دادگاه با درخواست ریپل مبنی بر دسترسی به سابقه معاملات کارکنان SEC مخالفت کرد
0

دادگاه با درخواست ریپل مبنی بر دسترسی به سابقه معاملات کارکنان SEC مخالفت کرد

بازدید : 1513

فکت کوینز: قاضی فدرال نیویورک، با درخواست شرکت ریپل مبنی بر دستور به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای تهیه سوابق معاملات ارز دیجیتال کارکنان خود مخالفت کرد. ریپل به دنبال آن بود تا بتواند ثابت کند که کمیسیون بورس XRP را به عنوان یک اوراق بهادار در نظر نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید: آینده ریپل (XRP) چگونه خواهد بود؟

رد درخواست ریپل توسط دادگاه

به گزارش کریپتوپوتیتو و بر اساس اسناد موجود، ریپل درخواست خود را در تاریخ 27 آگوست ثبت کرد. استدلال ریپل برای ثبت این درخواست این بود که مشخص شود کارکنان کمیسیون بورس XRP معامله کرده‌اند و حداقل موضع کمیسیون بورس در قبال توکن XRP مشخص شود. در نهایت، اگر همه چیز طبق استدلال ریپل جلو می‌رفت، این شرکت می‌توانست ثابت کند که کمیسیون بورس قبلاً XRP را اوراق بهادار در نظر نمی‌گرفته است.

در درخواست ریپل آمده است:

«متهمان استدلال می‌کنند که تصمیمات معاملاتی منفرد کارکنان، حداقل عدم وضوح وضعیت XRP و اینکه آیا کمیسیون بورس واقعاً معتقد است این ارز اوراق بهادار است را مشخص می‌کند. چنین شواهدی می‌تواند ادعاهای کمیسیون بورس مبنی بر اینکه متهمان بی‌پروا عمل کرده‌اند را تضعیف کند. متهمان ادعا می‌کنند که آنها حق دارند بدانند کمیسیون بورس به کارکنان خود اجازه داده است تا XRP را در بازار معامله کنند یا خیر.»

با این حال، سارا نتبورن با درخواست ریپل مخالفت کرد. استدلال کلیدی نتبورن برای رد این درخواست، عدم توجیه قانونی برای تأیید آن بود. قانون فدرال از حقوق حریم خصوصی کارکنان کمیسیون بورس و اوراق بهادار به عنوان شهروندان ایالات متحده آمریکا محافظت می‌کند.

نتبورن در این رابطه گفت:

«در رابطه با سوابق معاملاتی سالیانه که متهمان به دنبال آنها هستند، کنگره به منظور حفظ حریم خصوصی کارکنان دولت، افشای چنین اطلاعات مالی را از طریق قوانین و مقررات حریم خصوصی فدرال ممنوع کرده است.»

ریپل پیش‌تر تلاش کرد تا از استدلال مشابهی استفاده نماید. کمیسیون بورس چندی پیش از دادگاه درخواست کرد تا بتواند به ارتباطات داخلی کارکنان ریپل در پیام‌رسان اسلک (Slack) دسترسی داشته باشد. ریپل نیز در پاسخ اعلام کرد که تولید چنین اسنادی فرایندی طولانی و گران خواهد بود. با این حال استدلال ریپل دادگاه را قانع نکرد و رأی در نهایت به نفع کمیسیون بورس صادر شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x