رمز ارزهای محبوب ایلان ماسک

رمز ارزهای محبوب ایلان ماسک
1
بازدید : 6662

ارزهای دیجیتال محبوب ایلان ماسک

بدون شک یکی از مهم‌ترین عناصر موفقیت شرکت تسلا (Tesla)، تیلیاردها دلار تبلیغات رایگانی بود که ایلان ماسک با اظهارات و شوخی‌هایش در فضای مجازی انجام داد. دستاوردهای ماسک و توانایی او در جهت دادن به اخبار و این واقعیت که او یک کارآفرین بسیار موفق است، باعث محبوبیت او بین رسانه‌ها و مردم دنیا شد. بسیاری معتقدند توئیت‌‌های با محوریت ارزهای محبوب ایلان ماسک، ارزهای خریداری شده توسط تسلا و تصمیم به پذیرش بیت کوین به عنوان روشی برای پرداخت توسط این شرکت، روش‌های ساده‌ای هستند که ایلان ماسک برای پیشرفت شرکت خود از آن‌ها استفاده می‌کند.

رسانه‌ها، مخصوصا رسانه‌های مالی تا حد زیادی شیفته ارز دیجیتال شده‌اند. با افزایش علاقه مردم به رمز ارزها و بازارهای مالی، توجه به رسانه‌ها روز به روز در حال افزایش است. همین موضوع قدرت بیشتری به این رسانه‌ها بخشیده است.

در این مقاله به بررسی رمزارزهایی که ایلان ماسک درباره آن‌ها توئیت کرده از جمله بیت کوین، دوج کوین، شیبا اینو و بیبی دوج می‌پردازیم. همچنین تاثیر ایلان ماسک بر روی این ارزها و علت محبوبیت آنها را بررسی می‌کنیم.

بیت کوین (BTC)

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال محبوب ایلان ماسک باشد، اولین مورد بیت کوین است.

یکی از شعارهایی که ایلان ماسک بارها از آن استفاده کرده است: پیش به سوی ماه یا “to the moon” است. این شعار تا حدودی مربوط به کمپانی دیگر ایلان ماسک، یعنی SpaceX است. این کمپانی در نظر دارد تا سال 2023 به ماه برود.

10 اپریل، 21 فروردین 1400، ایلان ماسک توئیتی منتشر کرد که بسیاری علاقه مندان بازار ارزهای دیجیتال آن را به بیت کوین ارتباط دادند. بعد از انتشار این توئیت، بیت کوین تا 60.000 دلار رشد قیمتی داشت.

بیت کوین و ارزهای محبوب ایلان
تاثیر توئیت ایلان ماسک بر قیمت بیت کوین

در 29 ژانویه ، 10 بهمن، در گزارشی ایلان ماسک Bitcoin# را به بخش bio اکانت توئیتر خود افزود. هچنین در دسامبر 2020، او بیت کوین را پناهگاه امن خود نامید.

به گزارش کریپتوپوتیتو، تسلا اولین بار در فوریه 2021 از خرید 1.5 میلیارد دلاری بیت کوین خود پرده برداشت و اعلام کرد که از این پس پذیرش بیت کوین را به عنوان روشی برای پرداخت آغاز خواهد کرد. پذیرش بیت کوین توسط تسلا با انتقادات زیادی از طرف دوست داران محیط ‌زیست رو به ‌رو شد. این افراد، اقدام تسلا را ضد هدف تسلا در زمینه مدیریت انتشار گازهای گلخانه‌ای دانستند. پس از انتقادات فراوان، به نظر می‌رسد که تسلا تسلیم‌ شده باشد. ایلان ماسک در حساب توییتری خود در رابطه با تعلیق بیت کوین نوشت:

«تسلا پذیرش بیت کوین برای خرید خودروهایش را به حالت تعلیق درآورده است. ما نگران افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی و افزایش آلایندگی‌ها هستیم.»

