هاردفورک مگنتو اتریوم کلاسیک اواخر ماه ژوئیه در شبکه اجرا خواهد شد
0

هاردفورک مگنتو اتریوم کلاسیک اواخر ماه ژوئیه در شبکه اجرا خواهد شد

بازدید : 1353

گزیده خبر:

توسعه‌دهندگان اتریوم کلاسیک روز دوشنبه از هاردفورک پیش روی این شبکه خبر دادند. هاردفورک مگنتو قرار است با هدف پیاده‌سازی آخرین نسخه پروژه، در اواخر ماه ژوئیه اجرا شود.

هاردفورک مگنتو اتریوم کلاسیک

به گزارش کوین تلگراف و به گفته توسعه‌دهندگان، هاردفورک مگنتو چهار پروپوزال بهبود اتریوم (EIP) که در به‌روزرسانی برلین ارائه شد را به شبکه اتریوم کلاسیک اضافه خواهد کرد. این هاردفورک قرار است تغییراتی در امنیت شبکه و کارمزدهای آن اعمال نماید. به نظر می‌رسد که با این هاردفورک، کارمزدها در شبکه اتریوم کلاسیک کاهش پیدا کنند.

اجرای آزمایشی این هاردفورک شروع شده است. نسخه بتا هاردفورک مگنتو در تاریخ 2 و 9 ماه ژوئن، به ترتیب در شبکه‌های آزمایشی موردر (Morder) و کوتی (Kotti) اجرا شده است. قرار است بلافاصله پس از اتمام فاز آزمایشی، این هاردفورک در شبکه اصلی اجرا شود.

استیون لوژا، یکی از مدیران Mantis، کلاینت و کیف پول اتریوم کلاسیک خطاب به کاربران این شبکه گفت:

«برای اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن هاردفورک، تمامی نودها بایستی از آخرین نسخه سازگار با مگنتو استفاده کنند. در صورتی ‌که از سرویس‌های جایگزین استفاده می‌کنید اطمینان حاصل کنید که نسخه آنها با مگنتو سازگار است.»

داستان پیدایش اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک در سال 2016 و پس از اختلاف نظر بین اعضای جامعه اتریوم به وجود آمد. در پی هک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) در آن سال و به سرقت رفتن 60 میلیون دلار، در بین توسعه‌دهندگان اتریوم دوگانگی به وجود آمد. عده‌ای معتقد بودند که برای مقابله با هکر، بایستی تاریخچه تراکنش‌ها را به قبل از هک برگرداند. عده دیگر اما این را برخلاف اصول بلاک چین می‌دانستند و معتقد بودند که کد درست است و بایستی از ضرر به وجود آمده درس گرفت.

این اختلاف درنهایت باعث شد تا هاردفورکی در شبکه اتریوم به وجود آید و مسیر اتریوم و اتریوم کلاسیک برای همیشه از هم جدا شود.

اتریوم کلاسیک امسال در مقطعی پس از سال‌ها خواب، 300 درصد رشد کرد و بار دیگر نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x