احساسات درهم آمیخته تریدرهای خرد علیرغم حرکت اتریوم به سمت اوج قیمتی
0

احساسات درهم آمیخته تریدرهای خرد علیرغم حرکت اتریوم به سمت اوج قیمتی

بازدید : 874

فکت کوینز: امروز قیمت اتریوم برای مدتی به 4760 دلار رسید تا سرمایه گذاران را خوشحال کند و به دنیا یادآوری کند که دومین ارز دیجیتال برتر بازار تنها 2.2 درصد با اوج قیمتی خود در 4870 دلار فاصله دارد. با وجود حرکت صعودی اتریوم اما تریدرهای خرد در رابطه با این رالی شکاک هستند. در حالی که قیمت آنی ممکن است فریبنده باشد اجازه دهید نگاهی به بازارهای مشتقه اتریوم بیاندازیم.

نمودار اتریوم

در حالی که با کشیدن یک خط روند نزولی می‌توان حمایت 3960 دلاری را برای اتریوم متصور شد، رشد 5.4 درصدی امروز نشان از قطع ارتباط احتمالی از عملکرد منفی بیت کوین را دارد.

اوایل امروز و پس از سخنرانی جروم پاول، بازار مالی جهانی و بیت کوین تحت تاثیر قرار گرفتند و با ریزش همراه شدند. وی در این سخنرانی بیان داشت که تورم کنونی یک مشکل زودگذر نیست و مدت احتمالا زیادی درگیر آن خواهیم بود.

عدم وجود اعتماد به نفس کامل در تریدرهای خرد

برای درک میزان اعتماد به نفس تریدرها درباره بازگشت قیمت اتریوم باید داده های قراردادهای آتی را تحلیل کرد. این ابزار، بازار محبوب تریدرها است چرا که قیمت آن همیشه قصد دارد خود را به بازار آنی برساند.

در هر قرارداد معامله آتی، خریداران و فروشندگان همیشه با یکدیگر هماهنگ هستند، اما میزان اهرم آن ها با هم متفاوت است. در نتیجه، صرافی ها فاندینگ ریتی را از طرفی که تقاضای اهرم بیشتری کرده دریافت و این کارمزد به طرف دیگر پرداخت می‌شود.

فاندینگ ریت

مطلب مفید: واکنش بد بیت کوین و بازارهای مالی به صحبت های رئیس فدرال رزرو

بازارهای خنثی معمولا میزان 0 تا 0.03 درصد فاندینگ ریت مثبت را نشان می‌دهند که در هفته برابر 0.6 درصد است. چنین چیزی نشان می‌دهد که خریداران در حال پرداخت هستند و همچنین تریدرهای خرد از تاریخ 4 نوامبر تاکنون در حالت خنثی قرار داشته‌اند.

تریدرهای برتر معاملات خرید خود را کاهش داده‌اند

با تحلیل داده های معاملات خرید و فروش آنی و آتی تریدرها می‌توان سریع تر متوجه شد که دیدگاه تریدرهای برتر نسبت به یک دارایی صعودی است یا نزولی. علیرغم حرکت صعودی 17 درصدی اتریوم در روزهای اخیر، تریدرهای برتر صرافی های هیوبی و OKEx معاملات خرید خود را کاهش داده‌اند. این آمار در صرافی OKEx بیشتر نیز مشهود است و میزان علاقه 120 درصدی خریداران در 25 نوامبر با کاهشی 30 درصدی در سه روز بعد همراه بود.

در حال حاضر داده ها از کاهش معاملات خرید نهنگ ها خبر می‌دهد. این در حالی است که تریدرهای خرد نسبت به رالی صعودی اخیر قیمت اتریوم شک و تردیدهایی دارند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

منبع: کوین تلگراف

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x