به دنبال انتشار این خبر و توییت ایلان ماسک، قیمت BTC تنها در 15 دقیقه، سقوطی 3.000 دلاری را تجربه کرد. با این وجود ایلان ماسک در توییتر خود اعلام کرد که او دارایی‌های بیتکوین خود را به هر قیمتی که باشد حفظ میکند.

دوج کوین (Doge Coin)

یکی دیگر از ارزهای محبوب ایلان ماسک دوج کوین است. ایلان ماسک بارها حمایت خود را از دوج کوین نشان داده است. این ارز تا حد زیادی رشد خود را مدیون ایلان ماسک است. او در توئیتی در 2 آوریل 2019، 13 فروردین، نوشت:

«دوج کوین احتمالا ارز دیجیتال محبوب من باشد. این ارز خیلی جالب است.»

ارزهای محبوب ایلان
ایلان ماسک دوج کوین را ارز محبوب خود نامید.

از نظر ایلان ماسک محبوبیت این ارز تا حد زیادی به این علت است که ما عاشق میم‌ها (تصاویر طنز اینترنتی) و سگ‌ها هستیم.

مطلب مفید: میم کوین: سرمایه گذاری وحشتناک؛ اما قماری فوق‌العاده +ویدئو

ایلان ماسک، در واکنش به توئیتی که بیت کوین و دوج کوین را با یکدیگر مقایسه کرده بود؛ گفت می‌خواهد بار دیگر از دوج کوین حمایت کرده و با افزایش مقیاس پذیری این کوین، کوینی بهتر از بیت کوین بسازد. در این گزارش آمده بود که ایلان علاقه دارد این ارز را بهبود ببخشد. بر اساس ادعای ایلان ماسک، اگر بیت کوین مقیاس پذیری خود را افزایش دهد، به سادگی بر بیت کوین غلبه می‌کند.

بعد از حضور ایلان ماسک در برنامه طنز Saturday Night Live، او در غالب کاراکتری شرکت کرد که آن را “DogeFather” معرفی کرد. برخلاف انتظارات طرفداران دوج، صحبت‌های ایلان ماسک دوباره باعث رشد دوج کوین نشد. و یکی از ارزهای محبوب ایلان، دوج کوین، بعد از پخش این برنامه حدود 20% ریزش داشت.

ارزهای محبوب ایلان
ایلان ماسک و دوج کوین

با این وجود ایلان ماسک اعلام کرد توئیت‌ها و اظهارات او درباره این ارز چیزی بیش از جوک و شوخی نیست. اما بسیاری معتقد هستند هدف اصلی ایلان ماسک شوخی نیست. به نظر آن‌ها او با استفاده از این فضا به تبلیغات رایگان و جمع‌اوری گسترده ارزهای دیجیتال می‌پردازد. که تا حد زیادی در رسیدن به این هدف موفق عمل کرده است.

شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینو (Shiba Inu)، در آگوست 2020، شهریور 1399، راه اندازی شد. اما اخیرا رشد عظیمی را تجربه کرده است. بعد از حضور ایلان ماسک در برنامه “Saturday Night Live” که با توجه زیاد کاربران همراه بود، توکن محبوب ایلان ماسک به ماه رفت!

مطلب مفید: قیمت و آینده شیبا اینو چطور خواهد بود؟ +ویدئو

در تاریخ 15 مارس، 25 اسفند، ایلان ماسک توئیت کرد که یک سگ شیبا اینو می‌خواهد. بعد از این توئیت قیمت توکن شیبا اینو تا 300 درصد افزایش داشت.

همچنین در تاریخ 25 ژانویه، 4 خرداد، ایلان ماسک در توئیتی اعلام کرد که اسم سگ جدید خود را Floki خواهد گذاشت. این اسم که با الهام از سریال پرطرفدار Loki انتخاب شده بود باعث شد تا شیبا اینو بار دیگر رشد قیمتی داشته باشد. بعد از این توئیت، شیب با رشد 16 درصدی به محدوده قیمتی 0.00000790 دلار رسید.

