لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا، خواستار تنظیم قوانین جهانی برای بیت کوین است.
0

لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا، خواستار تنظیم قوانین جهانی برای بیت کوین است.

بازدید : 1354

گزیده خبر:

  • لاگارد (Lagarde ) در مصاحبه اخیر خود گفت : “بیت کوین برای انجام “تجارت خنده دار” و “فعالیت کاملاً ناپسند پولشویی” استفاده شده است.”
  • کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا ، اصرار خود را مبنی بر اینکه تنظیم کنندگان جهانی باید قوانین سختگیرانه ای را برای تحت نظر داشتن بیت کوین وضع کنند، اعلام کرد.

در این میان که بازار این رمزارز باسابقه صعودی است، لاگارد در مصاحبه ای با رویترز نکست ، اظهار داشت :

“بیت کوین یک دارایی مبتنی بر تفکر است .که مجموعه ای از فعالیتهای مهیج، خنده دار و همچنین مربوط به پولشویی را مدیریت کرده است. ”

بیت کوین به جای ناشناس بودن وابسته به یک نام مستعار است. همین طبیعت گسترده و تعاملات پیچیده آن با چارچوب های نظارتی قضایی ،چالشی برای مقامات بین المللی به وجود آورده . در طول مصاحبه ، لاگارد نتوانسته به هیچ مورد خاصی از پولشویی مربوط به بیت کوین اشاره کند، اما در عوض به اطلاعاتی که در مورد تحقیقات جنایی مختلف صورت گرفته در مورد فعالیت های غیرقانونی مرتبط با بیت کوین و استفاده از آن در دست دارد، اشاره کرده است. او به خبرنگاران گفت:

“باید قوانینی وجود داشته باشد،و این قوانین باید در سطح جهانی اعمال و توافق شود . زیرا اگر راه فراری وجود داشته باشد ، از آن سوء استفاده می شود.”

علت روند صعودی رمزارزها از نظر لاگارد

لاگارد در دفاع از ضرورت تنظیم مقررات بین المللی ارزهای رمزپایه مصمم بوده است. و ادعا کرده که در سال 2018 ، “ذهنیت جمعی” در میان کسانی که به دنبال محصولات مالی با بازده بالا هستند ، به صعود رمزارزها کمک کرده است .

او در بازار نسبتاً آرام، در سپتامبر 2019 لحن مصالحه آمیز تری داشت. در آن زمان ، لاگارد معتقد بود که نیاز به کاهش خطرات احتمالی بازار رمزنگاری شده از طریق افزایش مقررات میسر است. قوانینی که با قابلیت شناخت پتانسیل مزایای اجتماعی گسترده تر میتواند این حوزه را تحت کنترل درآورد.

در همین حال وی اظهار داشت که منطقه یورو قبل از راه اندازی یورو دیجیتال به چهار سال زمان نیاز خواهد داشت.

با این وجود ، به نظر می رسد اتحادیه اروپا و انگلیس در مورد بازارهای خصوصی رمزنگاری هم نظر هستند. در پی نوسانات شدید بیت کوین در هفته های اخیر ، تنظیم کننده مالی انگلیس بهکاربران هشدار داده است.  اخطاری مبنی بر اینکه شهروندان باید آمادگی از دست دادن تمام سرمایه‌گذاری هاشان را داشته باشند، منتشر کرده است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x