بازگشت دوج کوین و یاران وی؛ چرا دوج، اکیتا و شیبا افزایش یافتند؟
0

بازگشت دوج کوین و یاران وی؛ چرا دوج، اکیتا و شیبا افزایش یافتند؟

بازدید : 2113

گزیده خبر:

در تاریخ 12 مه 2021، ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، پشت میم کوین‌ها را خالی کرد و باعث کاهش قیمت آنها شد. بااین‌حال، به نظر می‌رسد که زمان فروش این کوین‌ها نرسیده است. اما چه چیزی این بار باعث افزایش قیمت دوج کوین و سایر میم کوین‌ها شده است؟

بازگشت خانواده دوج کوین به میدان

دیروز، 14 مه، بسیاری از میم کوین‌هایی که تصویر سگ ژاپنی شیبا را در بردارند، در میان پرسودترین ارزها بازار قرار گرفتند.

قیمت اکیتا اینو (AKITA) در عرض سه ساعت، 100 درصد افزایش یافت و از 0،00000762 دلار به 0،00001443 دلار رسید.

ارز شیباپاپ (SHIBAPUP) نیز در همین بازه زمانی از 8 دلار به 16 دلار رسید.

توکن شیبا (SHIB)، که خود را به‌عنوان قاتل دوج کوین معرفی می‌کند و در چند وقت اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته اما دیروز در مقابل سایر میم کوین‌ها رشد چشمگیری نداشت و در عرض چهار ساعت 22 درصد افزایش یافت.

دوج کوین (DOGE)، پادشاه تمامی میم کوین‌ها نیز در آن بازه زمانی با 45 درصد افزایش قیمت از  0.38 دلار تا 0.55 دلار افزایش یافت و به نظر می‌رسد که دلیل اصلی این افزایش قیمت، اظهارات اخیر ایلان ماسک باشد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس اکس پس از به تعلیق درآوردن پرداخت های بیت کوین اعلام کرد که به دنبال رها کردن ارزهای دیجیتال نیز اما در پی آن است که به سمت ارزهایی برود که انرژی کمتری مصرف می‌کنند تا با این کار، از استفاده از سوخت‌های فسیلی جلوگیری کند.

همکاری ماسک با توسعه‌دهندگان دوج کوین

پس از اقدام اخیر ویتالیک بوترین و کاهش قیمت میم کوین‌ها، به نظر می‌رسد که رالی این ارزها مجدداً شروع شده باشد. برخی از تریدرها نیز افت قیمت اخیر را فرصتی برای خرید در کف قیمتی تلقی کردند.

در همین حین، ایلان ماسک بار دیگر با توییتی به حمایت از دوج کوین پرداخت. وی در حساب توییتری خود نوشت:

« در حال کار با توسعه‌دهندگان دوج برای بهبود کارایی تراکنش‌های سیستم هستیم و تا بدین جای کار امیدوارکننده است.»

اما افراد بسیاری در صنعت رمزارزها به این موضوع واکنش نشان دادند. آدام بک، یکی از تحلیلگران برجسته این صنعت اظهار داشت که توسعه دوج برای سالهای زیادی متوقف‌شده است. ویجی بویاپاتی، محقق ارزهای دیجیتال نیز این سوال را مطرح کرد که ایلان ماسک با کدام یک از توسعه‌دهندگان این ارز کار کرده است.

شیبا و دوج؛ راهی برای پولدار شدن؟

شاید مصداق بارز ره صدساله را در یک‌شب پیمودن، داستان دو برادری باشد که اخیراً به توصیه یکی از دوستان خود، 8000 دلار در توکن شیبا سرمایه‌گذاری کردند و به لیست میلیونرها وارد شدند.

به گزارش یوتودی، تامی و جیمز، دو برادر خوش‌شانس نیویورکی، که پس از همه‌گیری کرونا اوضاع مالی نا به سامانی داشتند، با خرید 8000 دلار توکن شیبا، زندگی خود را عوض کردند.

به گفته این دو برادر، آنها شیبا را به عنوان یک بلیط بخت آزمایی دیدند و احتمال از دست رفتن سرمایه را هم در نظر گرفته بودند.

این تنها مورد از داستان‌های موفقیت آمیز میم کوین‌ها نیست.

دوج کوین، بزرگ‌ترین میم کوین بازار نیز از این قبیل داستان‌ها بسیار دارد. اخیراً یکی از مدیران ارشد گلدمن ساکس، پس از سرمایه‌گذاری در دوج و کسب سود بسیار، از کار خود کنار رفت.

بااین‌حال، هنگام سرمایه‌گذاری در این کوین‌ها، باید خطرات آنها را در نظر گرفت.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x