السالوادور با لایحه تشکیل صندوق 150 میلیون دلاری بیت کوین موافقت کرد

السالوادور با لایحه تشکیل صندوق 150 میلیون دلاری بیت کوین موافقت کرد
0
بازدید : 2208

فکت کوینز: دولت السالوادور با ایجاد صندوق 150 میلیون دلاری بیت کوین موافقت کرده است. این صندوق به جهت سهولت تبدیل BTC به USD ساخته شده است. این طرح کمتر از یک هفته قبل از شروع استفاده از بیت کوین به عنوان وجه قانونی در کشور این آمریکای لاتین اجرایی میشود.

صندوق 150 میلیون دلاری السالوادور

مجمع قانونگذار السالوادور با ایجاد صندوق بیت کوین 150 میلیون دلاری، زیرساخت های ارزهای دیجیتال را توسعه میدهد. این امر تبدیل BTC به دلار آمریکا را تسهیل می کند. مقامات لایحه جدید را با رای اکثریت تصویب کردند. به طور دقیق 64 نفر موافق این لایحه و 14 نفر مخالف آن بودند.

بانک توسعه السالوادور (Bandesal) موسسه ای است که این صندوق را کنترل میکند. ماریا لوئیزا هایم بروه، وزیر اقتصاد السالوادور گفت که دولت میتواند در صورت لزوم سرمایه این صندوق را افزایش دهد. شایان ذکر است که این سرمایه از وام 500 میلیون دلاری که قبلاً برای بهبود اقتصاد اعطا شده بود، تامین شده است.

علی رغم اطمینان از اینکه تصویب BTC منافع مالی السالوادور را تضمین می کند، رئیس جمهور بوکله اخیراً شاهد آشفتگی هایی در کشور خود بوده است. طبق گزارشی که کریپتوپوتیتو منتشر کرده، برخی از مردم محلی به خیابان ها آمدند و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر پذیرش بیت کوین تظاهرات کردند.

هایم بروه توضیح میدهد که ترس و تردید در بین جامعه السالوادور طبیعی است زیرا این نوآوری جدید و کشف نشده است. با این حال، او السالوادور را بخاطر پیشرو بودن در صنعت فناوری مالی، می‌ستاید. وی در مورد کیف پول Chivo که به شهروندان اجازه میدهد BTC را به طور خودکار به USD تبدیل کنند، افزود:

ما چندین تیم در منطقه داریم تا نحوه استفاده از کیف پول Chivo را به مردم نشان دهیم. ما یک برنامه کاربردی ایجاد کرده ایم تا همه افراد بتوانند استفاده از این رمزارز را بیاموزند.

شهرت بخاطر پذیرش بیت کوین

هنوز مشخص نیست که پذیرش بیت کوین به عنوان وجه قانونی چگونه بر این کشور تاثیر میگذارد. اما یک چیز مسلم است: آن هم این است که پذیرش بیت کوین محبوبیت السالوادور را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

جستجوهای جهانی گوگل برای السالوادور در ماه ژوئن هنگامی که مقامات تصمیم خود را اعلام کردند، افزایش یافت. این دستاوردی جدی برای کشور کوچکی‌ که سالهاست با فساد و نرخ بالای فقر دست و پنجه نرم میکند.


جهت اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با تیم فکت کوینز همراه باشید:

بیشتر بخوانید: کمیسیون بورس در پی کشف شواهد از ویدیوهای جلسات ریپل

مطلب مفید: اعتراضات گسترده ضد بیت کوین در السالوادور؛ السالوادوری‌ها بیت کوین نمی‌خواهند

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x