روسیه در پی کارآمدی هرچه بیشتر روبل دیجیتال
0

روسیه در پی کارآمدی هرچه بیشتر روبل دیجیتال

بازدید : 2053

گزیده خبر:

اتخاذ یک استراتژی جدید برای روبل دیجیتال روسیه

روسیه در حال اتخاذ استراتژی جدیدی برای ارائه روبل دیجیتال خود است.طبق استدلال یکی از مقامات این کشور اگر روسیه می خواست به مقام اول و رهبری در این زمینه دست پیدا کند، میبایست چهار سال پیش تحقیقاتش درمورد ارز دیجیتال را شروع می کرد.

از نظر نماینده ویژه رئیس فدراسیون توسعه دیجیتال و تکنولوژی روسیه ، دیمیتری پسکوف (Dmitry Peskov)، برتر بودن در این حوزه علاوه بر مزیت هایش خطراتی را هم در باب ثبات مالی به دنبال دارد.

 استراتژی Fast-second دولت برای ارائه روبل دیجیتال روسیه

به گزارش سرویس خبری RBC در 23 اکتبر ، پسکوف گفت: ” ریسک مالی آنقدر زیاد است که به نظر من اتخاذ یک استراتژی جدید (fast-second strategy) بسیار موثرتر از تلاش برای پیشرو بودن است. بیایید ببینیم رهبر چه کاری انجام می دهد، و با چه موانعی رو به رو می شود.”

وی در ادامه افزود:

اگر دولت توسعه ارز دیجیتال ملی روسیه را از الان شروع کند، طی سه تا هفت سال آینده رویای روبل دیجیتال (CBDC) به واقعیت تبدیل میشود.

در تاریخ 13 اکتبر بانک مرکزی روسیه رسماً مقاله مشاوره ای در مورد CBDC منتشر کرد.  آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov)، یکی از اعضای دوما Duma  (مجمع فدرال روسیه) و نماینده اصلی اقدامات مربوط به رمزنگاری روسیهاست. وی مدعی است که در نیمه اول سال 2021 ارز دیجیتال ملی وارد مرحله آزمایشی می شود.

آکساکوف مطمئن است که روبل دیجیتال روسیه وعده داده شده،  آینده بسیار بهتری نسبت به دیگر توکن ها ی غیرمتمرکز مثل بیت کوین دارد. کارشناسان مالی دیگر کشورها نیز منتظر رویکرد CBDC هستند. طبق اطلاعیه جروم پاول (Jerome Powell) یکی از اعضای بانک فدرال ایالات متحده:

“از نظر من داشتن یک ارز دیجیتال کارآمد و درست بهتر از پیشرو بودن در این حوزه است.”

بانک مرکزی نیوزیلند نیز موضع مشابهی داشت و اظهار کرد:

” اقدامات زیادی پیش نیاز صدور ارز دیجیتال ملی است.”

مطلب مفید:پیاده سازی یک قانون جدید توسط روسیه برای امنیت توکن ها

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان