آیا قرارداد سپرده گذاری اتریوم 2.0  راه اندازی شد؟
0

آیا قرارداد سپرده گذاری اتریوم 2.0 راه اندازی شد؟

بازدید : 2024

طبق شواهد موجود قرارداد سپرده گذاری اتریوم 2.0 به اجرا درآمده. البته لازم به ذکر است که شبکه اتریوم هنوز این امر را رسماً اعلام نکرده است. از زمانی که قرارداد سپرده گذاری در Github منتشر شده ، شور و هیجانی خاصی در جامعه اتریوم به پا شده است. اما هنوز توسعه دهندگان اصلی گسترش این طرح را به طور رسمی تأیید نکرده اند.

توسعه دهندگان اتریوم قبلاً در مورد خطر انتشار قراردادهای سپرده گذاری جعلی هشدار داده اند. پس کاربران نباید تا قبل از اعلامیه ی رسمی این شبکه ، هیچ اتری به قرارداد فوق ارسال کنند. منبع اطلاعاتی موجود در Github چند ساعت پیش پست شده و به نظر می رسد توسط حساب کاربری محقق بنیاد Ethereum، کارل بیخویزن Beekhuizen، بارگذاری شده است. در پیام رسان Discord هم، برخی سوال کرده اند که آیا ممکن است حساب کاربری بیخویزن هک شده باشد.

عنوان انتشار علنی نسخه v1.0.0 از قرارداد سپرده گذاری اتریوم اینگونه بود:

“ما باید برای راه اندازی موتور اصلی تلاش کنیم.”

اکانت توییتر Crypto توسط اخبار انتخابات ایالات متحده تصاحب شده. اما اعضای جامعه اتریوم مشتاقانه منتظر هرگونه اعلام رسمی در مورد اولین مرحله از آغاز دیر هنگام ETH 2.0 هستند. Reddit همچنین اخبار متعددی درباب راه اندازی علنی اتر 2.0 موجود است.

بنیانگذار برنامه Bankless دیوید هافمن در مورد راه اندازی اتر 2.0 که هم زمان با شب انتخابات است اظهار داشت:

“آغاز کردن قرارداد سپرده گذاری در شب انتخابات حرکتی بزرگ است.”

توسعه دهندگان و اعضای اصلی جامعه هنوز چیزی در توییتر خود اعلام نکرده اند. هر چند که بن ادینگتون ، توسعه دهنده ConsenSys ، صبح امروز گفت:

“تا آغاز فعالیت  قرارداد سپرده گذاری فقط چند ساعت فاصله داریم .”

جایگاه قرارداد سپرده گذاری

کدی که امروز منتشر شده نتوانسته افراد را قانع کند که در واقع متعلق به قرارداد سپرده کامل است. در پاسخ به اظهار نظر آنتونی ساسانو ، اینفلوئنسر اتریوم، درباره راه اندازی این قرارداد ، اوسین OSIN،یکی از فریلنسرهای این شبکه در 4 نوامبر 2020 گفت:

“جایگاه قرارداد سپرده گذاری در این کامیت کجاست؟ این فقط کد تولید کیف پول و یا یادافزا کد ورود داده است “

قرارداد سپرده اجازه می دهد تا اتر بین اتریوم و اتر 2.0 ارسال شود ، و شامل یکی از معدود به روزرسانی های باقیمانده برای تسهیل راه اندازی فاز اتریوم 2.0 است. پیش بینی می شود که پیدایش بیکن چین اتر 2.0 چند هفته پس از راه اندازی قرارداد سپرده اجرا میشود .و زمینه را برای هماهنگی اثبات سهام و شاردینگ زنجیره فراهم میکند. کاربران برای سرمایه گذاری و دریافت اعتبار به 32 اتر نیاز دارند. البته برای تکمیل راه اندازی بیکن چین نیز 16384 اعتبار دهنده لازم است.

*شاردینگ sharding :شاردینگ نوعی تقسیم بندی دیتابیس است اگر شاردینگ‌ را در بلاک چین اعمال کنیم بدان معنا است که شبکه بلاک چین را به بخش های مجزا (یا شاردها) تقسیم می‌کنیم.

آیا زمان اعلام شده برای انتشار این قرارداد صحت دارد؟

به دنبال اعلام زودهنگام ادگینتون در اواخر ماه اکتبر مبنی بر اینکه قرارداد سپرده بلافاصله آماده راه اندازی است ، تأخیری رخ داد. زیرا دنی رایان ، هماهنگ کننده Ethereum 2.0 می خواست بتواند عملکرد و یک کتابخانه امضا موسوم به blst را حسابرسی کند. همانطور که به نظر می رسد ، حتی اگر انتشار امروز “قرارداد سپرده” رسمی نباشد ، تا انتشار رسمی فاصله زیادی نداریم.

در 3 نوامبر 2020 دنی رایان اظهار دارد روند حسابرسی کتابخانه blst خوب پیش میرود. در به روزرسانی منتشر شده در هفته گذشته ، ادینگتون تأیید کرد که بررسی ها ی دقیق به خوبی پیش می روند و آنها آماده اند “برای شروع، ماشه را بکشند”.

پیشتر او اعلام کرده بود که پیدایش بیکن چین فقط 6 تا 8 هفته پس از گسترش قرارداد سپرده خواهد بود. وی در آخر افزود:

“در روزهای آینده شاهد انتشار سیل عظیمی از قراردادهای سپرده جعلی خواهیم بود.

به دنبال اعلامیه های رسمی باشید. اتر را به قراردادهای تصادفی نفرستید.این سرمایه گذاری غیر متمرکز (DEFI) نیست.” در زمان نوشتن این مقاله با دنی رایان و بن ادینگتون برای اظهار نظردر مورد این موضوع تماس گرفته شد اما تا زمان پخش این خبر هیچ پاسخی نداده اند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x