.

پلن بی در این باره نوشت:

درصورتی‌که ماه ژوئن بالاتر از 54 هزار دلار بسته شود و ژوئیه و اوت نیز بالاتر از این مقدار بسته شوند، میانگین متحرک 50 روزه از 200 روزه بالاتر خواهد ماند. بنابراین، یک فشار کوتاه خوب و بازگشتی V شکل به 54000 دلار منجر به سناریو صعودی خواهد شد.

اگرچه به نظر می‌رسد این سناریو کاملاً معقول و منطقی باشد اما اکثر شرکت‌کنندگان در نظرسنجی پلن بی معتقدند که بیت کوین سقوط خواهد کرد.

مانی گرینسپن، بنیان‌گذار کوانتوم اکانامیکس (Quantum Economics) معتقد است که صلیب مرگ در مرحله فعلی اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. بااین‌وجود، وی احتمال برگشت قیمت را نیز متصور است. وی در این رابطه گفت:

درصورتی‌که کف قیمتی در اینجا باشد می‌توان انتظار صعود مجدد و رالی صعودی جدیدی را داشت.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x