ادوارد اسنودن: یکی از سازندگان زی کش هستم
0

ادوارد اسنودن: یکی از سازندگان زی کش هستم

بازدید : 185

فکت کوینز: ادوارد اسنودن، یکی از کارشناسان حوزه امنیت سایبری و فاش کننده اسناد محرمانه دولتی اخیرا از نقش کلیدی خود در ساخت توکن خصوصی زی کش پرده برداشت. رسانه زی کش یک مصاحبه ویدیویی با اسنودن ترتیب داد که در آن وی به نقش خود به عنوان یکی از شش نفر سازنده این کوین و راه اندازی اش در سال 2016 اشاره کرد. وی در این باره گفت:

«نام من ادوارد اسنودن است و من در ساخت اولیه زی کش تحت نام جان دوبرتین نقش داشتم.»

اسنودن همان شخصی است که اسناد محرمانه نظارتی دولت آمریکا بر شهروندان این کشور را در سال 2013 فاش کرد و در تیتر اخبار قرار گرفت. زی کش یک بلاک چین غیر متمرکز است که از الگوریتم اثبات دانش صفر برای تراکنش های خود استفاده می‌کند. گفتنی است که تراکنش های زی کش قابل ردگیری نیستند و حتی میزان انتقال نیز برخلاف ارزهایی مانند بیت کوین قابل دیدن نیست.

توییت زی کش

رویداد جشن زی کش با حضور اسنودن و 5 نفر دیگر صورت گرفت که با ترکیب سهم خود از کلید خصوصی آن به راه اندازی پروژه کمک کردند. هیچ یک از مشارکت کنندگان از هویت دیگری و تعداد کلید نگه داری شده اطلاعاتی در اختیار نداشتند تا بدین ترتیب به ناشناس ماندن پروژه کمک کنند.

کلیدهای هر شخص برای جلوگیری از ردگیری تراکش ها و مسیر انتقال کوین ها در آینده باید نابود می‌شد. اسنودن در مصاحبه خود از اشتیاقش در رابطه با این پروژه و همچنین اهمیت حریم خصوصی گفت. وی بیان داشت که مشکل بیت کوین آن است که شما نمی‌توانید یک ترید کاملا آزادانه داشته باشید مگر آنکه به صورت خصوصی انجامش دهید. وی در ادامه گفت:

«بسیار درباره پروژه زی کش خوشحالم. این پروژه هر روز به ایده آل یک ارز آزاد که در واقع همان ارز خصوصی است، نزدیک تر می‌شود.»

یکی دیگر از مشارکت کنندگان در مهمانی زی کش، پیتر تاد، توسعه دهنده بیت کوین بود که از تلاش ها و برنامه های مشارکت کنندگان به منظور جلوگیری از هک شدن صحبت کرد.

مطلب مفید: مجموعه NFT آزوکی چیست؟

توییت تاد

تاد بیان داشت که برای شرکت در مهمانی یک کامپیوتر جدید خریداری کرده و تمام برنامه های مورد نیاز برای جلوگیری از هرگونه مشکلی را روی آن نصب کرده و سپس آن را در یک قفس فارادی قرار داده است. قفس فارادی جعبه ای است که از فویل آلیمینیوم ایجاد شده و سیگنال وای فای را بازتاب می‌دهد.

سپس وی تا ناحیه ای رانندگی کرده و سپس دستگاه خود را سوزانده تا بدین ترتیب کلیدهای خصوصی خود را نیز نابود کند. گفتنی است که اخبار مشارکت اسنودن تاثیری در قیمت زی کش نداشته و در حال حاضر قیمت این ارز در محدوده 148 دلاری قرار دارد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x