ویرجیل گریفیت توسعه‌دهنده اتریوم دوباره بازداشت شد
0

ویرجیل گریفیت توسعه‌دهنده اتریوم دوباره بازداشت شد

بازدید : 1978

فکت کوینز: به گزارش دیکریپت، پس از آنکه قاضی فدرال متوجه شد ویرجیل گریفیت (Virgil Griffith) شرایط وثیقه خود را نقض کرده است حکم به بازداشت مجدد وی داد. گریفیت، محقق و توسعه‌دهنده بنیاد اتریوم در سال 2019 به ارائه اطلاعات به کره شمالی در رابطه با نحوه استفاده از ارزهای دیجیتال در زمینه پول‌شویی متهم شد و با قید وثیقه آزاد بود.

ویرجیل گریفیت مجدداً بازداشت شد

مقامات فدرال آمریکای معتقدند گریفیت در آوریل 2019 در کنفرانسی با موضوع بلاک چین در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی شرکت کرده و به تلاش‌های این کشور برای پول‌شویی از طریق ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های آمریکا کمک کرده است. پس از این اتهامات وی در نوامبر 2019 دستگیر شد.

اما کمی بعد در دسامبر همان سال گریفیت با قید وثیقه‌ای به ارزش یک میلیون دلار آزاد شد. با این حال، اخیراً دادستان آمریکا متوجه شد که گریفیت قصد دارد تا از طریق مادرش به حساب صرافی کوین بیس خود دسترسی پیدا کند و به همین دلیل دوباره حکم به دستگیری وی داد. به گفته قاضی پرونده، گریفیت برای حذف عملکردهای امنیتی حساب با صرافی کوین بیس تماس گرفته و خواستار حذف احراز هویت دوعاملی حساب خود شده است.

بیشتر بخوانید: 70 درصد از سرمایه گذاران سازمانی قصد دارند در آینده ارز دیجیتال بخرند

با این حال، وکیل گریفیت اعلام کرد که سوءتفاهم پیش آمده و موکل وی که دارای مدرک دکتری از انستیتوی فناوری کالیفرنیا به کمک مادرش احتیاجی نداشته است.

قاضی دادگاه منطقه‌ای نیویورک اما معتقد است افزایش قیمت اتریوم باعث شده تا گریفیت این خطر را به جان بخرد و به دارایی‌های خود دست بزند.

گفتنی است در صورتی که گریفیت به اتهام توطئه علیه کشور گناهکار شناخته شود، محکومیتی 20 ساله را به جان خواهد خرید.

توسعه‌دهنده بنیاد اتریوم احتمالاً دو ماه آینده را پشت میله‌ های زندان سپری خواهد کرد تا در تاریخ 21 سپتامبر به دلیل اتهامات وارده محاکمه شود.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x