سرقت 40 میلیون دلار در پی هک شدن پروتکل GrimFinance
0

سرقت 40 میلیون دلار در پی هک شدن پروتکل GrimFinance

بازدید : 1180

فکت کوینز: یک پروتکل امور مالی غیر متمرکز دیگر نیز قربانی هکرها شد. بر اساس تحقیقات Vahe Karapetyan، یک محقق امنیتی، میزان سرمایه از دست رفته پروتکل GrimFinance در پی این حمله هکری 40 میلیون دلار بوده است. این حمله از طریق آسیب پذیری در وام سریع (Flash Loan) و نقدینگی رخ داد.

هکر ابتدا برای دو توکن یک وام سریع گرفت و نقدینگی را به SpiritSwap اضافه کرد که به او اجازه داد تا Spirit ضرب کند. سپس مجموعه ای از دستورها به هکر اجازه داد تا کنترل بخش بزرگی از وام های سریع توکن را در اختیار بگیرد. با استفاده از توکن Spirit LP هکر موفق شد با واریزی دوباره توکن های زیادی را انباشت کند.

تاکنون تعداد تراکنش های GrimFinance در زمان هک شدن 40 تراکنش برآورد شده است. میزان سرمایه از دست رفته نیز با حساب تمام تراکنش ها از جمله بیت کوین و رپد فانتوم محاسبه شده است. لازم به ذکر است که سرمایه به سرقت رفته هنوزبه هیچ آدرس یا صرافی منتقل نشده است و بیشتر این سرمایه در یک کیف پول ذخیره شده که در صورت انتقال به یک صرافی متمرکز، صرافی قادر خواهد بود آن کیف پول را محدود سازد.

مطلب مفید: چطور bat رایگان دریافت کنیم؟ + معرفی مرورگر Brave

مجموعه ای از هک های دیفای

GrimFinance اولین پروتکل دیفای نیست که قربانی هکرها شده است. قبل از آن و چندی پیش پروتکل Vee.Finance مورد حمله هکرها قرار گرفت و 35 میلیون دلار سرمایه خود را از دست داد. با اینکه میزان سرمایه از دست رفته این دو پروتکل قابل توجه است، اما نمی‌توان آنها را با سرقت 600 میلیون دلاری Poly Network مقایسه کرد. لازم به ذکر است که سرمایه به سرقت رفته پس از مدتی به پروتکل بازگشت تا بسیاری از افراد جامعه آن را حمله تلقی نکنند و کار خود پروتکل بدانند.

ماه گذشته نیز پلتفرم ChainSwap مورد حمله هکر واقع شد و از طریق آن هکرها بیش از 10 توکن مختلف را به ارزش تقریبی 8 میلیون دلار به سرقت بردند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x