نتایج بکارگیری یوان دیجیتالی در چین
0

نتایج بکارگیری یوان دیجیتالی در چین

بازدید : 1730

یوان دیجیتالی

فان یی فی (Fan Yifei ) معاون فرماندار بانک چین ، در کنفرانس سیباس Sibos) 2020) گفت: این بانک 113،300 کیف پول دیجیتال مصرفی و 8،859  کیف پول دیجیتال شرکتی را در اختیار ساکنان شنزن، سوجو و شیونگان قرار داد. تا از یوان دیجیتالی به صورت آزمایشی استفاده کنند.

FAN گفت ، این کیف پول های دیجیتالی طی ماه های آوریل تا آگوست درست در زمان این طرح آزمایشی ،در کل 3.1 میلیون تراکنش های یوان دیجیتالی، 1.1 میلیارد یوان یعنی 162 میلیون دلار  پرداخت کردند . وی معتقد است این ولت ها یوان دیجیتالی را به پرکاربردترین ارز دیجیتال بانک مرکزی تبدیل کرده اند.  دولت چین در این فکر است تا نتایج بکارگیری یوان دیجیتالی را اعلام کند. و در جهانگردی و همچنین در برگزاری بازی های المپیک زمستانی 2022 پکن، از آن استفاده کند.

طبق طرح اعلام شده از سمت مقامات مربوطه، چین قصد دارد در آینده طی یک راهکار آزمایشی مقداری از این ارز دیجیتال را در اختیار برخی از شهروندان این کشور قرار دهد. و نتایج بکارگیری از یوان دیجیتال را به همگان اعلام کند.

مطلب مفید: حمایت بانک تسویه‌‌ بین‌المللی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

پولکادات (Polkadot ) نحوه عملکرد IPO (عرضه های اولیه Parachain) را توضیح می دهد 

آیا IPO امن تر از  ICO است ؟

در راستای عرضه یوان دیجیتالی از طرف کشور چین پولکادات توضیحات کاملی درباره مدل جدید IPO) inital Parachain offerings)  و نحوه کار آن منتشر کرده است.

کل مکانیسم به لطف لایه سرمایه گذاری جمعی (Substrate) امکان پذیر شده است. مکانیسم یاد شده به تیم ها اجازه میدهد تا وام های DOT  را از هر کسی که دارنده این توکن است ،بپذیرند. وجوهی که از طریق این مدل حفاظت میشوند در حسابی موجود در زنجیره پولکادات قرار میگیرند.

اگر پروژه بتواند سهم لازم برای برنده شدن در حراج را تأمین کند. وام های DOT در پایان دوره اجاره parachain به مشارکت کننده بازگردانده می شود. از طرف دیگر ، اگر پروژه نتواند به حداقل مقدار مورد نیاز برسد ،DOT بلافاصله به مشارکت کننده بازگردانده می شود.

در خبرهای آتی نتایج بکارگیری یوان دیجیتال در استان هایی همچون شنزن، سوجو و شیونگان را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x