ماهواره مکعبی Doge-1 اوایل سال 2022 به سمت فضا پرتاب خواهد شد
0

ماهواره مکعبی Doge-1 اوایل سال 2022 به سمت فضا پرتاب خواهد شد

بازدید : 1461

فکت کوینز: Doge-1 ماهوراه مکعبی که برای ماموریت سفر به ماه در نظر گرفته شده و هزینه آن توسط دوج کوین تامین شده است، به نظر می‌رسد در برنامه های شرکت SpaceX برای پرتاب به ماه در اوایل سال 2022 قرار دارد. این ماموریت در پی همکاری جدید میان دو شرکت بلاک چینی و شرکت Geometric Energy (GEC) ایجاد شده است.

اکوسیستم هوشمند مبادلاتی یونیزن (Unizen) و پرورش دهنده دیفای زن ایکس (ZenX) روز چهار شنبه اعلام کردند که در حال پردازش ساخت و راه اندازی Doge-1 قرار دارند. پروژه ای که احتمالا درهای جدید و کاربردهای بیشتری را برای ارزهای دیجیتال به وجود خواهد آورد. Doge-1 ماهواره ای مکعبی شکل به وزن 40 کیلیوگرم است که قرار است در مدار ماه قرار گیرد و با استفاده از سنسورها و دوربین های تعبیه شده در خود، اطلاعات مرتبط با ماه را برای بررسی بیشتر برای GEC ارسال می‌کند.

ماشین حساب ارز دیجیتال

ماهواره Doge-1 قرار است در پی توافقی با اسپیس ایکس، از طریق این شرکت و در اوایل سال 2022 به سمت ماه حرکت کند. تاکنون بیش از 1600 ماهواره مکعبی به فضا فرستاده شده است اما تمامی آنها در مدار خود زمین و با فاصله ای 100 تا 1200 مایلی نسبت به سطح زمین حرکت کرده‌اند. این در حالی است که Doge-1 قرار است به مدار ماه سفر کند و این یعنی از سطح زمین 250 هزار مایل فاصله می‌گیرد.

مطلب مفید: صرافی رابین هود عجله ای برای لیست کردن شیبا ندارد

ماهواره مکعبی ناسا قرار بود اولین ماهواره ای باشد که به ماه سفر می‌کند، اما حرکت آن چندین بار به تاخیر افتاد و در نهایت نیز تاریخ اواخر ماه مارس 2022 برای تعیین شد. یعنی Doge-1 می‌تواند اولین ماهواره مکعبی در تاریخ باشد که به ماه می‌رسد و دستاورد بزرگی را برای سفرهای اکتشافی در فضا بدست می‌آورد.

این پروژه که هزینه آن توسط دوج کوین تامین شده است، اولین بار در ماه مه همین امسال معرفی شد. نایب رئیس بخش تبلیغات SpaceX اذعان داشته است که این ماموریت کاربرد ارزهای دیجیتال را در فراتر از سطح زمین نشان می‌دهد. همچنین این بنیاد را برای تجارت های میان سیاره ای آماده می‌کند.

شایان ذکر است که دوج کوین امسال به لطف ایلان ماسک، موسس اسپیس ایکس، رشد قابل توجهی را تجربه کرد. کسی که در تبلیغات این میم کوین نقش مهمی ایفا کرد و حتی ادعا کرد که برای بهبود این میم کوین با توسعه دهندگان آن نیز همکاری کرده است. اقدامات ایلان ماسک احتمالا نقش مهمی در اضافه شدن میلیاردها دلار به ارزش بازار دوج کوین نیز داشته باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

منبع: کوین تلگراف

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x