نخستین تراکنش آفلاین دوج کوین انجام شد
0

نخستین تراکنش آفلاین دوج کوین انجام شد

بازدید : 837

فکت کوینز: میچی لومین، توسعه‌دهنده دوج کوین اعلام کرد نخستین تراکنش بدون اینترنت (آفلاین) این میم کوین از طریق رادیو و با استفاده از پروتکلی به نام رادیو دوج (Radio Doge) انجام شده است. طرفداران دوج کوین معتقدند فناوری چون رادیو دوج می‌تواند دسترسی به دوج کوین را برای افرادی که به اینترنت دسترسی دارند امکان‌پذیر کند.

لومین روز جمعه 22 آوریل 2022 در توییتی از این آزمایش موفقیت آمیز خبر داد. در این آزمایش، از رادیو دوج و شبکه جهانی ماهواره استارلینک استفاده و 4.2 دوج کوین بدون اینترنت و به صورت آفلاین منتقل شد.

نخستین تراکنش آفلاین دوج کوین
نخستین تراکنش آفلاین دوج کوین

وی در این توییت در این رابطه نوشت:

سلام، نمی‌خواهم زیاد صحبت کنم. فقط می‌خواهم بگویم که موفق شدم 4.2069 واحد دوج کوین را با استفاده از کتابخانه لیب دوج کوین (libdogecoin)، رادیو و در نهایت ماهواره استارلینک به شبکه اصلی منتقل کنم.

البته دوج کوین نخستین ارز دیجیتالی نیست که تراکنش‌های بدون اینترنت را فراهم می‌کند و با استفاده از رادیو ارسال می‌شود. در حقیقت، مفاهیمی مثل شبکه‌های مش، تجهیزات رادیویی آماتور و آنتن‌های قابل حمل نیز این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران بدون نیاز به اینترنت، تراکنش‌های بیت کوین را انجام دهند.

سم پترسون، مدیر اجرایی سابق OB1 در سال 2019 در توییتی خاطرنشان کرد رادیو از نظر وی، بیشتر از شبکه‌های ساخته‌شده در اینترنت، همتا به همتاست.

تراکنش آفلاین دوج کوینی که لومین و دوستانش موفق به ثبت آن در شبکه اصلی شدند با استفاده از فناوری رادیویی کم هزینه با نام HF/LoRaWAN و شبکه ماهواره‌ای استارلینک انجام شد.

یکی از حامیان دوج کوین در واکنش به این موفقیت در توییتی نوشت:

نخستین تراکنش آفلاین دوج کوین بدون اینترنت و با استفاده از رادیو دوج انجام شد. رادیو دوج دسترسی به دوج کوین را برای افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند امکان‌پذیر می‌کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x