بانک گلدمن ساکس در ازای وثیقه گذاشتن بیت کوین وام به مشتریان اعطا می‌کند
0

بانک گلدمن ساکس در ازای وثیقه گذاشتن بیت کوین وام به مشتریان اعطا می‌کند

بازدید : 169

فکت کوینز: وام دهی و وام گیری به واژه هایی تبدیل شده‌اند که مدتی رابطه بسیار نزدیکی با بیت کوین دارند. چنین اتفاقی در امور مالی سنتی نیز حاکم است و وام گرفتن در آن به شدت رایج و بخش بزرگی از این اکوسیستم است.

با این حال تا به امروز شاهد تعامل این سه با یکدیگر نبوده‌ایم و دلیل آن ریشه در عدم اعتماد امور مالی سنتی به بیت کوین دارد. بزرگ ترین رمز ارز دنیا قانون گذاری های مد نظر بازارهای سنتی را ندارد و به همین دلیل شاهد تعامل این دو با هم نبوده‌ایم. البته تا به امروز!

گلدمن ساکس، یکی از بزرگ ترین بانک های سرمایه گذاری در آمریکا، وام های جدیدی با پشتوانه بیت کوین را معرفی کرده است. در حرکتی که به نظر یکی از اولین اقدامات بزرگ بانک های آمریکایی برای ورود به حوزه کریپتو باشد، بانک گلدمن ساکس در فرایندی ایمن از وام دهی در قبال وثیقه گذاشتن بیت کوین به کاربران خود وام اهدا می‌کند.

بیشتر بانک ها به دلیل نوسانات شدید قیمتی و همچنین طبیعت بی قانون بودن آنها از رمز ارزها پرهیز می‌کنند. با این حال موسسه های مالی فراوانی در دنیا هستند که سرویس های خدماتی مانند سرمایه گذاریی، معاملات، مدیریت سرمایه و … پیرامون رمز ارزها ارائه می‌دهند. با این حال ارائه وام در ازای وثیقه قرار دادن بیت کوین اتفاقی جدید است که اکنون به لطف گلدمن ساکس عملی شده است.

چنین اقدامی نه تنها باعث پذیرش بیشتر بیت کوین و ارزهای دیجیتال توسط وال استریت خواهد شد بلکه دیگر بخش های امور مالی سنتی نیز کم کم به این سمت حرکت خواهند کرد.

مطلب مفید: جسمی کوین (JASMY) چیست؟ پل ارتباطی تامین کننده و کاربر داده

بانک گلدمن ساکس درباره دیدگاه خود نسبت به آینده بیت کوین هیچ تردیدی ندارد. این در حالی است که تا کمتر از دو سال پیش، این بانک بیت کوین را حتی به عنوان یک کلاس دارایی قبول نداشت. از آن زمان تاکنون نه تنها بیت کوین توسط گلدمن ساکس به رسمیت شناخته شده بلکه راه های معاملاتی نیز برای آن از طرف این بانک سرمایه گذاری ارائه شده است. علاوه بر آن بانک گلدمن ساکس تیم تحقیقاتی کریپتو نیز تشکیل داده که گزارش هایی مربوط به این بازار را منتشر می‌کنند.

وثیقه های رمز ارزی

در حالی که پذیرش بیت کوین به عنوان وثیقه برای اهدای وام اقدام بسیار بزرگی توسط یک بانک محسوب می‌شود، اما مفهوم جدیدی در بازارهای مالی نیست. رشد سریع حوزه دیفای باعث شده تا شاهد وام گرفتن کاربران از پروتکل ها و پروژه های این حوزه باشیم. وام هایی که در قبال یک رمز ارز، رمز ارزی دیگر دریافت می‌کنید.

در همین راستا، به نظر می‌رسد امور مالی سنتی در تلاش است تا خود را به دیفای برساند. وام هایی که برای گرفتن آنها نیاز به هیچ گونه کاغذ بازی ندارید. به نظر این اقدام گلدمن ساکس کمک شایانی به پر شدن فاصله میان امور سنتی و دیفای باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x