خریداران بیتکوین با قدرت به ذخیره کردن این دارایی ادامه میدهند
0

خریداران بیتکوین با قدرت به ذخیره کردن این دارایی ادامه میدهند

بازدید : 2000

گزیده خبر:

اطلاعات منتشر شده از سوی Glassnode نشان میدهند، گاوهای BTC که در نیمه دوم سال 2020 مشغول عملیات انباشت بوده اند، علیرغم افزایش سرمایه گذاری های کوتاه مدت ، همچنان به ذخیره ادامه میدهند. خریداران اولیه BTC ، علیرغم افزایش قیمت باورنکردنی این رمزارز، همچنان دارایی های خود را در حالت ذخیره نگه داشته اند.

افزایش قدمت بیتکوین

فراهم کننده تحلیل های درون زنجیره ای ، نمودار “Realized Cap HODL Waves” خود را به اشتراک گذاشت. و خاطرنشان کرد : تعداد کوینهایی که آخرین بار شش ماه گذشته «درون زنجیره » مشاهده شده اند، دو برابر شده(از 40% به 80%). دو برابر شدن این نرخ نشان میدهد بسیاری از BTC خریداری شده در این مدت، در حالت ذخیره بوده اند.

امواج ذخیره (HODL Waves) برای تخمین زمان آخرین فعالیتهای BTC درون زنجیره استفاده میشوند . قیمت نهایی بیتکوین در زمان فروش از آخرین زمانی که بیتکوین درون زنجیره فعالیت میکند ،بدست می آید. به همین ترتیب ، ضخامت باندهای رنگی در نمودار Realized Cap HODL Waves، با قدیمی شدن کوینها یا مصرف آنها در باندهای سنی مختلف، افزایش پیدا میکنند.

داده ها نشان میدهد که تعداد زیادی از بیتکوین های خریداری شده در اواخر سال 2020 هنوز معامله نشده اند. در نمودار مذکور نشان داده شده که از سه ماه چهارم سال 2020 به بعد سن کوین ها بالا رفته است.

“سن بیت کوین های عرضه شده در اولین فاز بازار صعودی فعلی بالا رفته است. ضخامت باندهای سنی قدیمی در نمودار Realized HODL Waves، با گذشت زمان بیشتر می شود. از این جهت افزایش نرخ ذخیره BTC قابل مشاهده است.”

Glassnode در تحلیل های درون زنجیره ای هفتگی خود در سوم ماه می اظهار داشت:

اینها کوین های انباشت شده در اوایل بازار صعودی هستند که از آن زمان تاکنون دست نخورده باقی مانده اند.

سرمایه گذاری های کوتاه مدت

با این حال ، نمودار همچنین نشان میدهد که از اواسط 2020 حجم کوین هایی که آخرین فعالیت آنها بین شش ماه و سه سال پیش بوده ، به شدت سقوط کرده اند. کوینها از بیش از 55 درصد در جولای 2020 به حدود 10 درصد کاهش یافته اند. این بدان معناست که سرمایه گذاران طولانی مدت، با بهره گیری از اوج های قیمتی BTC، سرمایه خود را افزایش و از پوزیشن های چند ساله نیز سود برده اند.

به نظر می رسد نرخ سرمایه‌گذاری های کوتاه مدت از ماه نوامبر افزایش یافته است. تقریباً نیمی از میزان عرضه بیتکوین در سه ماه گذشته نقد شده است. که این نشان می دهد سرمایه گذاران کوتاه مدت بازارها را کنترل میکنند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x