افزایش قیمت ناگهانی بیتکوین در پی اقدام ایلان ماسک

افزایش قیمت ناگهانی بیتکوین در پی اقدام ایلان ماسک
0
بازدید : 3430

گزیده خبر:

 • ایلان ماسک طی اقدامی ناگهانی واژه بیتکوین را به بایو توییتر خود افزود.
 • احتمالاً تعداد زیادی از 43 میلیون فالور ایلان ماسک متوجه شدند که بعد از اضافه شدن #بیتکوین به بایو ماسک ، در عرض 30 دقیقه این رمزارز افزایشی 14 درصدی را تجربه کرد.

ثروتمندترین مرد جهان تنها با اضافه کردن واژه بیتکوین به بایو توییتر خود باعث پامپ این رمزارز پیشرو بازار شد. به نظر میرسد که توییتر ماسک صبح روز جمعه به روز رسانی و در پی آن نیز توییتی مبنی بر اجتناب ناپذیری چیزی …. منتشر شده است. احتمالاً ماسک پس از مشاهده افزایش قیمت بیتکوین چنین پیامی را توییت کرده. و از این طریق این صعود را امری بدیهی دانسته.

متن توییت ایلان ماسک:

“با نگاهی به گذشته ، :این اتفاقی اجتناب ناپذیر بود.”

توییت وی در ساعت 8:22 صبح (UTC) منتشر شده. و ظاهراً همه ی 43 میلیون فالور او این پیام را مشاهده کرده اند. برخی از آنها فکر کرده بودند که مضمون توییت او به افزایش قیمت دوج مربوط میشود. اما برخی هم متوجه اصل قضیه شده بودند.

به هر حال ساعت 8:24 دقیقه صبح قیمت بیتکوین پامپ شد. و طبق اطلاعات CoinMarketCap در عرض 30 دقیقه از 32،194 به 36،670 دلار رسید.  در پی این اتفاق بیتکوین باز هم به روند صعودی خود ادامه داد و حتی به 37،420 دلار هم رسید.

ایلان ماسک در دسامبر سال 2020 هم با انتشار واژه دوج کوین، باعث افزایش قیمت ناگهانی و 25 درصدی این کوین شد. او اخیراً هم با انتشار واژه دوج و پس از آن پیامی با مضمون “It’s inevitable”، شبیه به توییت امروز ، مشابه عمل کرده بود.

لازم به ذکر است که ایلان اولین میلیاردری نیست که کلمه بیتکوین را در بایو توییتر خود قرار داده است.جک دورسی مدیر عامل توییتر نیز اواسط سال 2020 در طی اقدامی مشابه، واژه بیتکوین را با فالور های خود به اشتراک گذاشته بود. دورسی مدیرعامل شرکت Square ، fintech و مسئول برنامه Cash است که کاربران بیتکوین هم از آن استفاده میکنند. تقریباً 80٪ از درآمد Cash App تنها از سه ماهه سوم سال گذشته، از طریق بیت کوین تأمین شده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x