نظرسنجی گالوپ از افزایش علاقه به بیت کوین در میان جوانان آمریکایی می‌گوید

نظرسنجی گالوپ از افزایش علاقه به بیت کوین در میان جوانان آمریکایی می‌گوید
0
بازدید : 2418

فکت کوینز: نظرسنجی اخیر شرکت تحلیلی آمریکایی گالوپ نشان می‌دهد که علاقه به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در میان سرمایه‌گذاران آمریکایی به‌خصوص مردان جوان نسبت به سال 2018 افزایش یافته است.

نتایج نظرسنجی شرکت تحلیلی گالوپ

به گزارش دی کریپت، در این نظرسنجی از افرادی که با بیش از ده هزار دلار سرمایه در بازار بورس، اوراق قرضه یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک سرمایه‌گذاری کرده‌اند نظرخواهی شده و نتایج حاکی از این است که 6 درصد از 1037 پاسخ‌دهنده، صاحب بیت کوین هستند که نسبت به سال 2018، 4 درصد افزایش یافته است.

از میان تمامی پاسخ‌دهندگان، 13 درصد از سرمایه‌گذاران زیر 50 سال بیت کوین دارند و تنها 3 درصد از افراد بالاتر از 50 سال در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. تفاوت مشابهی میان جنسیت‌ها نیز وجود دارد به‌طوری‌که 11 درصد از مردان دارای بیت کوین هستند و در طرف مقابل تنها 3 درصد از زنان بیت کوین دارند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین و دوج کوین اولین سرمایه گذاری 45 درصد از انگلیسی ‌های جوان است

در آخرین نظرسنجی گالوپ در سال 2018، 80 درصد از افراد بالای پنجاه سال عدم تمایل خود به خرید بیت کوین را ابراز کردند. با وجود اینکه در نظرسنجی اخیر بخش زیادی از این افراد مجدداً عدم علاقه خود به بیت کوین را نشان دادند کاهشی ده‌درصدی را در نتایج شاهد هستیم.

به نظر می‌رسد که بیت کوین همچنان در جلب‌توجه افراد ناتوان مانده است چراکه از میان تمامی افراد پاسخ‌دهنده، 55 درصد از مردان و 61 درصد از زنان اعلام کردند که هیچ علاقه‌ای به خرید بیت کوین ندارند.
بااین‌وجود به نظر می‌رسد علاقه جوانان آمریکایی به بیت کوین افزایش یافته باشد. در سال 2018، 56 درصد از سرمایه‌گذاران 18 تا 49 سال اعلام کردند که به بیت کوین علاقه‌ای ندارند اما این رقم امسال به‌شدت کاهش یافته و به 38 درصد رسیده است.

برداشت‌ها از بیت کوین

در طول سه سال گذشته آگاهی نسبت به ارزهای دیجیتال افزایش یافته است. در نظرسنجی سال 2018 گالوپ، سرمایه‌گذاران آشنا با ارزهای دیجیتال اقلیت بودند. در آن زمان، 48 درصد از سرمایه‌گذاران جوان و 38 درصد از مردان از بیت کوین بی‌اطلاع بودند. امسال اما 62 درصد از سرمایه‌گذاران جوان و 55 درصد از سرمایه‌گذاران مرد اعلام کردند که نسبت به بیت کوین و ارزهای دیجیتال شناخت نسبی دارند.

این بررسی نشان داد که ترس سرمایه‌گذاران در رابطه با ریسک بیت کوین از 75 درصد سال 2018 به 60 درصد کاهش یافته است.

با این حال، همچنان اکثر پاسخ‌دهندگان بیت کوین را در زمره دارایی‌های پرخطر در نظر می‌گیرند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x