فوری؛ هارد فورک لندن با موفقیت در شبکه اتریوم اجرا شد

فوری؛ هارد فورک لندن با موفقیت در شبکه اتریوم اجرا شد
0
بازدید : 2396

فکت کوینز: بالاخره انتظارها به سررسید و به‌روزرسانی مورد انتظار اتریوم در این شبکه اجرا شد. به گزارش کریپتوپوتیتو، دقایقی پیش هارد فورک لندن اتریوم با موفقیت در بلاک 12،965،000 اجرا شد.

هارد فورک لندن اتریوم در دل این شبکه جای گرفت

هارد فورک لندن یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های تاریخ اتریوم است که قرار است با چندین طرح بهبود مختلف آن از جمله EIP 1559 تغییرات عمده‌ای را در شبکه اتریوم پدید آورد و مقدمات انتقال به اتریوم 2.0 را فراهم کند.

شبکه اتریوم قرار است با نهایی کردن انتقال به نسخه دوم خود، از مکانیسم اجماع اثبات کار فعلی که مبتنی بر فعالیت ماینرهاست دست کشیده و مکانیسم اجماع اثبات سهام را به کار گیرد.

گفتنی است در زمان نگارش این خبر، حدود 77 درصد از نودهای اتریوم خود را به آخرین نسخه پشتیبانی‌کننده از این هارد فورک ارتقاء داده‌اند.

EIP 1559 و هرآنچه که باید بدانید

طرح بهبود EIP 1559 مهم‌ترین طرحی بود که کاربران انتظار آن را می‌کشیدند. چراکه این طرح قرار است مکانیسم کارمزدهای شبکه اتریوم را تغییر دهد.

EIP 1559 قرار است مشکل اصلی چند وقت اخیر اتریوم را برطرف کند و از کارمزدهای بالا به ویژه هنگام ازدحام شبکه جلوگیری نماید. روش کار این است که به جای ارسال کارمزد تراکنش‌ها به کیف پول ماینرها، کارمزد پرداختی مستقیماً به شبکه ارسال خواهد شد.

در حقیقت، قرار است برای هر بلاک کارمزد مبنایی وجود داشته باشد و کارمزد پرداختی کاربران با توجه به آن تعیین شود. اما این چیزی نیست که کاربران از آن هیجان‌زده شده‌اند.

کارمزدی که به شبکه اتریوم منتقل می‌شود قرار است از گردش خارج شده و به نوعی سوزانده شود. با توجه به تقاضای بالا برای اتریوم در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) و یا صنعت توکن های غیرقابل‌معاوضه، به نظر می‌رسد کاهش عرضه همزمان با افزایش تقاضا به افزایش قیمت اتریوم منجر شود.

EIP 1559 اتریوم را ضد تورم نخواهد کرد

در حال حاضر تصورات غلط زیادی در رابطه با EIP 1559 وجود دارد. کورپی، تحلیلگر برجسته دیفای و عضو جامعه اتریوم در توضیح طرح بهبود EIP 1559 نوشت:

« EIP 1559 یکی از مهم‌ترین ارتقاءهای تاریخ اتریوم است. هدف آن بهبود تجربه کاربری است که با تغییر در نحوه برآورد کارمزد تراکنش‌ها و نحوه واکنش شبکه به ازدحام انجام خواهد شد.»

با این حال، وی خاطرنشان کرد که این ارتقاء در درازمدت کارمزدها را کاهش نخواهد داد چراکه تغییری در مقیاس‌پذیری شبکه انجام داده نخواهد شد. البته، وی معتقد است EIP 1559 به کاربران کمک خواهند کرد تا کارمزدی بیشتر از کارمزد منصفانه برای انجام تراکنش پرداخت نکنند. علاوه بر این، با توجه به متغیر بودن اندازه بلاک‌ها، قرار است قیمت گس اتریوم بین بلاک‌ها هموار شود.

بسیاری معتقدند با این توکن سوزی ها، اتریوم به گروه دارایی‌های ضد تورمی چون بیت کوین وارد خواهد شد. با این حال، از آنجایی که EIP 1559 همچنان محدودیتی برای عرضه اتریوم تعیین نکرده نمی‌توان آن را یک دارایی ضد تورم به شمار آورد.

چه تغییرات دیگری در شبکه اعمال خواهد شد؟

در کنار EIP 1559 چهار طرح بهبود دیگر نیز وجود دارند که هر یک تغییرات عمده‌ای را در شبکه به اجرا درخواهند آورد. EIP-3198 قرار است تجربیات کاربری طرح بهبود EIP 1559 را به قراردادهای هوشمند گسترش دهد.

هدف EIP-3529 حذف بازپرداخت‌ها در شبکه است که با این کار آن را باثبات‌تر خواهد کرد.

EIP-3541 به‌خودی‌خود کار چندانی نخواهد کرد اما راه را برای به‌روزرسانی‌های آینده و ایجاد فضایی برای ساخت انواع مختلف قراردادهای هوشمند هموار خواهد ساخت.

EIP-3554 نیز قرار است بمب سختی اتریوم را تا دسامبر 2021 به تعویق بیندازد. buying xanax in vietnam https://todotvnews.com این بمب در حقیقت افزایش ناگهانی سختی شبکه است که ماینرها را از حل معمای هر بلاک ناتوان خواهد کرد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x