مقامات اتحادیه اروپا قصد ممنوعیت معاملات بیت کوین را دارند
0

مقامات اتحادیه اروپا قصد ممنوعیت معاملات بیت کوین را دارند

بازدید : 58

فکت کوینز: بنابر مدارکی که اخیرا و طبق درخواست آزادی اطلاعات بدست آمده است، مقامات رسمی اتحادیه اروپا در زمان مباحثه برای طرح ممنوعیت استخراج ارزهای اثبات کار درباره ممنوع کردن معاملات بیت کوین نیز با یکدیگر مشورت و صحبت کرده‌اند. بر اساس گزارشی که سازمان آلمانی نتزوپولیتیک منتشر کرده است، مقامات اتحادیه اروپا تا آستانه ممنوعیت کامل معاملات بیت کوین به دلیل مصرف انرژی کلی آن نیز پیش رفته‌اند.

نگران کننده ترین اظهار نظر در این باره از دید جامعه کریپتو نیز گزارشی است که به چند دقیقه قبل از جلسه اتحادیه اروپا با ناظر مالی کشور سوئد و آژانس حفاظت از محیط زیست اشاره دارد. مقامات اتحادیه اروپا در صحبت های خود به این موضوع اشاره کرده‌اند که قانون گذاران باید با وارد کردن فشار حداکثری، جامعه بیت کوین را به استفاده از اثبات سهام به جای مکانیسم اثبات کار هدایت کنند. یکی از مقامات در این باره گفته است:

«اتریوم به خاطر جامعه خود در حال تغییر به اثبات سهام است. اگر اتریوم توانایی چنین تغییری را دارد، ما می‌توانیم به صورت قانونی چنین چیزی را برای بیت کوین درخواست کنیم. باید از دیگر ارزهای دیجیتالی که با محیط سازگارند حفاظت کنیم. نیازی برای حفاظت از جامعه بیت کوین برای ما وجود ندارد.»

یکی دیگر از مقامات اتحادیه اروپا نیز پیشنهاد داده است که این اتحادیه می‌تواند به کلی معاملات ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم اثبات کار بهره می‌برند را ممنوع کند. این پیشنهاد در مدارک بدست آمده رد شده و در پاسخ آن حمایت از فرایند تصمیم گیری نوشته شده است. با این حال باید توجه داشت که اتحادیه اروپا چنین تصمیم دراماتیکی را مد نظر قرار داده است.

مطلب مفید: نحوه استفاده از پل آربیتروم برای انتقال توکن از شبکه اتریوم به آربیتروم

زمانی که بحث به تاثیرات احتمالی ممنوعیت بیت کوین بر سرمایه گذاران و معامله گران خرد می‌رسد، مقامات نگرانی چندانی ندارند و مدعی هستند که تمام سرمایه گذاران بیت کوین از ریسک ها و خطرات پیرامون سرمایه گذاری خود مطلع هستند. یکی از مقامات اتحادیه اروپا در این باره گفت:

«فعالان و سرمایه گذاران بیت کوین به طور کامل از نوسانات قیمتی و خطرات سرمایه گذاری در این ارز آگاه هستند. در نتیجه نیازی نیست که ما اقدامات حفاظتی بیشتری را مد نظر قرار دهیم.»

این گزارش در حالی منتشر شده است که مصرف انرژی بیت کوین توجه زیادی را از سمت سازمان های محیط زیستی و قانون گذاران به خود جلب کرده است. بنابر داده های شاخص مصرف انرژی بیت کوین دانشگاه کمبریج، استخراج بیت کوین سالانه 139 ترا وات الکتریسیته مصرف می‌کند. برای درک بهتر این عدد باید بدانید که مصرف برق کل کشور انگلستان در سال 2021 حدودا 265 ترا وات بوده است.

در اواخر ماه مارس، کریس لارسن، هم‌بنیانگذار ریپل در همکاری با شرکت Greenpeace تلاش کرد تا مانند اتریوم بیت کوین را متقاعد به تغییر از اثبات کار به اثبات سهام کند.

کمیته امور اقتصادی و سیاست های مالی اتحادیه اروپا به تازگی رای مخالف به ممنوعیت کامل اثبات کار داد. با این حال گزارش های بدست آمده نشان می‌دهد که برخی از مقامات اتحادیه اروپا حاضر هستند که تمام فعالیت های ماینینگی که مصرف انرژی زیادی دارد را تعطیل کنند. در حالی که به نظر می‌رسد ارزهای مبتنی بر اثبات سهام در کوتاه مدت از گزدند قانون گذاران در امان باشند، استخراج بیت کوین همچنان معصل اصلی قانون گذاران اتحادیه اروپا است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x