عملکرد بهتر چند توکن‌ بازی NFT نسبت به بیت کوین و اتریوم
0

عملکرد بهتر چند توکن‌ بازی NFT نسبت به بیت کوین و اتریوم

بازدید : 2299

فکت کوینز: این اولین باری نیست که دنیای کریپتو توجه ویژه‌ای به توکن‌ بازی و پروژه NFT نشان داده و افراد زیادی جذب این توکن‌ها شده‌اند. اما آیا این توکن‌ها با بیت کوین و اتریوم قابل مقایسه هستند؟

مقایسه توکن بازی با بیت کوین و اتریوم

سایت santiment، صفحه‌ای برای مقایسه انواع توکن‌ بازی با اتریوم و بیت کوین منتشر کرد. این عملکرد توکن‌‎های بازی در هفته گذشته است:

توکن بازی
عملکرد توکن‌‌های بازی در هفته گذشته

عملکرد توکن بازی Name Changing Token (NCT) از باقی بهتر بود و در صدر این لیست قرار گرفت. اما همانطور که انتظار می‌رفت بیت کوین و اتریوم فاصله زیادی با صدر جدول دارند و  جایی در آن میان قرار گرفته‌اند. در تصویر زیر موقعیت بیت کوین و اتریوم نسبت به چند توکن‌ بازی که عملکرد خوبی داشتند مقایسه شده است:

توکن بازی
بیت کوین و اتریوم

مطلب مفید: همه جا صحبت از NFTهاست ، اما اصلاً این NFT ها چه هستند؟

اکنون بیایید نقشه‌ای از عملکرد قیمت در بازار را ترسیم کنیم:

توکن بازی
عملکرد حجم بازار – قیمت

با توجه به این مقایسه، تسلط بیت کوین و اتریوم بر بازار بسیار قوی است، به طوری که کل بخش پرطرفدار پروژه NFT به علت حجم پایین به سختی قابل مشاهده است.

بخش بزرگ سبز رنگ اتریوم است، مشخص است که سرمایه بازار در این قسمت فعال است. حال اگر ارزهای بزرگ بازار را حذف کنیم و دوباره نقشه حجم را فقط با در نظر گرفتن توکن‌ بازی بررسی کنیم:

توکن بازی
عملکرد قیمت توکن‌های بازی به نسبت حجم

می‌بینید که AXS بیشترین حجم را دارد. بعد از آن SAND، TLM و SLP دیگر بخش‌های قرمز بازار هستند. البته به نسبت AXS و SLP قبلا خیلی سود بخش بودند و این بازار قرمز اصلا عجیب نیست. اگر این گروه خاص از دارایی‌ها یعنی بیت کوین و اتریوم را با چند توکن‌ بازی مقایسه کنیم؛ به نظر می‌رسد که پول از چند توکن‌ بازی SLP و AXS خارج و وارد اتریوم شده است.

توکن بازی Smooth Love Potion (SLP) یک توکن بازی است که توسط Axie Edge راه اندازی شد. این توکن بر اساس شبکه اتریوم راه اندازی شده است و از طریق دسترسی به نقدینگی Uniswap، هم به دنیای بازی و هم به فضای DeFi با موفقیت رخنه کرد. این ارز در تاریخ 4 آگوست / 13 مرداد ساعت 15:30 به وقت تهران در صرافی KUCOIN لیست می‌شود.

این هفته به لطف آپدیت لندن هارد فورک اتریوم، ارز اتریوم توجه زیادی را به خود جلب کرده است. با نزدیک شدن به زمان پیاده‌سازی هاردفورک لندن، بیشتر صحبت‌ها حول و هوش طرح EIP-1559 آن انجام می‌شود. با این طرح بخشی از کارمزدهای تراکنش‌ها سوزانده می‌شود و مقداری از رمز ارزهای اتریوم برای همیشه از گردش خارج می‌شوند.

Top Shot NFT برای گرامیداشت بازی NFT

سه بازی انحصاری Top Shot NFT برای گرامیداشت بازی‌های آخر هفته لیگ تابستانی NBA ساخته می‌شود.

این توکن‌ها اولین NFT‌ های Top Shot خواهند بود که “moments” نامیده می‌شوند و برای خرید در یک مکان فیزیکی در دسترس قرار می‌گیرند و در بازی‌های NBA فروخته می‌شوند.

NFT‌های انحصاری به ترتیب در 8، 9 و 10 اوت بازی‌های مهم را گرامی می‌دارند. در هر نسخه حداقل 1000 کپی ایجاد می‌شود، در حالی که تعداد کل “moments” ایجاد شده با توجه به تقاضا تعیین می‌شود. محدودیت دریافت توکن برای هر شخص 10 توکن در روز است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x