ایلان ماسک، نابغه دیوانه یا میلیارد فاسد؟ +ویدئو

بازدید : 2266

تهدید ایلان ماسک به علت بازی با بازار کریپتو

در روز 5 ژوئن (15 خرداد) ویدئویی منتشر شد که ایلان ماسک را خطاب قرار می‌داد. این ویدئو ادعا میکرد از طرف گروه هکر انانیموس (Anonymous) است. این گروه به خاطر حملات سایبری خود به Hükümedollarsere و şirkedollarsereAnonymous معروف هستند. در این ویدئو با اشاره به لیست طویلی از اقدامات مخربی که کمپانی تسلا و شخص ایلان ماسک تاکنون انجام داده است، ماسک را يك “ميلياردر فاسد” نامیدند. همچنین اظهاراتی را با هدف فاش کردن دستکاری ایلان در بازار ارز های دیجیتال بیان شد و ماسک را مقصر ضرر وارده به افراد دانسته و آشکارا او را تهدید کردند. اما آیا این ویدئو واقعی بود؟

گروه انانیموس (Anonymous)

این گروه هکر در ویکی پدیا به این صورت معرفی شده‌اند:

انانیموس به معنای ناشناس یا گمنام (به انگلیسی: Anonymous) است. به گروهی نامتمرکز از متخصصان امنیت شبکه‌های کامپیوتری متعلق به کشورهای مختلف گفته می‌شود. که به صورت ناشناس، به عنوان هکتیویسم فعالیت می‌کنند. و به گفته خودشان، انانیموس جنبشی سیال است، که هرکسی می‌تواند عضو آن شود و کار دشواری نمی باشد.

بخشی از نکاتی که در این ویدئو به آنها اشاره شد.

این ویدئو با اشاره به توئیت‌های اخیر ایلان ماسک و خودداری از پذیرش بیت کوین در شرکت تسلا گفت:

با خوندن کامنت‌های زیر پست هایی که در توئیتر انتشار می‌دهی؛ میتوان فهمید که بازی تو با ارزهای دیجیتال زندگی‌های زیادی را نابود کرده است.

این گروه با متهم کردن ایلان ماسک به دزدی ایده اصلی شرکت تسلا و استفاده از کودکان کارگر در معاون لیتیوم آفریقا گفت که اقدامات ایلان ماسک برای حفظ محیط زیست در واقع فقط برای درآمد زایی بوده است. و او بارها به محیط بومی آسیب رسانده:

هر پروژه‌ای که ایلان ماسک تحت عنوان تلاشی برای نجات جهان راه اندازی کرده، تنها برای قهرمان جلوه دادن او و کسب شهرت بوده است. شرکت های زیادی در زمینه تولید خودرو های برقی و اکتشافات فضایی فعالیت دارند و ایلان ماسک تنها به واسطه پست های مضحکی که در شبکه های اجتماعی (توئیتر) منتشر می‌ کند معروف شده و فالوور زیادی کسب کرده است.

همچنین در این ویدئو اشاراتی شده که ادعا می‌کند خزانه تسلا از دولت یارانه دریافت می‌کند. در این ویدئو دلیل اصلی عدم پذیرش بیت کوین توسط تسلا را همین موضوع اعلام می‌کند. همچنین می‌گوید:

میزان درآمد تسلا از چند ماه هولد بیت کوین بسیار بیشتر از درآمد این شرکت طی چند سال فروش اتومبیل‌های برقی بوده است.

تکذیب توسط گروه انانیموس (Anonymous)

از آنجایی که این پیام توسط اکانت رسمی گروه آنانیموس منتشر نشده بود. بسیاری از کاربران از این گروه خواستند تا صحت این پیام را تایید یا تکذیب کند. اکانت توییتر آنانیموس در پاسخ به یکی از کاربران، طی توییتی اعلام کرد که این ویدیو از جانب آنها منتشر نشده است.

واکنش انانیموس
تکذیب ویدئو تهدید توسط انانیموس

 

همچنین انتشار این ویدئو و تهدید ایلان ماسک، با واکنش طرفداران او همراه بود و باعث ترند شدن WeLoveYouElon# در آمریکا شد.

5
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x