کاهش 25 درصدی هش ریت اتریوم؛ تبعات سرکوب ماینرهای چینی

کاهش 25 درصدی هش ریت اتریوم؛ تبعات سرکوب ماینرهای چینی
0
بازدید : 2586

گزیده خبر:

هش ریت اتریوم از اوج اواسط ماه مه خود بیش از 25 درصد سقوط کرده است. این کاهش، نتیجه مستقیم سرکوب ماینرها توسط دولت چین است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، بر اساس داده‌های Bitinfocharts، هش ریت اتریوم در تاریخ 20 مه به اوج 585.5 تراهش بر ثانیه رسید. با‌این‌حال این میزان کاهش یافت و در هفته‌های بعد به کف سه‌ماهه یعنی 434.3 تراهش بر ثانیه سقوط کرد.

کاهش 26 درصدی هش ریت آن هم در طی شش هفته یکی از شدیدترین افت‌ها در تاریخ اتریوم بوده است. تنها 40 روز پس از اوج هش ریت، این نرخ در مدت ده روز 17 درصد سقوط کرد. بر اساس داده‌های گلاسنود، این بدترین افت ده‌روزه تاریخ اتریوم محسوب می‌شود.

گفتنی‌ست در زمستان ارزهای دیجیتال در سال 2018، هش ریت Ethereum در طول چند ماه 57 درصد کاهش پیدا کرد.

اخراج ماینرهای اتریوم

هش ریت قدرت پردازشی و محاسباتی شبکه را بازگو می‌کند. با افزایش قیمت دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر اثبات کاری چون اتریوم و بیت کوین، سودآوری استخراج بیشتر شده بنابراین ماینرهای بیشتری به شبکه وارد می‌شوند و به‌تبع هش ریت افزایش می‌یابد.

شاخص Puell Multiple برای پنجمین بار در تاریخ سیگنال خرید صادر کرد

ویلیام فاکسلی، مدیر تحریریه شرکت استخراج Compass Mining معتقد است سرکوب استخراج اتریوم مبتنی بر GPU نسبت به استخراج بیت کوین که با دستگاه‌های بزرگ ای‌سیک صورت می‌گیرد دشوارتر است. به عقیده وی، GPU ها در مکان‌های کوچکی قرار می‌گیرند به همین خاطر کمتر توسط دولت‌ها کشف می‌شوند.

با این حال Sparkpool، دومین استخر بزرگ استخراج اتریوم مستقر در چین از زمان سرکوب ماینرها تاکنون 30 درصد افت را در هش ریت تجربه کرده است.

فاکسلی در رابطه با ماینرهای چینی اتریوم گفت:

«ماینرهای اتریوم نه تنها مجبورند با کاهش کارمزد تراکنش‌ها به دلیل EIP 1559 و کاهش درآمدشان از آن راه‌دست و پنجه نرم کنند، بلکه اکنون با سرکوب دولت پکن مواجه شده‌اند و باید برای آن راهی پیدا کنند.»

انتقال به اتریوم 2.0 و اجماع اثبات سهام درنهایت عملیات استخراج اتریوم را متوقف خواهد کرد. با این حال، تا زمان نهایی عرضه اتریوم 2.0، ماینرها چند ماه سخت را تجربه خواهند کرد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x