جک دورسی از احتمال ادغام شبکه لایتنینگ با توییتر خبر داد
0

جک دورسی از احتمال ادغام شبکه لایتنینگ با توییتر خبر داد

بازدید : 1491

گزیده خبر:

جک دورسی، مدیرعامل توییتر و شرکت اسکوئر در حساب توییتری خود از امکان ادغام شبکه اجتماعی توییتر با سیستم پرداخت لایه دوم شبکه لایتنینگ بیت کوین سخن گفت.

ادغام توییتر و شبکه لایتنینگ

به گزارش کوین دسک، بنیان‌گذار توییتر اخیراً در پیامی توییتری از اپلیکیشن پیام رسان اسفینکس چت (Sphinx Chat) که با شبکه لایتنینگ بیت کوین ادغام شده است قدردانی کرد و به تمجید از آن پرداخت. این قدردانی باعث واکنش یکی از کاربران شد. این کاربر از دورسی خواست تا توییتر یا بلواسکای نیز با این شبکه ادغام شوند. مدیرعامل توییتر در پاسخ به این کاربر گفت:

این مسئله مستلزم زمان است.

شبکه لایتنینگ، لایه‌ای بر روی بلاک چین بیت کوین است. لایتنینگ با ایجاد کانال‌هایی میان کاربران برای انجام تراکنش‌ها، معاملاتی سریع‌تر و ارزان‌تر را به ارمغان می‌آورد. این شبکه به‌عنوان راهکاری لایه دوم (Second Layer) برای حل مشکل مقیاس‌پذیری و افزایش سرعت تراکنش‌های بیت کوین ساخته شد. اساس کار آن استفاده از کانال‌های پرداختی دوطرفه است. لایتنینگ بدین‌صورت، از ترافیک تراکنش‌های شبکه بیت کوین می‌کاهد و امکان ارسال و دریافت تقریباً آنی را فراهم می‌کند. همین ویژگی‌ها باعث شده تا این شبکه برای پرداخته‌ای خرد مناسب باشد.

اسفینکس چت نیز یک کیف پول دیجیتال و سرویس پیام رسان رمزنگاری‌شده است که بر روی شبکه لایتنیگ فعالیت می‌کند. مشخص نیست ادغام توییتر با شبکه لایتنینگ چه ویژگی‌هایی را به این غول شبکه اجتماعی خواهد افزود اما این احتمال وجود دارد که استفاده از پرداخته‌ای خرد که توییتر مدت‌هاست به دنبال آن است امکان‌پذیر شود.

دورسی یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین است. تعهد وی به بیت کوین به حدی است که در کنفرانس 2021 بیت کوین اعلام کرد که حاضر است اگر نیاز باشد، به خاطر بیت کوین توییتر و شرکت اسکوئر را رها کند. علاوه بر این، وی اخیراً در حساب توییتری خود اعلام کرد که شرکت پرداختی اسکوئر قصد ساخت کیف پولی سخت‌افزاری برای بیت کوین را دارد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x