کیف پول کامل (full wallet) و امکانات آن
0

کیف پول کامل (full wallet) و امکانات آن

بازدید : 656

کیف پول کامل یا full wallet که به آن complete wallet نیز گفته می شود ، کیف پول اصلی پروژه های ارزهای رمزنگاری شده هستند که نه تنها گره کاملی از آن بلکه همه ویژگی های آن را نیز پیاده سازی می کنند.

کیف پول رسمی بیت کوین که Satoshi Nakamoto با ایجاد آن شروع به کار کرد ، کیف پول Bitcoin Core بود. یک نود کامل یا گره کامل که پروتکل گفته شده در وایت پیپر بیت کوین را اجرا کرد. این ابزار برای کسانی که آن زمان و امروز نیز بیت کوین داشتند ضروری و مفید است.

full wallet
کیف پول کامل یا full wallet

اگرچه امروزه چندین کیف پول ارائه می شود که ویژگی های مشابه Bitcoin Core را ارائه می دهند ، اما انواع مختلف کیف پول وجود دارد. در این مقاله مفهوم کیف پول کامل را بررسی خواهیم کرد ، اینکه چه ویژگی هایی دارند و چگونه می توانیم از آنها استفاده کنیم.

[irp posts=”1914″ name=”آموزش رایگان استفاده از کیف پول بیتکوین”]

کیف پول کامل (full wallet) چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که کیف پول کامل و نود کامل (فول نود) یکسان هستند. این نوع کیف پول ها به عنوان گره های کامل شناخته می شوند ، که بلاکچین را به طور کامل بارگیری می کنند.

کیف پول هایی که نود کامل هستند ، باعث می شود سخت افزار گره های شبکه را برای آنها اجرا کند. با این حال ، باید روشن شود که تبدیل شدن آنها به نود کامل ، به معنی ماینر بودن آنها نیست. به علاوه ، آنها به تمرکززدایی شبکه و تأیید تراکنشها و کل سیستم کمک می کنند.

اجرای کیف پول کامل ، بسته به ارز رمزنگاری شده ، ممکن است به فضای قابل توجهی برای ذخیره نیاز داشته باشد. با این حال ، در بیت کوین بلاکچین در حال حاضر تقریباً 300 گیگابایت فضا نیاز است. به دلیل سرعت رشد ، بهتر است یک هارددیسک بیش از 500 گیگابایت داشته باشید. در حالی که در Litecoin فضای بلاکچین فقط به 30 گیگابایت فضا نیاز دارد. به این ترتیب ، بسته به اینکه از کدام زنجیره بلوکی استفاده می کنیم ، باید فضای مورد نیاز برای شروع کار را تنظیم کنیم.

با همه اینها ، پیکربندی اولیه کیف پول کامل نیز بسته به بزرگ بودن آن بلاکچین و سرعت اینترنت متفاوت خواهد بود . همگام سازی بلاکچینی مانند بیت کوین با سرعت استاندارد اینترنت خانگی می تواند تا 2 روز طول بکشد.

برای اجرای یک سرویس گیرنده کامل ، داشتن سخت افزار تخصصی ضروری نیست. یک کامپیوتر ساده برای این کار کافی است و حتی کامپیوترهای کوچک مانند Raspberry نیز می توانند یکی از آنها را اجرا کنند. این به خاطر این واقعیت است که این کیف پول ها فقط بلاکچین را ذخیره می کنند و مانند یک استخراج کننده نیاز به کار طاقت فرسایی ندارند.

ویژگی های کیف پول های کامل

کلاینت هایی که کل زنجیره بلاک ارز رمزنگاری شده را بارگیری می کنند، فول نود یا گره کامل هستند.

این نودها، رایانه هایی را که آنها را اجرا می کنند به گره های شبکه تبدیل می کنند. این امر به تمرکززدایی و یکپارچگی شبکه کمک می کند .همچنین به اعتبارسنجی عملیات انجام شده می پردازد.

این کیف پول ها یا نودهای کامل مستقل بوده و هیچ وابستگی به سرور شخص ثالث دیگری در شبکه ندارند.

آنها به فضای ذخیره سازی قابل توجهی مانند پهنای باند برای اجرا نیاز دارند.

در هنگام نصب اولیه ، باید زمان را در نظر داشته باشید. زیرا همگام سازی با وب ممکن است ساعتها یا حتی روزها طول بکشد.

تمام پروتکل ها با گره کامل اجرا می شوند. بنابراین ، سرور مسئول تمام ارتباطات است و به طور مداوم با شبکه هماهنگ می شود.

