شبکه آپتیمیزم توکن حاکمیتی خود را عرضه می‌کند؛ تاریخ ایردراپ: سه ماهه دوم 2022
0

شبکه آپتیمیزم توکن حاکمیتی خود را عرضه می‌کند؛ تاریخ ایردراپ: سه ماهه دوم 2022

بازدید : 79

فکت کوینز: شرکت Optimism PBC، توسعه‌دهنده راهکار مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم آپتیمیزم اعلام کرد قصد دارد سازمان غیرمتمرکز خودگردان (DAO) خود را با نام آپتیمیزم کالکتیو (Optimism Collective) راه‌اندازی کند و در پی آن، 267000 واحد توکن حاکمیتی خود با نام OP را میان کاربران توزیع خواهد کرد.

سازمان غیرمتمرکز خودگردان یا DAO گروه‌های مبتنی بر بلاکچینی هستند که به طور جمعی در رابطه با موضوعی تصمیم می‌گیرند و معمولا از توکن اصلی گروه خود برای انجام این کار و رای‌گیری استفاده می‌کنند. بر این اساس، آپتیمیزم کالکتیو موظف است درآمد حاصل از کارمزد تراکنش‌های آپتیمیزم را دریافت و آن را برای موارد مصرف جامعه کاربران اختصاص دهد. منظور از موارد مصرف جامعه کاربران، توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای پروتکل شبکه آپتیمیزم است.

بنیاد آپتیمیزم در پستی در این رابطه نوشت:

آپتیمیزم کالکتیو این باور که موارد مصرف جامعه کاربران نمی‌تواند سودآور باشد را از بین خواهد برد. این مجموعه به طور مداوم مشوق‌های عطف به ماسبق عظیمی را برای این مصارف ارائه می‌کند که به نفع شبکه آپتیمیزم، اتریوم و کل جامعه DAO خواهد بود.

DAO آپتیمیزم از دو بخش تشکیل خواهد شد. بخش اول Token House نام دارد که بر موضوعاتی از قبیل ارتقای پروتکل، تخصیص خزانه‌دار و ساختار تشویقی نظارت خواهد داشت. بخش دوم Citizens’ House است و نحوه توزیع بودجه بر مصارف گفته‌شده را تعیین خواهد کرد.

آپتیمیزم کالکتیو برای رای‌گیری از سیستم رای‌گیری درجه دوم استفاده خواهد کرد. این سیستم رای‌گیری توسط ویتالیک بوترین، خالق اتریوم و گلن ویل و زویی هیتزیگ برای کاهش تاثیر هولدرهای بزرگ بر روند رای‌گیری‌ها ارائه شده است. رای‌گیری در بسیاری از DAO ها به این شکل است که کاربران، به ازای هر توکنی که در اختیار دارند، یک حق رای دریافت می‌کنند. با این حال، در سیستم رای‌گیری درجه دو رای‌گیری کمی هزینه‌برتر خواهد بود و همین باعث می‌شود تا هولدرهای بزرگ مانند قبل بر تعیین سرنوشت یک DAO تاثیرگذار نباشند.

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم نیز امروز به خبر راه‌اندازی DAO آپتیمیزم واکنش نشان داد و در توییتی نوشت:

احتمالا آپتیمیزم کالکتیو بزرگترین تلاش برای حاکمیت یک DAO بدون تمرکز بر هولدرهاست.

در قلب حاکمیت DAO آپتیمیزم توکنی به نام OP نهفته است. OP، توکن حاکمیتی شبکه آپتیمیزم است که قرار است از طریق چند ایردراپ میان کاربران توزیع شود. به گفته آپتیمیزم، به عنوان بخشی از روند عرضه این توکن، 5% از عرضه اولیه بین کیف پول کاربرانی که از این پروتکل استفاده کرده و کمک مثبتی به جوامع مبتنی بر وب 3 کرده‌اند توزیع خواهد شد.

به گفته توسعه‌دهندگان، توکن حاکمیتی OP طی چند ایردراپ در سه ماهه دوم سال عرضه خواهد شد. البته هنوز تاریخ رسمی برای این ایردراپ مشخص نشده است.

خبر ایردراپ و عرضه توکن حاکمیتی آپتیمیزم در حالی منتشر می‌شود که چند روز پیش کاربران شبکه‌های اجتماعی از وجود صفحه قیمتی مرتبط با این پروژه در صرافی کوین بیس خبر دادند که گمانه‌زنی‌های مربوط به عرضه توکن حاکمیتی را تقویت کرد. چند روز پیش نیز توسعه‌دهندگان آپتیمیزم در پست وبلاگی از شروع فصلی جدید خبر دادند:

ما به پایان یک فصل و آغاز فصلی دیگر نزدیک می‌شویم؛ این فصل توسط مالکیت و حاکمیت جامعه هدایت می‌شود و بسیار به آن نزدیک هستیم.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

1
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x