توکن و ارزهای محبوب ایلان
ایلان نام سگ جدید خود را فلوکی گذاشت

بیبی دوج (Baby Doge)

چند روز پیش، در تاریخ 1 جولای، 10 خرداد، ایلان ماسک توئیتی در حساب توئیتر خود منتشر کرد که بازسازی یک شعر کودکانه بود (که رکور بیشترین بازدید را در یوتیوب دارد) و به بیبی دوج اشاره داشت.

بیبی دوج
این توئیت بازخوانی شعر کودکانه Baby Shark است

برخی معتقد هستند علت اینکه بیبی دوج از ارزهای محبوب ایلان ماسک است این باشد که او اخیرا سگی از نژاد شیبا اینو را به سرپرستی گرفته است.

بیبی دوج Baby Doge، ارز دیجیتالی است که دقیقا 25 روز پیش ایجاد شد. طبق اطلاعات سایت CoinGecko قیمت آن حدود 549.5% افزایش قیمت داشته است. قیمت این ارز در زمان نوشته شدن این مقاله 0,000000005187 دلار است.

مطلب مفید: آموزش سایت کوین جکو +ویدئو

تفاوت بین دوج کوین و بیبی دوج در این است که دوج کوین، یک کوین است. در حالی که بیبی دوج توکن است. دوج کوین بر روی زنجیره خود کار می‌کند. درحالی که تراکنش‌های بیبی دوج در Binance Smart Chain (BNB) انجام می‌شود. از این نظر بیبی دوج بیشتر به توکن شیبا اینو شباهت دارد. این توکن در MetaMask نیز در دسترس است.

جمع بندی

ایلان ماسک بارها اعلام کرده که توئیت‌ها و اظهارات او درباره ارزهای دیجیتال چیزی بیش از شوخی و جوک نیست. اما بسیاری معتقد هستند هدف اصلی ایلان ماسک شوخی نیست. آن‌ها باور دارند ایلان ماسک از موقعیت و محبوبیت خود سواستفاده می‌کند. به عقیده بسیاری ایلان ماسک از این طریق محصولات شرکت خود را تبلیغ می‌کند. و با تاثیر بر بازار و ارزهای محبوب خود، سود کسب می‌کند. در حالی که برخی معتقد هستند ایلان ماسک متوجه تاثیری که بر بازار ارزهای دیجیتال دارد نیست. او این توئیت‌ها و میم‌ها را صرفا به عنوان شوخی به اشتراک میگذارد.

به هرحال اگر می‌خواهید با ارزهای محبوب ایلان ماسک معامله کنید، باید مراقب حواشی اطراف این ارزها باشید. به یاد داشته باشید ایلان ماسک نفوذ زیادی بر روی این ارزها دارد و همواره بر قیمت آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

ایلان ماسک کیست؟

ایلان ماسک کارآفرین و سرمایه‌گذار مطرح جهانی است که از چهره‌های مهم دنیای کسب و کار محسوب می‌شود. او عمده شهرت خود را در سمت مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس به دست آورده است. 

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Doge) یک میم کوین است که در ابتدا برای شوخی ساخته شده بود؛ اما حالا با حمایت ایلان ماسک و کاربران با ارزش بازار چندده میلیارد دلاری، در رده‌های بالای بازار ارزهای دیجیتال دیده می‌شود.

بیبی دوج (Babydoge) چیست؟

بیبی دوج با نماد BABYDOGE یک میم ‌کوین بر روی شبکه BEP-20 یا همان بایننس اسمارت چین (BSC) است که با هدف ارتقاء و بهبود کاستی‌های دوج کوین راه‌اندازی شده است.

1
1
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  A.F.Z
  9 ماه ago

  بیبی دوج و شیبا میترکونن به نظر من شیبا از دوج کوینم جلوتر میره

  محل تبلیغ
  ramzarzy
  1
  0
  نظر خود را بنویسید !x