توصیه هایی برای استفاده از کیف پول کامل

  • از آنجا که به طور مداوم به اینترنت متصل هستید ، توصیه می شود از یک سیستم امن استفاده شود. آنتی ویروس ، ضد بدافزار و فایروال ها برای امنیت دستگاه شما ، به همراه یک کلید یا رمز عبور قوی برای رمزگذاری داده های کیف پول ، ضروری هستند.
  • توصیه می شود ذخیره اکثر ارزهای رمزپایه خود را به یک کیف پول cold wallet منتقل کنید. تأیید اعتبار دو عاملی را فعال کنید تا سرقت دارایی ها را دشوار کند.
  • اگر از Bitcoin Core استفاده می کنید ، توصیه می شود سیستم Torرا فعال کنید.
  • در حال حاضر ، پیکربندی یک گره کامل حداقل به حدود 300 گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارد. شما می توانید اندازه بلاکچین را در هر لحظه از زمان از طریق سایت بلاک چین مشاهده کنید. ممکن است ساعتها یا حتی چند روز زمان برای هماهنگی اولیه لازم باشد.

نمونه هایی از کیف پول کامل

اولین کیف پول ساخته شده توسط Satoshi Nakamoto کیف پول Bitcoin Core بود. کیف پول رسمی برای شبکه کلاینت کامل بیت کوین که از طریق رایانه اجرا می شود. اما تا به امروز ، کیف پول های دیگری که با نود کامل ترکیب شده اند به عنوان گره های کامل برای هر ارز رمزپایه ساخته شده اند.

کیف پول های مربوط به شبکه بیت کوین

Bitcoin Core

یک کیف پول رومیزی که کلاینت کل شبکه بیت کوین را ارائه می دهد و ستون فقرات آن را می سازد. سطح بالایی از امنیت را در اختیار کاربران خود قرار می دهد در حالی که به عدم تمرکز ، محافظت و یکپارچگی شبکه کمک می کند. Bitcoin Core به عنوان یک گره کامل ، امکان تأیید و انتقال مجدد عملیات در شبکه را فراهم می کند. بنابراین برای تأیید پرداخت ها نیازی به اعتماد شخص ثالث نیست.

Bitcoin Core
کیف پول Bitcoin Core

این کیف پول به کاربران خود امکان کنترل کامل دارایی شما را می دهد ، بنابراین هیچ شخص ثالثی نمی تواند در این امر دخالت کرده یا مانع شود. به نوبه خود ، Bitcoin Core از آنجا که منبع باز است شفافیت کاملی را ارائه می دهد ، بنابراین می تواند در هر زمان توسط هر کسی که بخواهد ، آن را کنترل و تأیید کند.

از زمان راه اندازی آن ، چندین پیشرفت انجام شده است. بنابراین ، نسخه های جدید Bitcoin Core امنیت و حریم خصوصی بیشتری را فراهم می کنند. Bitcoin Core همچنین یک کیف پول HD است ، بنابراین آدرس های مختلفی را از طریق seed ایجاد می کند. از این طریق می توانید در صورت خرابی یا از بین رفتن تجهیزات ، کلیدهای خصوصی خود را بازیابی کنید. با سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و مک سازگار است. در حال حاضر به فضای ذخیره سازی بیش از 200 گیگابایت نیاز دارد.

Libbitcoin

این کلاینت بیت کوین یک کتابخانه رایانه ای چند منظوره است که از زبان C ++ چند پلتفرمی استفاده می کند و منبع باز است. می تواند برای ساخت برنامه های دیگر (API های تلفن همراه ، دسک تاپ و سرور) مورد استفاده قرار گیرد.

این کیف پول بر اساس اصول حفظ حریم خصوصی ، مقیاس پذیری و یکپارچگی طراحی شده است. بنابراین ، به شبکه بیت کوین اجازه می دهد تا حد امکان برای کاربرانش خصوصی بماند. در عین حال ، این اطمینان را می دهد که هیچ فرد یا گروهی نمی تواند قدرت کافی در شبکه را داشته باشد تا اهداف اصلی شبکه را به خطر بیندازد. Libbitcoin-node یک راه حل بسیار کارآمد و قابل مقیاس نسبت به Bitcoin Core ارائه می دهند. چون می تواند هزاران عملیات در ثانیه را پشتیبانی کند ، کاری که Bitcoin Core نمی توانست انجام دهد.

Gocoin

Gocoin یکپارچه با گره کامل ، کیف پول چند ارزی است که از بیت کوین و برخی از آلت کوین ها مانند Bitcoin Cash ، Dash ، Litecoin ، Ethereum و EOS پشتیبانی می کند. این کیف پول به زبان Go نوشته شده است.

