معرفی سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA) به عنوان نهاد ناظر بر ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا
1

معرفی سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA) به عنوان نهاد ناظر بر ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا

بازدید : 929

فکت کوینز: پارلمان اتحادیه اروپا در آخرین پیش نویس لایحه مقررات بازار دارایی های دیجیتال اروپا موصوف به میکا (MiCA)، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA) را به عنوان نهاد نظارت ارشد در حوزه ارزهای دیجیتال این منطقه مشخص کرد. این نهاد اروپایی موظف به صدور مجوز موسسات و صرافی های مرتبط با رمزارزها است و باید نهادها و موسسات ملی تنظیم کننده ارزهای دیجیتال در کشورهای عضو EU را تحت کنترل خود درآورد.

مطلب مفید: اتحادیه اروپا به دنبال ممنوع کردن پرداخت ها و انتقالات رمز ارزی ناشناس است

با توجه به این پیش نویس، تغییرات قابل توجهی در نحوه تایید مجوز ارزهای دیجیتال برای سازمان ها ایجاد شده است.در پیش نویس جدید از سیستمی تقلید شده که اتحادیه اروپا برای تایید مجوزهای بانکی در منطقه استفاده می کند. در این سیستم، بانک مرکزی اروپا تنها مرجعی است که می تواند مجوزهای بانکی را به نهادهای داخل سیستم اعطا یا لغو کند. در پیش نویس های قبلی لایحه میکا، این وظیفه بر عهده  تنظیم کننده های نظارتی ملی گذاشته شده بود. به هر حال، هنوز دلایل این نوع تغییرات اعلام نشده است اما به موجب تفویض این نقش به ESMA اقتدار نهادهایی مانند بافین (Bafin) آلمان یا سی ان ام وی (CNMV) اسپانیا تضعیف می شود.

به علاوه به موجب دستورالعمل های جدید، ESMA می تواند مشخص کند کدام دارایی های رمزنگاری مشمول قانون هستند. همچنین به واسطه صدور دستورالعمل ها توسط سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، عدم اطمینان قانونی کاهش می یابد و رقابت منصفانه اپراتورهای بازار تضمین می شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
1
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
رضا لطفی
2 ماه ago

سلام دوستان
شرکتی بنام هلدینگ ماینینگ با استفاده از نام کمیته اوراق بهادار اروپا، کلاهبرداری می‌کند و از خود من 300 دلار کلاهبرداری کردند.

محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

1
0
نظر خود را بنویسید !x