درآمد ماینرهای اتریوم از کارمزد تراکنش‌ها به پایین‌ترین سطح سال رسید
0

درآمد ماینرهای اتریوم از کارمزد تراکنش‌ها به پایین‌ترین سطح سال رسید

بازدید : 1788

گزیده خبر:

روند کارمزدهای اتریوم در آستانه راه‌اندازی به‌روزرسانی لندن تغییر کرده است. به گزارش دیکریپت و بر اساس داده‌های جدید گلاسنود، درآمد ماینرهای اتریوم از کارمزد تراکنش‌ها نسبت به یک ماه پیش 85 درصد کاهش یافته است.

یک ماه پیش، ماینرها به صورت روزانه 15 هزار اتر از کارمزد تراکنش‌ها به دست می‌آوردند. با این حال، با افت اخیر، میانگین هفت روزه درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش‌ها به 1900 اتر رسیده است. گلاسنود در ادامه گزارش اظهار داشت که برای جستجوی سطوح مشابه درآمدها، باید یک سال به عقب رفته و به ژوئن 2020 برگردیم. زمانی که هنوز «تابستان دیفای» آغاز نشده بود.

بروزرسانی لندن اتریوم هفته آینده در شبکه آزمایشی راه‌اندازی می‌شود

تابستان دیفای و شلوغی شبکه اتریوم

در ماه ژوئن سال گذشته بود که پروتکل وام‌دهی کامپاند، توکن حاکمیتی خود را منتشر کرد و به‌نوعی تابستان دیفای شروع شد. هیجان پیرامون دیفای، باعث شد تا مردم، به محصولاتی دسترسی داشته باشند که بتوانند با آنها، به‌جای مراجعه به بانک یا سایر مؤسسات مالی، در فضای بلاک چین، وام بگیرند، سپرده‌گذاری کنند و به کسب سود بپردازند. بسیاری از پروتکل‌های دیفای از زیرساخت‌های اتریوم استفاده می‌کنند. موضوعی که باعث افزایش محبوبیت شبکه اتریوم و درعین‌حال ازدحام آن شد.

کارمزد تراکنش‌ها همراه با افزایش تقاضا در شبکه افزایش می‌یابد. هرچه تقاضای بیشتری برای انجام تراکنش‌ها اعم از تراکنش‌ها برای توکن های غیر قابل معاوضه (NFT) یا وام‌های پلتفرم کامپاند وجود داشته باشد، به دلیل محدودیت فضای هر بلاک در بلاک چین، کارمزدها افزایش می‌یابند. درصورتی‌که فضای بیشتری در دسترس باشد، به‌تبع کارمزد تراکنش‌ها کاهش می‌یابند.

آیا پایان اصلاح قیمت بیت کوین نزدیک است؟

فروکش جنون دیفای عامل کاهش درآمد ماینرهای اتریوم

بااین‌حال، با کاهش جنون پیرامون دیفای، اکنون از ازدحام در شبکه اتریوم کاسته شده است. گلاسنود در تاریخ 7 ژوئن، از این کاهش فعالیت به‌عنوان «افتی بزرگ در ماه اخیر» یادکرد.

بر اساس داده‌های DeFi Pulse، ارزش کل قفل شده در پروتکل‌های دیفای، از اوج 86 میلیارد دلاری در تاریخ 11 مه، به 49 میلیارد دلار رسیده است. این مهم از کاهش فعالیت کاربران سخن می‌گوید.

پس از سقوط اخیر قیمت اتریوم به زیر 2000 دلار، درآمد ماینرهای شبکه از کارمزدها به‌شدت کاهش یافته است. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط BitInfoCharts، متوسط کارمزد تراکنش‌ها در تاریخ 20 ژوئن به 3.50 دلار رسیده است. این رقم در تاریخ 12 مه، 69.92 دلار و در یکم ژانویه سال جاری به رکورد 724 دلاری رسیده بود.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x