اتحادیه اروپا به دنبال ممنوعیت کیف پول های ناشناس ارز دیجیتال
0

اتحادیه اروپا به دنبال ممنوعیت کیف پول های ناشناس ارز دیجیتال

بازدید : 1341

فکت کوینز: کمیسیون اتحادیه اروپا مقرراتی را پیشنهاد کرده که شرکت‌ها را ملزم می‌کند جزئیات مهم مربوط به فرستنده و گیرنده تراکنش‌های ارز دیجیتال را گزارش دهند. به گزارش کریپتوپوتیتو، این کمیسیون به دنبال ممنوعیت کیف پول های ناشناس در قاره اروپا است. هدف از این کار مقابله با پول‌شویی و جلوگیری از تأمین مالی تروریسم عنوان شده است.

ممنوعیت کیف پول های ناشناس ارز دیجیتال در اروپا

در تلاش برای پایان دادن به سلطه کیف پول های ارز دیجیتال ناشناس، کمیسیون اتحادیه اروپا قانونی را پیشنهاد کرده که بر اساس آن شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات کیف پول های ارز دیجیتال ملزم به جمع‌آوری اطلاعات مربوط به فرستنده و گیرنده تراکنش‌های ارزهای دیجیتال هستند.

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی اخیر این کمیسیون، هدف از این طرح سرکوب فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال همچون پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم است. کمیسیون اتحادیه اروپا در این رابطه گفت:

«اصلاحات قانونی امروز قابلیت ردیابی کامل دارایی‌های دیجیتالی چون بیت کوین را تضمین می‌کند. همچنین این امکان را فراهم می‌کند تا از استفاده از آنها برای پول‌شویی یا تأمین مالی تروریسم جلوگیری کرد و این دسته از تراکنش‌ها را تشخیص داد.»

بیشتر بخوانید: رالف همرز مدیرعامل بانک UBS : دارایی های دیجیتال یک گروه دارایی آزمایش نشده هستند

به گفته این کمیسیون، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات کیف پول بایستی اطلاعاتی چون نام مشتری، آدرس، تاریخ تولد، شماره حساب و همچنین نام گیرنده را جمع‌آوری کنند.

این کمیسیون اظهار داشت که هدف این طرح پیشنهادی، یافتن تعادلی مناسب میان تهدیدها و انطباق آنها با استانداردهای بین المللی است و خاطرنشان کرد که بر خلاف تصور مردم، فشار نظارتی بیش از حدی بر این صنعت وارد نخواهد کرد.

در حالی که کشورهای اتحادیه اروپا و پارلمان این اتحادیه در رابطه با آیین‌نامه‌های پیشنهادی صحبت می‌کنند، هنوز دقیق مشخص نیست که این قوانین چگونه اجرا خواهند شد. بسیاری از کیف پول های ارز دیجیتال غیر حضانتی متن باز هستند و منع دسترسی کاربران به آنها چالش‌برانگیز است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x