Gocoin
کیف پول Gocoin

Gocoin همچنین یک کیف پول HD است . زیرا Seed ای برای بهبود آن تولید می کند و از طریق آن آدرس ها به صورت سلسله مراتبی و بدون محدودیت تولید می شوند. این کیف پول می تواند مستقل از کلاینت کامل اجرا شود. در حال حاضر برای ویندوز و لینوکس موجود است.

Bitcoin parity

یک کلاینت سریع ، قابل اعتماد و مدولار بیت کوین که برای استخراج طراحی شده است. parity پردازش تراکنش ها را خیلی سریع تر می کند ، دارای یک رابط نسبتاً پیشرفته برای استخراج کنندگان است که از بیت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی می کند.

کیف پول های مربوط به شبکه مونرو

Monerod

Monerod یک نرم افزار daemon است که در درخت Monero گنجانده شده است. اگرچه در شبکه Monero یک کیف پول می تواند به طور مستقل از یک گره کامل اجرا شود ، اما حقیقت این است که شما می توانید کنترل تراکنش های خود را انجام دهید.

monero-daemon
کیف پول Monerod

از طریق Monero به تمرکززدایی و محافظت از شبکه کمک می کند. در عوض ، برای تأیید عملکرد خود نیازی به اعتماد به سرور شخص ثالث ندارید.

Cake wallet

با استفاده از این کیف پول می توانید گره خود را در شبکه Monero ایجاد کنید.با این کیف پول همچنین می توانید سکه های خود را ارسال ، دریافت و ذخیره کنید ضمن اینکه کنترل کلیدهای شخصی خود را حفظ می کنید. امکان دیگری که این کیف پول به شما می دهد بازیابی کیف پول از یک بلاک یا تاریخ خاص است.

Cake wallet

این کیف پول به عنوان کیف پول کامل Monero شناخته می شود.

کیف پول های مربوط به شبکه اتریوم

Parity

کلاینت شبکه اتریوم یک گره معمولی برای اجرا می باشد. برای همگام سازی از warp timing استفاده کرده ، که در آن یک نسخه فوری از 30.000 بلوک موجود در بلاکچین و آخرین پایگاه داده اتریوم را بارگیری می کند. هنگامی که همگام سازی کامل شد ، این گره در خدمت افزایش امنیت و یکپارچگی شبکه است.

با Parity همچنین می توانید بلاکچین را از بلوک پیدایش آن بارگیری کنید ، تمام بلوک های ایجاد شده را بررسی کنید و همه تراکنش ها را انجام دهید. اگرچه این روند کندتر از همگام سازی است ، اما امنیت بیشتری را ارائه می دهد. این نوع گره ، ضمن دریافت تراکنش های جدید و همکاری در مورد تأیید آنها ، امکان ذخیره سازی تمام داده های بلاکچین را بر روی هارد دیسک فراهم می کند.

Geth

مانند حالت قبلی ، Geth حالت همگام سازی سریع را فراهم می کند ، طوری که شما ابتدا با درخواست هدر و سپس تکمیل بدنه های بلوک ، کل پایگاه داده را بارگیری می کنید. هنگامی که همگام سازی سریع به بهترین بلوک در شبکه Ethereum رسید ، به حالت همگام سازی کامل می رود. همچنین عملکرد Syncmode Full را اعمال می کند که گره را از بلوک پیدایش همگام سازی می کند و اگرچه روند کندتری است ، اما امنیت و اطمینان بیشتری را ارائه می دهد.

نتیجه مطلب

قبل از خرید ارزهای دیجیتال، شما نیاز به جایی دارید تا آن را ذخیره کنید. درست مثل دنیای فیزیکی که برای نگهداری و حمل پول کاغذی و سکه از کیف پول فیزیکی استفاده می‌کنید، برای نگهداری ارزهای دیجیتال هم به یک کیف پول دیجیتال (والت) که مخصوص ارزهای دیجیتالی است، نیاز دارید.اما کیف پول ها قابلیت های مختلفی دارند.در این مقاله به معرفی کیف پول های کامل پرداخته شد. کیف پول کامل یا full wallet که به آن complete wallet نیز گفته می شود ، کیف پول اصلی پروژه های ارزهای رمزنگاری شده هستند که نه تنها گره کاملی از آن بلکه همه ویژگی های آن را نیز پیاده سازی می کنند.

[irp posts=”11812″ name=”کیف پول HD یا کیف پول تعیین کننده سلسله مراتبی”]

3
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x