رئیس دانشگاه کمبریج از دولت‌ها خواست تا به انقلاب ارزهای دیجیتال توجه کنند
0

رئیس دانشگاه کمبریج از دولت‌ها خواست تا به انقلاب ارزهای دیجیتال توجه کنند

بازدید : 1360

فکت کوینز: محمد العریان، رئیس دانشگاه کمبریج در مقاله‌ای برای فایننشال تایمز اظهار داشت که زمان آن رسیده تا دولت‌های غربی از نادیده گرفتن انقلاب ارزهای دیجیتال دست بکشند و این حوزه را غیرقانونی و سوداگرانه نخوانند.

رئیس دانشگاه کمبریج حامی انقلاب ارزهای دیجیتال

به گزارش بیت کوین نیوز، رئیس دانشگاه کمبریج در مقاله‌ای که اخیراً روزنامه فایننشال تایمز منتشر کرده نوشت:

«اکنون زمان آن فرا رسیده است که دولت‌های غربی نادیده گرفتن انقلاب ارزهای دیجیتال را کنار بگذارند و آن را دیگر غیرقانونی و سوداگرانه نبینند.»

وی افزود:

«در عوض آنها باید بیشتر از این نوآوری‌ها استقبال کنند. باید آنها را در جهت بهبود امور مالی، اقتصاد و هدایت جامعه استفاده کنند.»

بیشتر بخوانید: پذیرش بیت کوین برای السالوادور چه مزایایی دارد؟ بنک آو آمریکا می‌گوید

العریان در مصاحبه‌ای با یاهو فایننس در رابطه با این موضوع توضیح بیشتری دارد. به عقیده وی، دنیای ارزهای دیجیتال و دولت‌ها بایستی کنار هم جمع شوند و با زبانی مشترک صحبت کنند. وی در این رابطه گفت:

«ما در انقلاب ارزهای دیجیتال نوآوری‌های مهمی داریم که به سیستم‌های پرداختی مربوط می‌شود و باید آن را جدی بگیریم.»

چرا باید رمزارزها جدی گرفته شوند؟

وی در پاسخ به اینکه چرا باید این نوآوری‌ها جدی گرفته شود گفت:

«دو دلیل وجود دارد. یک اینکه می‌تواند واسطه‌گری مالی را کارآمدتر کند. دلیل دوم این است که در صورتی که مراقب نباشیم، چین می‌تواند از رویکردی استفاده کند که به جهانیان در این حوزه دستور دهد.»

رئیس دانشگاه کمبریج که به عنوان مشاور مالی نیز فعالیت می‌کند خاطرنشان کرد که جامعه ارزهای دیجیتال بایستی تعاملات خود را در زمینه مسائل نظارتی و همچنین انتقادات وارده به مصرف انرژی برخی رمزارزها تقویت کنند و بایستی نگرانی‌های مرتبط با پرداخته‌ای غیرقانونی و همچنین پول‌شویی را جدی‌تر از قبل بگیرند.. وی در این رابطه گفت:

«آنها بایستی از طرز تفکر فعلی که فقط منافع خودشان را مهم می‌دانند دور شوند و یک سیستم مالی واحد پدیدآورند.»

از آنجایی که بسیاری از دولت‌ها از جمله آمریکا در رابطه با ارزهای دیجیتال تردید دارند، وی معتقد است عدم همکاری دولت‌ها و دنیای دیجیتال می‌تواند دو خطر احتمالی را به وجود آورد. وی در این رابطه گفت:

«خطر داخلی این است که دولت شاهد پذیرش بیشتر بخش خصوصی در این زمینه خواهد بود. ما هرروز آن را می‌بینیم و چیزی نیست که ناپدید شود. مسئله مهم‌تر اما این است که دولت چین منتظر تعلل ما نیست و صبر نمی‌کند.»

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x