چین به برندگان قرعه کشی بانک مرکزی یوان دیجیتالی داد
0

چین به برندگان قرعه کشی بانک مرکزی یوان دیجیتالی داد

بازدید : 171

جایزه بانک مرکزی چین به برندگان قرعه کشی اش یوان دیجیتالی است.

95٪ از برندگان قرعه کشی بانک مرکزی چین (CBDC) جوایز یوان دیجیتالیشان را خرج کردند. برخی از این برندگان خودشان در زمانی که چین به صورت آزمایشی یوان دیجیتالی را ارائه داد، مقداری از این ارز دیجیتالی را خریداری کرده بودند.این برندگان یک” پاکت قرمز” از بانک دریافت کردند.

اکثریت قریب به اتفاق برندگان این قرعه کشیِ 1.5 میلیون دلاری چین، “پاکت قرمز” دریافتیشانرا خرج کرده اند. این پاکت حاوی یوان دیجیتالی بود .مقامات شنزن رسماً اعلام کردند که از روز یکشنبه، از 50،000 برنده این قرعه کشی ، در کل47،573 نفر جوایز خود را دریافت کرده اند.

بر اساس این اطلاعیه ، برندگان در مجموع 62،788 تراکنش انجام دادند. که این تراکنش ها حاوی 8.8 میلیون یوان معادل1.3 میلیون دلار میباشد.

برخی از از این افراد نه تنها “پاکت قرمز” خود را خرج کرده اند. بلکه با خرید 901،000 یوان اضافی (134،000 دلار) کیف پول خود را نیز پر کردند.

شنزن برای ارتقای یوان دیجیتالی در بین عموم ، در تاریخ 9 اکتبر به صورت آزمایشی این ارز را به اهالی این شهر اهدا کرد. طبق گفته متصدی این قرعه کشی، اگر برندگان تا یکشنبه جوایزشان را خرج نکنند. این مبالغ از آنها پس گرفته میشود.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، از 12 اکتبر ، در مجموع 2 میلیون نفر متقاضی شرکت در برنامه اهدای یوان دیجیتالی شنزن بودند. بانک مرکزی چین مراحل آزمایشی این ارز دیجیتالی را از ماه آوریل آغاز کرد. و سپس در 9 شهر دیگر این کشور از جمله شنزن و گوانجو و همچنین هنگ کنگ و ماکائو گسترش یافت.

 

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x