طوفان توییتری ایلان ماسک؛ آیا تسلا بیت کوین‌هایش را خواهد فروخت؟

طوفان توییتری ایلان ماسک؛ آیا تسلا بیت کوین‌هایش را خواهد فروخت؟
0
بازدید : 2905

گزیده خبر:

به نظر می‌رسد ایلان ماسک بازهم عامل کاهش بیش از ده‌درصدی قیمت بیت کوین در آخر این هفته باشد. مدیرعامل تسلا اعلام کرد که امکان دارد در سه‌ماهه پیش رو، این شرکت بیت کوین را از ترازنامه خود کنار بگذارد.

خروج بیت کوین از تسلا

به گزارش کوین تلگراف، دیروز، 16 مه، ماسک به توییتی که احتمال خروج بیت کوین از ترازنامه تسلا در سه‌ماهه پیش رو را بررسی کرده بود واکنش نشان داد و گفت:

« قطعاً همین‌طور است.»

محبوبیت ایلان ماسک در جامعه ارزهای دیجیتال، پس از انتقاد وی از میزان مصرف انرژی بیت کوین و تعلیق پرداخت‌ها به‌وسیله بیت کوین رو به کاهش است. علاوه بر این، اظهارنظر یک‌کلمه‌ای وی باعث شده تا صدای شخصیت‌های برجسته این صنعت دربیاید.

پیتر مک کورماک، مجری پادکست What Bitcoin Did که از نام کاربری McObnoxious در توییتر استفاده می‌کند، در حساب توییتری خود در واکنش به انتقادات اخیر ماسک از بیت کوین، آنها را ناآگاهانه خطاب کرد و اظهار داشت که حمایت ایلان از دوج کوین، او را به ترول واقعی تبدیل خواهد کرد. وی نوشت:

« ایلان ماسک عزیز. ترول واقعی زمانی رخ می‌دهد که مردم نمی‌دانند ترول است یا خیر. انتقاد ضعیف و ناآگاهانه شما از بیت کوین و پشتیبانی از دوج می‌تواند یک ترول واقعی باشد…یا شاید ممکن است شما واقعاً این را باور کنید (امیدوارم این‌طور نباشد.)»

به نظر می‌رسد که رشته توییت‌های مک کورماک، ایلان ماسک را برانگیخته باشد. مدیرعامل تسلا در پاسخ به این توییت‌ها نوشت:

«موضوعات ناخوشایند این‌چنینی باعث می‌شود تا من بخواهم تمامی کارهایم را با دوج کوین انجام دهم.»

بنتگ (Banteg)، توسعه‌دهنده Yearn Finance با اشاره به اتفاقات اخیر، اظهار داشت که حمایت آشکار ماسک از دوج، احتمالاً یک نقشه پامپ و دامپ پیچیده است. وی افزود:

« حدس می‌زنم شما می‌خواهید تمام سرمایه‌گذاران خرد در سراسر جهان، 28.34 درصد گردش دوج خود را بفروشند.»

در زمان نگارش این خبر، قیمت دوج کوین از اوج 0.73 دلاری خود در 8 مه، 32 درصد افت کرده است. روند نزولی دوج پس‌ازاینکه ایلان ماسک در برنامه Saturday Night Live حضور پیدا کرد آغاز شد.

آیا رابطه مایکل سیلور و ایلان ماسک شکرآب شده است؟

در ادامه این جنگ توییتری ماسک خطاب به کارشناسان ارزهای دیجیتال، اظهار داشت که به دلیل موقعیت‌های اجرایی خود در پی پال، نسبت به این افراد درک بهتری در پول دارد. وی نوشت:

« سلام بر کارشناسان ارزهای دیجیتال. تاکنون نام پی پال را شنیده‌اید؟ ممکن است…شاید…من بیشتر ازآنچه شما در رابطه با چگونگی کار پول می‌دانید بدانم.»

در واکنش به این اظهارنظر ایلان ماسک، مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی و طرفدار برجسته بیت کوین، با ذکر تفاوت میان پی پال و بیت کوین اظهار داشت:

«جهان به یک ذخیره ارزش غیرمتمرکز، ایمن و خالی از تورومی چون بیت کوین احتیاج دارد. بسیار بیشتر از آنکه به مؤسسات متمرکز، با امنیت کمتر و تورم بالا که خاطرنشان کردید احتیاج داشته باشد.»

این توییت‌ها نشان می‌دهد که احتمالاً روابط بین ماسک و سیلور، در حال سرد شدن باشد.

مایکرواستراتژی اولین شرکتی بود که در آگوست سال 2020 بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرد و 21 هزار واحد معادل با 250 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد.

در دسامبر 2020، توصیه مایکل سیلور به مدیرعامل تسلا مبنی بر خرید بیت کوین جواب داد و همین موضوع باعث شد تا در ماه فوریه، تسلا بیت کوین را به ترازنامه خود وارد کند.

اخبار منتشرشده در ماه فوریه مبنی بر سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین، قیمت را به اوج جدیدی رساند.

ایلان ماسک اما اظهارنظر اخیر سیلور را بی‌جواب نگذاشت و در پاسخ نوشت:

« او باید لباس هالوین بپوشد و بیت کوین را بالای رانش تتو کند.»

بیت کوین طی 24 ساعت گذشته، ده درصد کاهش یافت و در حال حاضر با قیمت 44 هزار دلار معامله می‌شود.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x