هدرا هش گراف (hedera-hashgraph ) چیست؟

بازدید : 188

هدرا هش گراف چیست؟

هدرا هش گراف شبکه رمزارزیست که در تلاش است به عنوان پلتفرمی مورد استفاده قرار بگیرد که کاربران بتوانند برنامه های خود را بر روی آن توسعه دهند . و به راحتی اجرا کنند. البته این نرم افزار تحت نظارت گروهی از بهترین مشاغل میباشد.

هدرا در جهت دستیابی به این مهم، معاملاتش را آنقدر جالب طراحی کرده که همین مسئله آن را از دیگر پلتفرم ها متمایز میکند. برای مثال: تراکنش های رمزارز این شبکه که HBAR  نام دارد با سرعتی کاملاً خیره کننده انجام میشوند.اما تنها نودهای مورد تأیید اجازه دارند در فرآیند مشخص کردن تاریخ تراکنش شرکت کنند.

این شبکه با محدود کردن تعداد نودهای شرکت کننده در عملیات مهمی مثل زمان و ترتیب دادن به تراکنش ها نه تنها قادر است به سرعت به مرحله ی تأیید کامل دست یابد، بلکه میتواند تراکنش های بیشتری را پردازش کند. و احتمال تغییر وضعیت تراکنشها را به حداقل برساند.

تیم Hedera معتقد است که این امر به مشاغل تضمین لازم را می دهد. زیرا آنها می توانند هنگام تصمیم گیری بر اساس این داده ها اطمینان کامل داشته باشند.

و همانطور که در ویدئو بالا هم ذکر شده ، کمپانی های بزرگی همچون ال جی، بوئینگ، گوگل به عنوان نودهای فعال در این شبکه مشغول به فعالیت هستند. اگر مایلید که درباره ی این پروژه اطلاعات کاملتری کسب کنید ، پیشنهاد میکنیم به بلاگ رسمی هدرا مراجعه نمایید. در این بلاگ میتوانید به روزرسانی های شبکه و تکامل تکنولوژی آن را دنبال کنید.

نحوه عملکرد هدرا هش گراف

از فوق العاده ترین قابلیت های شبکه هدرا میتوان به ساختا ر داده آن برای دسته بندی تراکنش ها اشاره کرد. که یک هش گراف نامیده میشود. به لطف هش گراف شبکه قادر است تعداد تراکنش های بیشتری را پردازش کند . و البته تراکنش با هزینه ی کمتری نسبت به دیگر بلاک چین های موجود انجام میشود.پلتفرم هدرا هش گراف میتواند ۱۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه را تأیید کند. هم اکنون  شبکه هدرا می‌تواند در روز بیش از 1.5 میلیون تراکنش را پردازش کند.

این شبکه هش گراف الگوریتم ثبت شده ایست. که همه ی نودها مدام در حال تبادل اطلاعات با یکدیگر هستند. و اساساً به منظور کاربرد خصوصی طراحی شده است. حال هدرا هش گراف اولین بازنویسی از این الگوریتم است که در شبکه ای عمومی مورد استفاده قرار میگیرد.

سرویس اجماع هش گراف

هدرا هش گراف برای اطمینان از توافق همه رایانه های موجود در شبکه توزیع شده درباره ی تاریخ تراکنش از مکانیزم اجماع Hashgraph استفاده می کند. که توسط دو نوع نود(گره) تأمین می شود. نودها ی اجماع ترتیب و تاریخ تراکنش را مشخص میکنند. در حالیکه نودهای آینه وظیفه ی نشر دوباره ی این اطلاعات از طریق شبکه را برای دیگر سهامداران بر عهده دارند.

اینکه شبکه تعداد نودهای کمتری را برای اجرای فرآیند مشخص میکند به منظور اطمینان از عدم دستکاری تراکنش در آینده میباشد. همین مسئله شبکه هش گراف را از دیگر بلاک چین های سنتی متمایز میکند. چرا که الگورینم اجماع در اکثر بلاک چین های سنتی به گونه ایست که وضعیت بلاکچین در یک بازار رقابتی که در دسترس عموم قرار دارد ، توسط کاربرانی که بلاک هایی را برای اضافه شدن به زنجیره پیشنهاد میدهند مشخص میشود.

در نتیجه، هدرا هش گراف مدعی ارائه قابلیت هاییست که از مزایای هر دو نوع شبکه های بلاکچینی خصوصی و عمومی بهره برده است.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x